Z jakich przeglądarek korzystacie ?

Z jakich przeglądarek korzystacie , i dlaczego akurat tę wybraliście

  • Firefox

    Głosy: 179 47,4%
  • Pale Moon

    Głosy: 14 3,7%
  • Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10

    Głosy: 36 9,5%
  • SlimJet

    Głosy: 21 5,6%
  • Opera

    Głosy: 114 30,2%
  • Chrome

    Głosy: 99 26,2%
  • Chromium

    Głosy: 12 3,2%
  • Maxthon

    Głosy: 15 4,0%
  • SRWare Iron

    Głosy: 18 4,8%
  • Inne

    Głosy: 40 10,6%
  • Edge

    Głosy: 6 1,6%

  • Głosujących
    378

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24424
Miasto
Trololololo
Takie pytanie, które może już gdzieś było na tym forum ale nie mogę namierzyć. Korzystam z Chroma i co miesiąc, dwa przeglądarka resetuje mi się i cały speed dial muszę na nowo przywracać z kopii. W lisku nigdy czegoś takiego nie miałem.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Według tego co tam napisali to możesz mieć uszkodzony profil lub to wina Windows 10 a dokładniej jego aktualizacji.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
377
Reakcje/Polubienia
411
Avast Secure Browser to nowo zaprojektowana i ulepszona wersja przeglądarki Przeglądarka Avast SafeZone. Godna polecenia.

„Avast Secure Browser to nowoczesna przeglądarka internetowa, która kierowana jest do użytkowników ceniących sobie bezpieczeństwo i anonimowość podczas przeglądania zasobów Internetu. Stworzona została przez firmę Avast, jednego z uznanych producentów oprogramowania zabezpieczającego, na bazie projektu Chromium, który dodatkowo wzbogacony został o pakiet modułów do ochrony użytkownika przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami w Sieci. Domyślne możliwości Chromium wzbogacone zostały przez firmę Avast o funkcje blokady identyfikacji przeglądarki internetowej na różnych podejrzanych stronach, mechanizm adblock do blokowania reklam w celu szybszego i bezpieczniejszego przeglądania zasobów Internetu, a także ochronę użytkownika przed phishingiem i śledzeniem jego aktywności. Avast Secure Browser pozwala przeglądać Internet w trybie niewidzialności (odpowiednik trybu incognito z innych przeglądarek), korzystać z połączeń HTTPS podczas otwierania stron, oferuje zintegrowany menedżer haseł, funkcje blokowania rozszerzeń, czyszczenie śladów po aktywności użytkownika oraz blokowania elementów typu Flash. Nie zabrakło także wbudowanego pluginu do pobierania klipów z serwisów typu YouTube.’’
Opis z: dobreprogramy.pl

Do pobrania:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Korzystam z mypal (palemoon28.0.1), basilisk 55, firefox 52.9 - ale oszukuję w useragent, że to firefix 62, bo daje się oglądać filmy ipla, do tego slimjet 10.0.13, który służy jako akcelerator pobierania plików (12 krotne przyspieszenie pobierania).
We wszystkich przeglądarkach działa disconnect i ublock origin z filtrami nocoin i innych takich do blokowania popupsów.
Czasem pobieram świadomie filmy ze stron, które mają koparki. Wszystko mine* idealnie blokowane.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Na mojej dziesiątce korzystam z: Firefox, oraz Opery. W zasadzie mam zainstalowane dwie wersje Firefox 32- i 64-bitową, bo on stwarzał czasem problemy. Kiedyś jak miałam Emsisoft AntiMalware, to w ogóle nie mogłam używać Firefox, bo były blue screeny. Obecnie używam częściej Firefoxa 32-bitowego, bo działa lepiej od jego 64-bitowej wersji, mimo że mam system 64-bitowy.

Na XP zainstalowałam ostatnią wersję Firefox Extendend Support Release, oraz Operę, już nie aktualizowaną, oraz jakąś przeglądarkę od Comodo i chyba nawet SlimJet... Na razie na XP domyślną przeglądarką jest Firefox i zabezpieczę go jutro za pomocą KeyScrammbler Personal.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit
: na mojej dziesiątce zainstalowałam Google Chrome portable i ono jako program ze sobą niekompatybilny wyświetliło: WinPatrol, a nie Malwarebytes Premium- tego się spodziewałam. Jednak będę na razie używać jego wersji portable, chwilowo bez żadnych rozszerzeń... Na lapku mojej Mamy raczej nigdy nie zainstaluję Google Chrome, bo wykorzystuje za dużo RAM.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Ostatnio testuję "podkręconego" Chrom'a pod kątem kopania kryptowalut. A że jako posiadam kilka Antminerów to lubię się przyjrzeć ciekawostkom. Wprawdzie to "zwykły" Google Chrome z dodatkiem CryptoTab, ale na dłuższą metę zastanawia mnie optymalizacja. Czym się różni od produktu koncernu skoro nie zawala tak mocno zasobów? CryptoTab Browser to innowacja? Czy zwykła przeglądarka?

Chcecie testujcie:
1. :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

lub

2.z reflinka :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19075
Reakcje/Polubienia
55502
CryptoTab Browser to innowacja?
Nie, to szpiegująca piramida :kwiczy2 Poleć rodzinie, znajomym, itd., a wszyscy będziemy bogaci :sarkazm

Pomimo, że
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
nie wykrywa zagrożenia w instalatorze, to
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
nie pozostawia złudzeń.

Dodatkowo zrzut z relacji jednego z plików:

xjgptHv.png

Na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
jest wszystko dokładnie wyszczególnione. Przeglądarka jest podatna na ataki, zbiera dane identyfikujące, które mogą być wykorzystane do targetowania, złośliwe artefakty widoczne są w kontekście skontaktowanych hostów itd.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Inną analizę można zobaczyć na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Ta również nie pozostawia złudzeń :jaranko

Jeśli jednak ktoś ma ochotę się bogacić, to miłego użytkowania :zaciesz
 

Herran

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Listopad 2017
Posty
343
Reakcje/Polubienia
698
I always use Google Chrome because Mozilla Firefox doesn,t provide facility of translate a page.Because some pages are not in

English and it is very difficult to understand that without translate a page.
 

AndrewHawk

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Luty 2019
Posty
7
Reakcje/Polubienia
1
Nikt nie używa Vivaldi?
Konfiguracja w przeglądarce genialna, dawny team opery, addonsy z chrome :)
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
2757
Drugi rok używam jako podstawowej przeglądarki - Cent Browser.
Cholernie szybka, zużywa mniej ram niż chrome, opera, nie mówiąc o Firefoxie.
Wszystkie dodatki z chrome są kompatybilne, jako że przeglądarka zbudowana na chromium. Większe możliwości konfiguracyjne od chrome, oczywiście wersja 64 bitowa..Polecam..:ok

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
A ja na windows 7 zainstalowałem comodo icedragon65. Nie mogę się nachwalić i nadziwić.
Spolszczony comodo icedragon 65 - przypadł mi do gustu. Po kliknięciu w ikonę na pasku zadań uruchamia się natychmiast i bije po oczach nagłością. Strony ładują się piorunem.
Wieloprocesowość, dużo opcji znanych z najnowszego firefoxa, mnóstwo rozszerzeń dla firefoxa - lekki do tego. Można nawet zrzucać pamięć podręczną.
Nie wyobrażam sobie szybszej przeglądarki.
Mam drugi miesiąc icedragona. Stabilny, niezawodny, nie zauważyłem błędu.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry