Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
cóż POwiem, wgrałem tego Bólgardła wyłączyłem all option w Ese-ciku: znalazł mi 32 trojany ten głupi Bólgardła ale tymczasem pamięć RAM miała mokro w majtkach bo była zajechana "grypą". Cóż, moja ocena: POmimo ocen zewnętrznych typu "100 % wykrycia w Teście z 08 2017" jest jak najbardziej. Młodzież POlska dysPOnująca zasobami pieniężnymi na POziomie cum bajszpil takiego ... nie kupi "se" Bólgardła" bo wieczorem jest impra u Stasia i będzie Ivona...Jako znafca tematu rzeknę tak:
Webroot, ESET, + Trojan Killer z Ukrainy od Gridinsoft. Malwarebajtki i inne szajse - wywalić na zbity pysk ! PO pierwsze : oczyszczać pamięć TEMP - a dziś jest occasion Reg Organizer dla PiSi to zdrowy konsek, ale ostarożno, nada panimat szto kompjuter to nie lalka berbi...
Też nie zrozumialem. Pisz może normalnie, bez dziwactw.
Zemana ma 2 procesy i to właśnie ten drugi lubi podebrać RAM'u
Zgadza się. Widzę, że wkradła mi się literówka: ZAM ciągnie mi teraz nie 13,5 mb, a 113,5 mb RAM. Dzięki.
 

.m.

Wygadany
Dołączył
1 Grudnia 2011
Posty
79
Reakcje/Polubienia
36
z ciekawosci porownalem wasze wyniki z f-secure i ... zdziwilem sie
IuheU
, bez skanowania...


i ze skanowaniem

a przecie f-secure wcale nie ma w testach jakis super wynikow jesli chodzi o wydajnosc. a wychodzi na to, ze na tle innych wcale nie ma sie czego wstydzic ;) takze jesli jeszcze promocja jest akutalna na roczna licencje to moze ktos sie jeszcze zalapie. ma tylko jedna upierdliwosc- jest przeczulony i czasem trzeba mu cos dodac do wyjatkow aby nie wywalal sobie tego.
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
z ciekawosci porownalem wasze wyniki z f-secure i ... zdziwilem sie
IuheU
, bez skanowania...

i ze skanowaniem

a przecie f-secure wcale nie ma w testach jakis super wynikow jesli chodzi o wydajnosc. a wychodzi na to, ze na tle innych wcale nie ma sie czego wstydzic ;) takze jesli jeszcze promocja jest akutalna na roczna licencje to moze ktos sie jeszcze zalapie. ma tylko jedna upierdliwosc- jest przeczulony i czasem trzeba mu cos dodac do wyjatkow aby nie wywalal sobie tego.

Wiesz to zależy z czego zrobiony screen. Menadżer zadań i zgrupowanie procesów po nazwie nie daje pełnego wglądu do zużycia ramu czy procesora (niektóre procesy F-Secure nie będą miały w nazwie F-Secure). Przykład - nałożyłem Process Explorer (procesy zgrupowane po Company Name) na Menadżera zadań (procesy zgrupowane po Nazwie) tak, żeby objęły procesy Bitdefendera TS:
tMWmxq2.png
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35906
Reakcje/Polubienia
24999
Miasto
Trololololo
z ciekawosci porownalem wasze wyniki z f-secure i ... zdziwilem sie
IuheU
, bez skanowania...


i ze skanowaniem

a przecie f-secure wcale nie ma w testach jakis super wynikow jesli chodzi o wydajnosc. a wychodzi na to, ze na tle innych wcale nie ma sie czego wstydzic ;)


Testy wydajności faktycznie są dziwne, tam lekkie av mulą a mulaste av śmigają tak jakby wcale ich nie było.Może odpowiednio dobrana konfiguracja a może po prostu kasiora ustala który jest bardziej wydajny.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Proponuję pokazywać procesy z Process Explorera zgrupowane po producencie i nie będzie nieporozumień.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Teraz jest tak, że ktoś pokaże procesy menadżera zadań dla obecnego użytkownika zgrupowane po nazwie, co nie zawsze wskazuje producenta, inny trochę więcej procesów, bo już zaptaszkuje "pokaż procesy wszystkich użytkowników". Trudno teraz te dane porównywać do siebie.
 

.m.

Wygadany
Dołączył
1 Grudnia 2011
Posty
79
Reakcje/Polubienia
36
piec procesow tak czy siak ;)

i jak przestal myslec, ze cos chce... to spada na wartosci w granicach 85? ;)


cale szczescie, ze mamy takie zbiorcze tematy, wszelakie promocje i kazdy moze cos dobrac pod siebie. programy na przestrzeni roku tez sie mocno zmieniaja, zarowno jesli chodzi o wydajnosc jak i wykrywalnosc. konsument swiadomy sobie popatrzy, wybierze pod siebie, potestuje i bedzie zadowolony. na dobra sprawe to taka licencja 3 czy 6 miesieczna jest wystarczajaca przy tych zmianach w testach wykrywalnosci. chyba tylko bitdefender stale okupuje czolowke trzymajac jakosc.
 
Ostatnia edycja:

Micx

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
210
Reakcje/Polubienia
197
A ja mam bardzo pamięciożernego BitDefendera, który zżera mi ponad 200 RAMu a i jeszcze dysk (i to tylko wg wskazań menedżera zadań, aż nie chcę nawet patrzeć w Process Lasso) 100%
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Zgadza się. Widzę, że wkradła mi się literówka: ZAM ciągnie mi teraz nie 13,5 mb, a 113,5 mb RAM. Dzięki.

U mnie ZAM.exe zabiera 387 MB. Ale nic nie tnie i bardzo sobie chwalę. To, że wydaje się to dużo, wynika z proporcjonalnego "głodu" do ilości RAM'u.

Korzystając chciałem zapytać, czy ktoś używa ZEMANA z ESET i jak się sprawuje taki duet ??

P.S. Mam 16 GB RAM - sie pochwaliłem :facepalm

EDIT: po restarcie ZAM.exe zabiera tylko 80MB
 
Ostatnia edycja:
M

malczyce

ja używam od dwóch lat ZEmanę i Esecika. Nic się nie gryzie. Należy dodać, że Zemanka jest tylko na żądanie bez aktywnej ochrony bo jaki grzyb włączać podwójną ochronę zżerającą RAM ?
 

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
A u mnie Zemana cały czas pracuje w systemie łącznie z BitDefender Internet Security i nic się nie gryzie,ani nie muli,na drugim laptopie z Zemaną pracuje darmowy Kasperski i też jest dobrze,nie wiem czemu tylko Zemana nie daje zainstalować AVG?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
A u mnie Zemana cały czas pracuje w systemie łącznie z BitDefender Internet Security i nic się nie gryzie,ani nie muli,na drugim laptopie z Zemaną pracuje darmowy Kasperski i też jest dobrze,nie wiem czemu tylko Zemana nie daje zainstalować AVG?
Wyłącz ochronę rezydentną, a najlepiej zamknij obydwa procesy Zemany i zainstaluj AVG. Potem Zemanę można będzie włączyć. Nie spotkałem jeszcze AV, z którym ZAM by nie współpracował. Oczywiście, jeśli ktoś ma mało wolnego RAM-u może skanować nią tylko na żądanie (w przypadku posiadania AV) lub w przypadku ZAL wyłączyć ochronę rezydentną, a zostawić tylko włączoną ochronę tożsamości.
 
Ostatnia edycja:

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Pisze o tym bo to trochę dziwne, BitDefender czy Kasperski oraz BullGuard Internet Security przy instalacji tych programów Zemana dawał wolną drogę do instalacji,tylko z AVG był kłopot
 
Do góry