OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
Na win 8 miałem spyshelter firewall + norton av basic.
Właśnie zrobiłem format i świeżą instalacje win 10. Zainstalowałem NAV basic i zastanawiam się czy potrzeba coś jeszcze - tzn doinstalować spysheltera premium lub firewall czy też nie ma sensu?
Jakiś skaner dodatkowy typu HitmanPro :)
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Dzięki.
Jakoś się nie czuje przekonany do UAC. Chodzi mi po głowie cały czas, żeby zainstalować spysheletra i wyłączyć uac.
Z drugiej strony z kompa korzysta rodzina, oni zazwyczaj nie czytają komunikatów, więc zarówno spyshelter jak i uac średnio się nadają.
W alternatywie zostaje jeszcze zemana i mbam.

P.S.
MBAM nie będzie .... klucz "lifetime" przestał działać ..... ani w programie ani na koncie mbam nie przyjmuje .....
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10638
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dzięki.
Jakoś się nie czuje przekonany do UAC. Chodzi mi po głowie cały czas, żeby zainstalować spysheletra i wyłączyć uac.
Z drugiej strony z kompa korzysta rodzina, oni zazwyczaj nie czytają komunikatów, więc zarówno spyshelter jak i uac średnio się nadają.
W alternatywie zostaje jeszcze zemana i mbam.

Posłuchaj rady którą dał Ci Oxy. Zainstaluj HPA i zobacz czy Ci się spodoba. W okolicach listopada będą promocje na HPA i za połowę ceny można wyrwać licencję i na rok jest spokój. Aktywować od razu też nie musisz tylko dopiero jak coś wykryje. :szef
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Dobra, czyli UAC + NAV basic + HPA na żądanie

Czy Windows Firewall Control jest przydatny? W sumie od dawna nie zaglądałem do żadnych ustawień FW.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Podepnę się pod rady już Ci udzielone-tak HPA będzie dobrym wzmocnieniem ochrony nawet jak ustawisz go na maxa nadal będzie w "automacie" i rodzina nie będzie miała 'dylematów" korzystania z komputera-program robi swoje na wysokim poziomie a ochrony jakie Ci dodaje są dziś nieodzowne że wspomnę o ochronie przed
ransomware, anti keylogger, expolity-ochrona przeglądarek itp-zresztą opis masz tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
-trochę opis przedawniony-mimo to przybliża możliwości HPA.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Moment
Oxy pisał o HitmanPro - jako skaner na żądanie, coś co kiedyś robił mbam
AL i Leszek - piszecie o HitmanPro Alert - to wartownik w tle, w sumie z opisu wynika, że to taka trochę alternatywa dla spysheltera i zemany antyloggera
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2652
Reakcje/Polubienia
3131
W tej chwili F-secure , od czasu do czasu przelecę system AdwCleanerem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
Moment
Oxy pisał o HitmanPro - jako skaner na żądanie, coś co kiedyś robił mbam
AL i Leszek - piszecie o HitmanPro Alert - to wartownik w tle, w sumie z opisu wynika, że to taka trochę alternatywa dla spysheltera i zemany antyloggera
HitmanPro to sam skaner i nawet nie musisz mieć do niego licencji, po prostu raz na jakiś czas przeskanuj dla sprawdzenia a nawet jak coś wykryje (pomijając ciasteczka) to wtedy możesz aktywować licencje trial do usunięcia ewentualnych zagrożeń.

HitmanPro.Alert to taki anty-exploit z ochroną przeglądarek i innych programów, szyfrowaniem klawiatury i jeszcze innymi opcjami, u mnie działa bezobsługowo i bezalertowo, wersja free jest trochę ograniczona ale działa :) Jeśli kupisz lickę do HitmanPro.Alert to skaner HitmanPro dostajesz powiedzmy w gratisie.

Jak dla mnie to dorzuć HitmanPro - skaner i ewentualnie (jak już musisz) jakąś nakładkę na systemowego firewalla lub opcjonalnie zawsze możesz wrzucić Spyshelter Firewall i powyłączać wszystkie moduły oprócz modułu firewalla :) :)
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1669
Reakcje/Polubienia
1766
Polecam zestawy zabezpieczające firmy Durex. Niedrogie, ogólnodostępne, szeroki asortyment dla różnorodnych zastosowań. A ile przy tych zabezpieczeniach frajdy! :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
SpyShelter Firewall + HitmanPro :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
Nowy zestaw :klawik
VooDooShield Pro z WhiteList Cloud + HitmanPro + Microsoft Defender + DefenderUI
 
Do góry