Wasze ulubione programy do kompresji i dekompresji

Matwar

Świeżak
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
12
Reakcje/Polubienia
0
7-zip! Darmowy, obsługujący wszystkie rdzenie procka i chyba wszystkie możliwe formaty... Czego chcieć więcej?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2231
Reakcje/Polubienia
786
Miasto
Hajnówka
s22secando napisał:
7-zip - po trochu i z przyzwyczajenia, ale głównie to z szybkości obsługi archiwów (porównując np. otwieranie archiwum z masą małych plików w 7-zipie i np. PeaZipie widać było od razu różnicę na korzyść 7-zipu).

Poza tym prosty wygląd programu (dla niektórych odstraszający, ale po dłuższym czasie pracy nie można się odzwyczaić od niego :D - jakoś nie widzę tego programu z jakimiś ładnymi dopracowanymi ikonami), skuteczność kompresji też idą na plus dla 7-zipu.

Jeśli chodzi o wygląd &-Zip można z niego zrobić piękny wizualnie program. To jest moja wersja 7-zip:
Tak wygląda interfejs programu:
inter.jpg

Instalka

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
7zip.jpg

tak, ikony skojarzonych z nim archiwów:
ikony.jpg

To jest ikona samorozpakowująceg się archiwum utworzonego w 7 zip:
ikona.JPG

A tto interfejs tegoż archiwum:
sfx.jpg

W menu kontekstowym mam wszystko po polsku:
menu.jpg

Pobierzcie tę wersję , a sami się przekonacie, że wygląda nieźle, a na funkcjonalności nie straciła nic...
Pozdrawiam
PS...Od ostatniego postu z instalatorem nowego 7-Zip trochę go zmieniłem, instalator instaluje w systemach 32 bitowych wersję 32 bit w 64 bitowych 64 bit, jest więc uniwersalny i w obydwu wersjach systemów działa (powinno działać) menu kontekstowe, Znowu inne są obrazki na pasku zadań i są wzięte z tego programu do konfiguracji 7- zip. ta wersja również daje się konfigurować tym programem. Proszę wypróbować...
 

CarTon

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
195
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
19°57'E - 50°03'N
Już od dawna korzystam z dwóch programów : WinRAR oraz 7-zip.
Podoba mi się ten jak go nazwałeś "odstraszający" interfejs.
Jak zwykle świetna robota Emmers.
 

mkrzys

Wygadany
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
43
Reakcje/Polubienia
1
Do 7-zip jest menadżer do zmiany toolbaru i ikon plików (pakiet ma ich kilkadziesiat) , a nazywa się "7-Zip Theme Manager" . Pakiet dostępny z DP lub ze strony

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2231
Reakcje/Polubienia
786
Miasto
Hajnówka
mkrzys napisał:
Do 7-zip jest menadżer do zmiany toolbaru i ikon plików (pakiet ma ich kilkadziesiat) , a nazywa się "7-Zip Theme Manager" . Pakiet dostępny z DP lub ze strony

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ten Menadżer działa tylko z wersją specjalną 7-zip 9.23 Alfa. Mimo wszystko wart jest zainteresowania się nim bliżej. Jakoś wcześniej go nie zauważyłem.
 

karmi32

Wygadany
Dołączył
30 Sierpień 2010
Posty
64
Reakcje/Polubienia
7
Emmers napisał:
Ten Menadżer działa tylko z wersją specjalną 7-zip 9.23 Alfa. Mimo wszystko wart jest zainteresowania się nim bliżej. Jakoś wcześniej go nie zauważyłem.
Starsze wersje też są dostępne w sekcji Download
A wracając do archiwizatorów to u mnie pracuje Bandizip, który m in. korzysta z silnika 7-zip
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Emmers a czy mógłbyś zdradzić czym przerobiłeś wygląd 7zip'a?
Pytam bo też bym chciał przerobić jego wygląd i dodać swoje ikonki.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2231
Reakcje/Polubienia
786
Miasto
Hajnówka
Andy napisał:
Emmers a czy mógłbyś zdradzić czym przerobiłeś wygląd 7zip'a?
Pytam bo też bym chciał przerobić jego wygląd i dodać swoje ikonki.
Do edycji zasobów używam ResHackera, który mam wbudowany w system i działa u mnie z pozycji menu kontekstowego, po polsku:
tu instalator dla zainteresowanych.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Instaluje się po kliknięciu w trybie cichym.
Po zainstalowaniu ResHackera w menu ikony Mój Komputer pojawia się wpis Edytor Zasobów i jest to skrót do programu. Biblioteki dll są otwierane bezpośrednio podwójnym kliknięciem, a aplikacje możną otwierać poleceniem edytuj z menu kontekstowego. Obsługa programu jest dość przejrzysta i prosta, stosowne poradniki można znaleźć a sieci.
Używam również czasami programu Restorator 2007 PL w pełnej wersji z Experta

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Żeby podmienić obrazki w pasku zadań 7-zip, muszą być one wykonane w dwóch oddzielnych rozmiarach: 48x48 i 24x24 piks.w PNG i następnie zapisane w 32 bitowym BMP, z kolorem alfa, z zachowaniem przeźroczystości tła...bardzo dobrze w tym względzie radzi sobie Ashampoo Photo Commander w każdej wersji.
Od ostatniego postu z instalatorem nowego 7-Zip trochę go zmieniłem, instalator instaluje w systemach 32 bitowych wersję 32 bit w 64 bitowych 64 bit, jest więc uniwersalny i w obydwu wersjach systemów działa menu kontekstowe, Znowu inne są obrazki na pasku zadań i są wzięte z tego programu do konfiguracji 7- zip. Ta wersja również daje się konfigurować tym programem. Konfiguracja polega na automatycznej podmianie zasobów bibliotek i samego programu. Proszę wypróbować...

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Dzięki za odpowiedź i porady.
Jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu to też spróbuję przerobić wygląd 7zip'a pod siebie.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
2757
Sporo czasu używałem Win-rara,miałem nawet pełną wersję wersji 3.94
Ostatnio jednak "podpasił" mi 7 zip
 

Kiciulek

Świeżak
Dołączył
17 Grudnia 2012
Posty
26
Reakcje/Polubienia
0
wypróboesłrm kilka, ale 7zip przypadł mi do gustu najbardziej do tego ma szyfrowanie ASE 256, ale za to nie radzi sobie z wypakowywaniem wieloczęściowych archiw rar, więc od tego to już jest Haozip i tylko od tego.
 
Do góry