Wasze ulubione programy do optymalizacji PC

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Obecnie TuneUp 2012. Kiedyś używałem Auslogics BoostSpeed.
 

tedii

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
235
Reakcje/Polubienia
5
Po długim czasie ciszy, wyszła wreszcie nowa wersja programu UltimateDefrag i to w wersji 4.0

Na pierwszy rzut oka menu prawie bez zmian, widok jakby na powierzchnię dysku, trochę odmłodzone ikony.
Za to jest jeszcze szybszy niż wersja 3! I bardzo bardzo lekki. Na prawdę polecam. :klawik.

Z testowanych przeze mnie defragmentatorów, ten najbardziej przypadł mi do gustu.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
TuneUp Utilities 2012 od czasu do czasu CCleaner. :ok
 

uph

Bardzo aktywny
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
121
Reakcje/Polubienia
0
JetClean + jv16 PowerTools 2012 do defragmenatcji dysku używam PuranDefrag :D
 
A

Anonymous

Wywaliłem RFA 8 a w jego miejsce : Odkurzacz 13...elegancki sofcik,bardzo przypadł mi do gustu :ok
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Właściwie do wstępnej optymalizacji systemu używam zestawu opracowanych wcześniej przeze mnie kilkunastu wpisów rejestru. Wpisy opracowane zostały na podstawie doświadczeń z Windows XP i książce Windows XP- Biblia. Odblokowuje mi to wiele funkcji i dodaje do menu kontekstowego kilka przydatnych funkcji, szczególnie do menu folderów :np. kopij do; przenieś do . zapisz zawartość folderu w pliku txt... Najważniejsze jednak skróty są dodawane do menu folderu Mój komputer na pulpicie. Dzięki nim mam szybki dostęp do Panelu Sterowania, Apletu Dodaj usuń programy, menadżera urządzeń.. Od zawsze używam, do właściwej już optymalizacji, programu WinXP Manager lub ich odpowiedników jeśli chodzi o systemy Vista(Vista Manager) i Seven(Windows.7.Manager). Te programy są ze stajni Yamicsoft i są najlepszym zestawem narzędzi do optymalizacji systemu. Testowałem już wiele programów i każdy z nich ma jakiś słaby punkt. O produktach tej firmy mogę powiedzieć, że doskonale sobie radzą z każdym szczegółem systemu i ich użycie wyraźnie pozytywnie wpływa na system, przyśpiesza wszystkie procesy już po instalacji systemu kiedy wydawałoby się , że świeży system i tak działa doskonale, Najbardziej jednak to widać kiedy użyje się np. WinXP Manager i narzędzi optymalizacji w zaniedbanym systemie. Można naprawić i odbudować system bez reinstalacji posługując się jedynie zestawem programów (a jest ich kilkanaście ) które wchodzą w skład pakietu. Warto też wspomnieć, że wszystkie 3 aplikacje: WinXP, Vista i Windows 7 Manager były swego czasu udostępnione za darmo na płytach Komputer Świat Expert.
 

wasylek

Świeżak
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
31
Reakcje/Polubienia
0
A o to mój zestaw:
-Adwenced 5 pro
-Glary utillites pro
-Registry first aid standart
Dll-fixer pro
................................................................
-Revo pro
-Driver genius pro
Jedynie Advanced w autostarcie, a reszta w miare potrzeby.si.
 
A

Anonymous

Zainstalowałem i ustawiłem według filmiku Emmersa : WindowsXP Manager i Windows 7 Manager...i faktycznie na XP systemik jakoś bardziej rześko działa....co nie zmienia faktu,jak to mówi Moderator z naszego zaprzyjaźnionego forum,że : najlepszym lekarstwem na sprawnośc działania systemu,jest : format partycji (C:) :ok
 
A

Anonymous

@Hornet
Na 7 też sprawdzałeś? Jeśli tak to zauważyłeś jakieś pozytywne zmiany?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
A propos Windows 7 i Windows 7 Manager. Jest to inny trochę system i inny program, w związku z tym inne są wstępne ustawienia zaznaczeń w optymalizacji, Najważniejsze z nich pozostają te same. Czyli prawidłowe ustawienia wartości L2 procesora i ilości zainstalowanego RAM Program tak potrafi ustawić system poprzez zmianę wpisów w odpowiednich kluczach rejestru, że pamięć RAM i pamięć podręczna procesora zostaną przełożone na szybszą reakcję systemu poprzez maksymalne wykorzystanie potencjału.
Drugie ważne zaznaczenie to :Zamknij automatycznie nieodpowiadające (czyli zawieszone) procesy i rzeczywiście są programy , które po wyłączeniu działania programu ciągle działają w tle. Przykład: przeglądarka Firefox, która nawet po wyłączeniu ciągle ma uruchomione dwa procesy. Zaznaczenie tej opcji powoduje to, że program z którego nie korzystamy a on działa nadal sobie w tle zabierając cenne zasoby, zostaje zamknięty natychmiast.
Inne bardzo ważne ustawienia , przyśpieszające bootowanie, więc szybsze włączenie systemu to zaznaczenie opcji nie wyszukuj podczas startu systemu podłączonych dysków. Domyślnie Windows podczas rozruchu powiela pracę wykonaną wcześniej przez bios i od nowa wyszukuje podłączone do płyty głównej dyski, a takie działanie wydłuża niepotrzebnie start. Podczas zamykania systemu oprócz zapisywania zmian w rejestrze dodatkowo tworzona jest również kopia sterowników i ustawień w folderze LastGood , która na dobrą sprawę i tak się prawie nigdy nie przydaje , można również wyłączyć tę funkcję i posługując się WinXP Managerem i Windows 7 Managerem, w ten sposób przyśpieszamy zamykanie systemu. Oczywiście tych sztuczek z ustawieniami jest więcej i warto je sobie przetestować i dostosować do własnych potrzeb. Atutem jest doskonały moduł do czyszczenie i drugi do kompaktowania rejestru. Moim zdaniem robi to dużo dokładniej niż inne tego typu programy.
 
A

Anonymous

Emmers-podziwiam Twoją elokwencję i wiedzę....jesteś koronnym dowodem na to,że żyjemy w : chorym państwie ( to : a propos Twoich problemów)...a wracając do meritum sprawy :
Nie używać !!! pod żadnym pozorem tych Managerów jeżeli jedziecie na modyfikacjach potocznie zwanych przeróbkami...na XP ten sofcik zrobił mi prawdziwy Sajgon np.pozmieniał i pousuwał ekrany logowania i bootowania,jakieś pliczki których za cholerę nie mogłem znaleźć...skończyło się tym co najbardziej lubię czyli : formatem :wariat Na 7 dzięki Bogu,nie zdążyłem pobawić się tym ustrojstwem,więc skończyło się bez ofiar....oczywiście...podkreślam jeszcze raz...piszę o faktach z systemów : zmodyfikowanych jak jest na czystych-tego nie wiem...bo nigdy takowych nie używałem :eek:o
 

vonz

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
2095
Reakcje/Polubienia
6
Hornet napisał:
Emmers-podziwiam Twoją elokwencję i wiedzę....jesteś koronnym dowodem na to,że żyjemy w : chorym państwie ( to : a propos Twoich problemów)...

Nie używać !!! pod żadnym pozorem tych Managerów jeżeli jedziecie na modyfikacjach potocznie zwanych przeróbkami...
Podpisuję się pod tym obiema ,,ręcami,,
Jak ktoś chce sie bawić tymi zabawkami to trzeba dysponowac taką wiedza jaka posiada Emmers :mistrzunio
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Używam VistaManagera od zawsze,wersja 3.0.6 właśnie z płytki KomputerŚwiata.System mam "poprzerabiany" i nic mi się jeszcze nie popsuło.Może dlatego,że najpierw instaluję Menagera a dopiero potem zmieniam to i owo. Jednak co dziwne program omija modyfikacje,a czepia się Poczty systemu Windows i Worksa9,chciałby powywalać wpisy rejestru.
Ogólnie jak dla mnie program przydatny.
Pozdrawiam
 
A

Anonymous

vonz napisał:
Podpisuję się pod tym obiema ,,ręcami,,
Jak ktoś chce sie bawić tymi zabawkami to trzeba dysponowac taką wiedza jaka posiada Emmers :mistrzunio
Bez przesady, wystarczy robić kopie przed takimi zabawami :yhy
A propos- Hornet podobno miałeś zainstalowanego Shadow Protecta, a backupu nie robiłeś? :szydera
 
Do góry