kuba-xp
Bardzo aktywny
- Dołączył
- 29 Styczeń 2012
- Posty
- 133
- Reakcje/Polubienia
- 8
Oczywiście. Szczególnie, że SP została założona w 2011 roku.W 2010 roku za ACTĄ opowiedziało się PiS, PO i Solidarna Polska.
Oczywiście. Szczególnie, że SP została założona w 2011 roku.W 2010 roku za ACTĄ opowiedziało się PiS, PO i Solidarna Polska.
a gdzie mieli móżdżki wcześniej ?? ?? Słupki poszybowały ostro w dół i trzęsie gaciami i robić będzie teraz za obrońcę internetu - jak to on biedaczysko walczy z ACTA jakiego to mamy kochanego premieraNie miałem racji w sprawie ACTA - przyznał Donald Tusk na konferencji w kancelarii premiera. Przyznał, że nie spodziewał się tak wielkich protestów po podpisaniu umowy.
To wszystko kazało mi i moim pracownikom przemyśleć tę sprawę jeszcze raz - dodał szef rządu. Stąd zmiana decyzji co do ACTA. Teraz Donald Tusk już nie chce ratyfikacji umowy w polskim parlamencie. Co więcej, nie chce ratyfikacji w całej Europie.
Dlatego premier będzie namawiał przywódców Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim do odrzucenia ACTA.
Wysłałem dzisiaj list do wszystkich przywódców partii, które współpracują z PO i PSL w ramach tak zwanej Europejskiej Partii ludowej, to są wszyscy premierzy, pani kanclerz Niemiec, prezydenci niektórych państw i szefostwo EPL, z propozycją odrzucenia ACTA w tym kształcie, jaki został wynegocjowany przez Komisję Europejską i pod którym także my złożyliśmy podpis i przeprowadzenie zdecydowanie głębszej debaty niż do tej pory, zanim podjęlibyśmy pozytywne decyzje o jakiś regulacjach - zapewnił Donald Tusk.
Pomyłka nie jest domeną głupców - podsumował swoją zmianę stanowiska premier.
odrzucenia ACTA w tym kształcie, jaki został wynegocjowany przez Komisję Europejską
Europejski Trybunał Sprawiedliwości w jednym ze swoich ostatnich orzeczeń odnoszących się do zarzutów propagowania piractwa, przez jeden z portali społecznościowych, wydał decyzję nieprzychylną organizacjom "chroniącym" prawa autorskie. Wydane orzeczenie ma również sporą wartość dla tematu umów międzynarodowych ACTA, PIPA i SOPA, do których wspomniana decyzja ma również zastosowanie.
Wspomniany spór toczył się przeciwko jednemu z holenderskich portali społecznościowych - Netlog NV, który zdaniem organizacji SABAM, zrzeszających i reprezentujących artystów muzycznych - propaguje i zachęca do piractwa komputerowego, poprzez umożliwienie swoim użytkownikom korzystania z platformy wymiany plików, która de facto może służyć do wymiany nielegalnych treści.
Decyzją Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), nie można nakładać na operatorów, właścicieli, administratorów usług internetowych, stron czy dostawców łączy obowiązku filtrowania pojawiających się w ich jurysdykcji treści. Zdaniem ETS wiązałoby się to z ogromnymi kosztami oraz z koniecznością rozpoczęcia niezwykle skompilowanego procesu logistycznego. Zaś samo zmuszenie do nałożenia na sieć filtrów stanowiło by naruszenie prywatności, złamanie zasady wolności słowa i przepływu informacji.
no i gitWerdykt Trybunału rzuca również światło na zmiany jakie mogą nastąpić po wprowadzeniu kontrowersyjnych traktatów ACTA, SOPA i PIPA, które mogą wywrzeć konieczność filtrowania treści w internecie. Zdaje się, że zwolennicy ACTA stracili właśnie jeden z ostatnich argumentów, gdyż cenzura i filtrowanie sieci nawet w "dobrej wierze", celem zaniechania naruszeń, stanowi sprzeczność z prawem wspólnoty europejskiej.
To trzeba wprowadzić zmiany systemowe i zmieniać rządy do skutku,trochę ludzi mieszka w Polsce więc jest z kogo wybierać.polak900 napisał:wszystkie nasze rządy były takie same.
wiec nie ma co generalizować