Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Ja jestem świeżo po formacie.. Bo wcześniej Win10 sprawiał problemy. Używam wiadomo domyślnie Windows Defender + mam malwarebytes ale bez zapory tylko czasami skanuje.. Jak myślicie to faktycznie wystarczy do ochrony peceta? Szkoda, że malwarebytes premium jest tak drogi.. Też myslałem o jakieś płatnej zaporze pokroju Kaspersky, Bitdefender lub f-secure ale również maja swoją cenę.

Z drugiej strony ja nie wchodze nigdzie do nielegalnych stron. Jak już to robie to z poziomu wirtualnego systemu w VirtualBox. Więc staram się dbać..
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35825
Reakcje/Polubienia
24878
Miasto
Trololololo
Ja jestem świeżo po formacie.. Bo wcześniej Win10 sprawiał problemy. Używam wiadomo domyślnie Windows Defender + mam malwarebytes ale bez zapory tylko czasami skanuje.. Jak myślicie to faktycznie wystarczy do ochrony peceta? Szkoda, że malwarebytes premium jest tak drogi.. Też myslałem o jakieś płatnej zaporze pokroju Kaspersky, Bitdefender lub f-secure ale również maja swoją cenę.

Z drugiej strony ja nie wchodze nigdzie do nielegalnych stron. Jak już to robie to z poziomu wirtualnego systemu w VirtualBox. Więc staram się dbać..
Wystarczyć powinno choć malwarebytes jako skaner po Defenderze to jednak za mało jak na dzisiejsze czasy.HitmanPro jest dobry jako skaner i można nim latać na wersji nieaktywowanej czyli skanuje ale nie usuwa zagrożeń, a jak kiedyś znajdzie to aktywujesz triala :)

Zapora - Windows Firewall Control lub SimpleWall.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Wystarczyć powinno choć malwarebytes jako skaner po Defenderze to jednak za mało jak na dzisiejsze czasy.HitmanPro jest dobry jako skaner i można nim latać na wersji nieaktywowanej czyli skanuje ale nie usuwa zagrożeń, a jak kiedyś znajdzie to aktywujesz triala :)

Zapora - Windows Firewall Control lub SimpleWall.

Czyli hitmanPro jest dużo lepszy od Malwarebytes? Są dwa hitmanPro i HitmanPro.Alert.. Chyba ten pierwszy będzie lepszy:)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9951
Reakcje/Polubienia
10574
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czyli hitmanPro jest dużo lepszy od Malwarebytes? Są dwa hitmanPro i HitmanPro.Alert.. Chyba ten pierwszy będzie lepszy:)

Gdyby porównywać Hitmana do Mbama to jest tak - Hitman, później długo, długo nic i dopiero Zemana. :szef
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
A to naprawdę jest ciekawe. Sądziłem, że z takich programów to MBAM jest górą.

Teraz na próbę skanuje w Hitmanie i znajduje sporo "Tracking Cookie".. A MBAM jeden plik jakiś z katalogu temp.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9951
Reakcje/Polubienia
10574
Miasto
Somewhere over the rainbow.
MBAM z początku był dobry a nawet bardzo dobry ale z jednej wersji na drugą jest coraz gorzej. Słaba wykrywalność, dużo fp, spore wagania systemowe itd. Ma fajne funkcje ale jako całość to szkoda zachodu. W dalszym ciągu ma wśród userów dobrą opinię ale jak poczytasz co myślą o nim bardziej wymagające osoby to nie będą to zbyt pochlebne opinie.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35825
Reakcje/Polubienia
24878
Miasto
Trololololo
No to faktycznie lipa, usunę MBAM.. Szkoda, że ten Hitman tyle kosztuje..
Jak znajduje tylko ciasteczka to nie ma sensu usuwać ich za pomocą Hitmana, tzn. nie ma sensu aktywować licencji testowej.Ciasteczka możesz usunąć każdym programem do czyszczenia.Proponuję aktywować licencję testową w HitmaniePro dopiero gdy znajdzie jakieś malware.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
No tak, Hitman w ciasteczkach zawsze był dobry :zaciesz. Szkoda, że w poważniejszych pliczkach mu już tak dobrze nie idzie. Od czasu do czasu poskanuje to i owo i widzę, że z malwarebytes są na podobym, średnim poziomie wykrywalności.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Hitman Pro Alert jest o tyle dobrym i przyjaznym softem bo w realtime ma parę przydatnych modułów a w nich między innymi ochronę przed keyloggerami,ransomware,blokowanie exploitów,ochronę przeglądarek i oczywiście podstawa antymalware- itp...program siedzi w tle i swoje robi przy tym nie obciążając kompa. Dość często można trafić na kupony promocyjne i średnio wtedy wychodzi około 70 zeta na rok.Program pozwala nawet na skromną ale własną konfigurację z tym że pełen wypas to powłączać wszystko(!) i nadal jest lekki. W odróżnieniu od SpyShelter (wiem to jednak trochę inne softy, ale..) nie wymaga aż takiej wiedzy co i jak, bo w sumie HPA to prawie "automat" i raczej działa z innymi programami ochrony bez kolizji mimo że wyjątki mogą się trafić :) .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35825
Reakcje/Polubienia
24878
Miasto
Trololololo
NoVirusThanks OSArmor + HitmanPro :)
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Na win 8 miałem spyshelter firewall + norton av basic.
Właśnie zrobiłem format i świeżą instalacje win 10. Zainstalowałem NAV basic i zastanawiam się czy potrzeba coś jeszcze - tzn doinstalować spysheltera premium lub firewall czy też nie ma sensu?
 
Do góry