Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Wasze programy do tworzenia kopii zapasowych

joa87

Bardzo aktywny
Polubienia
106
@Leszek55 nie chcę używać dysku SSD, ani drastycznie zmniejszać partycję systemową... Kiedy parę lat temu, po wymianie wielu części na nowe i zainstalowaniu tam przez miłego pana z serwisu Windows 10, pojęcia nie miałam że gry i programy ze sklepu Microsoft można zapisać na innej partycji niż systemowa... Inne gry i programy, wszystko co tylko się da, instaluję na partycji D. Z wyjątkiem niektórych programów do ochrony...

Aha, teraz usunęłam zbędne instalki i na partycji D mam wolne: 509 GB. Może kiedyś kupię nowy dysk twardy o pojemności 2 TB i zainstaluję tam gry i programy ze sklepu Microsoft.

@yyy mam gdzieś na twardym dysku starą instalkę Aomei Backuper Pro, ale wolę używać do backupu EaseUS Todo Backup Home. Ile plików z kopią zapasową tworzy Twój program?

yyy

Bardzo aktywny
Polubienia
170
@Leszek55 nie chcę używać dysku SSD, ani drastycznie zmniejszać partycję systemową... Kiedy parę lat temu, po wymianie wielu części na nowe i zainstalowaniu tam przez miłego pana z serwisu Windows 10, pojęcia nie miałam że gry i programy ze sklepu Microsoft można zapisać na innej partycji niż systemowa... Inne gry i programy, wszystko co tylko się da, instaluję na partycji D. Z wyjątkiem niektórych programów do ochrony...

Aha, teraz usunęłam zbędne instalki i na partycji D mam wolne: 509 GB. Może kiedyś kupię nowy dysk twardy o pojemności 2 TB i zainstaluję tam gry i programy ze sklepu Microsoft.

@yyy mam gdzieś na twardym dysku starą instalkę Aomei Backuper Pro, ale wolę używać do backupu EaseUS Todo Backup Home. Ile plików z kopią zapasową tworzy Twój program?
Z tego co mi wiadomo to jeden plik.Todo też tworzył jeden o ile pamiętam z tego co używałem.

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Polubienia
528
Moja kopia waży 45Gb więc do Joasi mi jeszcze trochę brakuje :)
Natomiast @helium możesz napisać czy jest jakiś bezpieczny sposób na oczyszczenie folderu WinSxS w windows 7? Miałem się kiedyś za to zabrać ale wszędzie piszą żeby nie tykać.
Oczywiście usunięcie folderu WinSxS to katastrofalny pomysł. Osobiście używam narzędzia wbudowanego w Windows 8.1, czyli komend DISM:

Uruchamiamy Wiersz polecenia jako Administrator i dalej

Sprawdzenie, czy oczyszczenie WinSxS jest potrzebne:
Log in or register now. to view Spoiler content!
Jeżeli analiza uzna że czyszczenie jest wymagane wtedy:
Log in or register now. to view Spoiler content!

Stosuje tą procedurę od kilki lat i jeszcze nigdy nie miałem problemu po oczyszczaniu przy pomocy tego narzędzia.

Pomocne linki:
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć

Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć

joa87

Bardzo aktywny
Polubienia
106
@helium dziękuję za informację... Użyłam tamtego polecenia do sprawdzenia czy czyszczenie WinSxS jest potrzebne i okazało się, że nie jest, więc nic nie zrobiłam.