Zakup dysku SSD

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Przecież to ten sam model MZ-76E500B/EU co podawał al tylko w nieco lepszej cenie.
"Czytelników najbardziej zainteresował magiczny skrótowiec MLC. Od razu sprostujemy: Samsung 860 EVO korzysta z pamięci 3bit MLC, tak samo jak 850 EVO. Wynalazek ten powszechnie znany jest jako… TLC. Ale czy w tym przypadku to rzeczywiście zła wiadomość?"
Cytując: Pclab
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
@Niejaki tym że to TLC to bym się tak bardzo nie przejmował. Ważne jest od kogo jest ten dysk.
Sam mam i takie i takie i po kilku już latach nie mam z żadnym problemów jeżeli chodzi o samo działanie. Jedynie Plextor PX-128M6 mnie wnerwił, bo w żaden sposób nie można skorzystać z ich oprogramowania przy tym dysku. Odpuściłem sobie to ale sam dysk działa sprawnie przez jakieś cztery lata mimo tego, że go najbardziej katuję.

@tadeusz242 zdecyduj się co w końcu polecasz. :klawik
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
@Niejaki tym że to TLC to bym się tak bardzo nie przejmował. Ważne jest od kogo jest ten dysk.
Sam mam i takie i takie i po kilku już latach nie mam z żadnym problemów jeżeli chodzi o samo działanie. Jedynie Plextor PX-128M6 mnie wnerwił, bo w żaden sposób nie można skorzystać z ich oprogramowania przy tym dysku. Odpuściłem sobie to ale sam dysk działa sprawnie przez jakieś cztery lata mimo tego, że go najbardziej katuję.

@tadeusz242 zdecyduj się co w końcu polecasz. :klawik
Samsung oczywiście ma największą renome i patrząc na spadające ceny i gwarancje na ssd TLC rzeczywiście różnica między MLC i TLC przestaje mieć znaczenie
 

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
@Niejaki tym że to TLC to bym się tak bardzo nie przejmował. Ważne jest od kogo jest ten dysk.
Sam mam i takie i takie i po kilku już latach nie mam z żadnym problemów jeżeli chodzi o samo działanie. Jedynie Plextor PX-128M6 mnie wnerwił, bo w żaden sposób nie można skorzystać z ich oprogramowania przy tym dysku. Odpuściłem sobie to ale sam dysk działa sprawnie przez jakieś cztery lata mimo tego, że go najbardziej katuję.

@tadeusz242 zdecyduj się co w końcu polecasz. :klawik


Te dwa dyski są akurat w kwocie do 350 zł.

Dysku SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1)

Adata SSD Ultimate SU900 512G S3 560/525 MB/s MLC 3D

Może akurat któryś bardziej będzie pasował do kupna mari51
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zawsze można dołożyć do Samsunga 860 PRO :mistrzunio

Evo na amazonie też można wyrwać za mniej niż 350zł. Często są kupony obniżające cenę :klawik

A tak żeby trochę uściślić to biorąc pod uwagę, że w polskich sklepach EVO nie kupimy w kwocie jaką @maria51 chce przeznaczyć pozostaje Crucial i Adata. Pierwszy tańszy ale do drugiego dostaniemy Acronis True Image HD :szef
 
Ostatnia edycja:

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Dorzucam 80zl na 1TB Micron 1100 i jak na moje potrzeby spokój...
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Zawsze można dołożyć do Samsunga 860 PRO :mistrzunio

Evo na amazonie też można wyrwać za mniej niż 350zł. Często są kupony obniżające cenę :klawik

A tak żeby trochę uściślić to biorąc pod uwagę, że w polskich sklepach EVO nie kupimy w kwocie jaką @maria51 chce przeznaczyć pozostaje Crucial i Adata. Pierwszy tańszy ale do drugiego dostaniemy Acronis True Image HD :szef
Do Adata też dodają.
 

maria51

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Grudnia 2014
Posty
8
Reakcje/Polubienia
14
Miasto
Kraków
Witam. Bardzo dziękuję za udzielanie rad i porad co do kupna dysku SSD. Zdecydowałam się jednak na kupno SAMSUNG 860 EVO 500GB 2,5" (MZ-76E500B/EU) , miejmy nadzieję że dokonałam dobrego wyboru i zakupu.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Podepnę się do tematu trochę go odświeżając.
Dysk SSD 1TB 2,5 cala - co polecacie w obecnym czasie?
Może "zaszaleć" z MLC?
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
@PiotrN72
Samsung 860 EVO, Crucial MX500, Plextor M8VC, WD Blue 3D Nand, Sandisk Ultra 3D, Kingston KC600 - któregoś z nich bym wziął.
 
Do góry