Wybór zapory

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
:hi
Zastanawiam się nad zmiana zapory gdyż obecna zapka PC Tools FP ostro gryzie się z SBie przez co używanie ich razem staje się niemożliwe ( problem znamy , opisany w necie ,na który jedynym ratunkiem jest podobno...aktualizacja zapki , jak wiadomo nierozwijanej :( )
Czego szukam ?? coś małego , szybkiego , szczelnego i nie zwalniającego netu
Naczytałem się opinii i testów lecz chciałbym poznać też Wasze zdanie
Co wybrać?
Online Armor Free
Outpost Firewall Free
Privatefirewall
NetVeda Safety.Net ( nierozwijana :( )
Comodo odpada :chory
a może coś zupełnie innego ??
System XP komp używany do wszystkiego , net bez ograniczeń ( witaminy itp :klawik. )
Zapka będzie współdziałać z SBie ,ZAL, SD
Obecnie testuję PrivateF i całkiem całkiem ale czekam na sugestie i opinie
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo
Gdybyś diengi wydać chciał to może SpyShelter Firewall, a jak nie chcesz :hio to zobacz sobie Private Firewall bo też fajny i za darmola jest.Też przeczesywałem sieć w poszukiwaniu zapki do XP i trafiło na Spyshelter Firewall, bo nasz, po polsku i jest mistrzem jeśli chodzi o zużycie zasobów ( niecałe 5MB teraz).Online Armor free fajny ale podjada więcej i swego czasu lubiał przeciągnąć uruchamianie kompka. Outpost Firewall Free to już chyba trup którego nie aktualizują, podobnie jak z resztą zapór egzotycznych.
Możesz sprawdzić też sunbelt personal firewall, ostatnia wersja to 4.7 beta, był płatny jest za free, niestety też nie jest już aktualizowany jako osobny produkt.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Hm , a może ZoneAlarm umożliwia skuteczne blokowanie prób dostępu do komputera z zewnątrz i pracuje w trybie Stealth Mode, który sprawia, że komputer jest niewidoczny dla innych użytkowników sieci. Konfiguracja programu ZoneAlarm jest stosunkowo prosta . Program w wersji bezpłatnej oferuje ograniczoną funkcjonalność w stosunku do płatnej odmiany ZoneAlarm Pro.

Jest jeszcze pewna nowinka OMNIQUAD Personal Firewall

Daje linka :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Skoro nie PCToolsy, nie Outpost, Comodo czy PFW...to faktycznie najniekorzystniej chyba teraz wydać trochę kasy na SpyShelter FW albo L'n'S, jak wspomnieli wcześniej Marsellus i Oxy. SSFW to chyba najlżejsza...poza L'n'S...zapora na XP, choć nie bałbym się używać teraz jeszcze ostatniego darmowego Kerio 2.1.5 sprzed wielu lat czy Sygate.
Można spróbować też uszczelnić zaporę systemową XP wg zasad w tym wątku

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
ichito
Skoro nie PCToolsy...Comodo...
Z ciężkim sercem muszę zmienić tę zapkę (PCT ) ale w połączeniu z SBie zamraża lisa na kilkadziesiąt sekund w trakcie wczytywania strony Z odpowiedzi Ronen`a wynika że problem występuje losowo i leży po stronie zapki i tylko jej twórcy mogą go naprawić..no ale wiadomo zapka nierozwijana
Comodo - polityka (nie)prywatności wyklucza u mnie produkty tej firmy
Co do porad ...zawęziłem listę i poważnie zastanawiam się nad :
SpyShelter Firewall ( wrzuciłem na virtuala z moim systemem i przetestuję jak się sprawdza w tej konfiguracji )
Privatefirewall ( jak pisałem wcześniej testuje na fizycznym i jak dotychczas jest dobrze ...czyżby faworyt ?? )
LnS ( przetestuje w przeciągu paru dni i zobaczę jak się sprawuje w mojej konfiguracji )
Warto zainteresować się NetVeda Safety.Net ??
Proszę także o podanie linków do zaufanych stron sprawdzających szczelność zapory ( miałem ale przepadły )
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
NetVeda to fajna zapora, choć mało znana no i nie rozwijana już. Jest "surowa" jeśli chodzi o interfejs, ale ma sporo funkcji, gdzie można zarządzać profilami, sporo rzeczy dzieje się w możliwościach blokowania treści, co przydaje się w ochronie rodzicielskiej. Nie każdemu przypada do gustu, ale warto spróbować...podobnie jak zapory Flseclab, która wyglądem może zwalić z nóg :)
Odnośnie testów...testy na stronie Gibson Research Corporation

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18447
Reakcje/Polubienia
39197
Miasto
Gdzieś w Polsce
Może na razie zobacz Outpost Firewall Free. Co kilka m-cy jest promo na OSS, zaktualizujesz wtedy sobie FW do Pro. No chyba że SpyShelter FW :)
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Dzięki za dotychczasowe porady i odpowiedzi :hi ...oczywiście czekam na dalsze sugestie
Na dzień dzisiejszy coraz bardziej podoba mi się Privatefirewall ( intuicyjna ,w miarę konfigurowalna ) ...mam nadzieje że jeśli ją wybiorę to spełni swoje zadanie
Zostawiam sobie parę dni na szybki test każdej z nich ( PFW , SSFW, LnS i jeszcze NetVeda ) ...myslę że którą bym nie wybrał to będzie dobrze ..prawda :) ??
OXY
Oczywiście do tego WWDC od MS'a czy Seconfig XP i lekki konfiguratorek za pomocą XP-antispy
Oczywista oczywistośc , WWDC i xp-AS są od dawna :ok
 
Do góry