AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Czy jest potrzeba zainstalowania do tego programu jakiegoś firewalla.Myślałem o windows firewall control. :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
senior38 napisał:
Czy jest potrzeba zainstalowania do tego programu jakiegoś firewalla.Myślałem o windows firewall control. :)
AppGuard nie kontroluje ruchu w sieci więc jeśli chcesz wiedzieć co wysyła i odbiera twój komputer to zainstaluj nakładkę o której piszesz.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Co mogę z tego spokojnie odptaszyć? :scratch

gZFBaYs.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Bizon napisał:
Co mogę z tego spokojnie odptaszyć? :scratch

gZFBaYs.jpg
Zostaw tak jak jest, AppGuard jakoś przesadnie nie atakuje monitami/logami.Ustawienia są, ok, ewentualnie możesz pokombinować z Event log ale jak już pisałem ja bym zostawił tak jak jest.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
OXYGEN THIEF - Przeczytałem część postów z tego wątku i widzę, że jesteś jedyną osobą ogarniętą w temacie AppGuard'a, dlatego ten post kieruje głównie do Ciebie. :)

Przymierzam się do zakupu AppGuard'a, lecz najpierw prosiłbym o dokładny opis (w języku polskim) jak powinienem skonfigurować owy program aby uzyskać maksymalny stopień bezpieczeństwa.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
a przeczytałeś też te tematy ??
ochrona-pc-pc-security-f12/appguard-wersje-stabilne-t766.html?hilit=appguard
beta-programy-w-fazie-beta-beta-softwares-f14/appguard-wersje-rozwojowe-t3496.html?hilit=appguard

W sumie w tym temacie w którym teraz napisałeś jak i tych podanych powyżej znajdziesz zapewne odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak dla mnie powinieneś zrobić tak:
1) zainstalować triala przed zakupem ( chyba że już go zainstalowałeś ), pododawać przeglądarki, czytniki pdf, odtwarzacze, klienty poczty ( jak korzystasz ) do chronionych.
2) Sprawdzić czy wszystko działa, jak nie będzie działać to podsyłasz tu logi bo w logach są informacje co zostało zablokowane.

AppGuard na najwyższym poziomie ochrony i tak będzie podawał logi ale to nie problem bo jeśli widzisz że coś działa to dajesz spokój logom.

W AppGuardzie jest zdefiniowana lista programów już wbudowana więc jeśli nie będziesz wiedział jak dany nowy program ustawić po prostu zasugeruj się tą listą.Wbrew pozorom program tzn jego konfiguracja jest prosta, a potem jest bezobsługowy tylko trzeba się nauczyć tego że AppGuard działa inaczej niż antywirusy, w tym przypadku inaczej znaczy lepiej :hura
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
W pierwszej kolejności zakupiłem licencję do SpyShelter Firewall. I próbuje go skonfigurować.

Zapewne AppGuard jak i SpyShelter Firewall powinny korzystać z jednakowych list programów ograniczonych / chronionych, dlatego wypisz mi wszystkie (nie tylko te najistotniejsze) typy programów, które powinienem umieścić na w/w listach. Czy np. µTorrent powinien figurować na owej liście?

Zastanawiam się także czy w zakładce "Reguły" powinny znajdować się tylko reguły powstałe automatycznie przez umieszczenie danych programów na listach ograniczonych / chronionych lub zezwolenie na ich działanie, czy w celu uzyskania wyższego poziomu bezpieczeństwa powinienem również ręcznie je konfigurować i dodać dodatkowe. Jeżeli ręcznie także mam coś konfigurować to proszę o wskazówki / instrukcje.

PS. Czy jest na tym forum jakiś wątek poświęcony oprogramowaniu SpyShelter lub konkretniej SpyShelter Firewall?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Wątek do Spysheltera
ochrona-pc-pc-security-f12/spyshelter-wersje-stabilne-t9.html

poczytaj, ustawienia domyślę w SS są ok.

Korzystam z SS i w ustawieniach - Ochrona - mam ustawione - aplikacje podpisane cyfrowo - Zezwól aplikacjom MS -
W takim przypadku reguły wszystko co jest od microsoftu jest tworzone automatycznie a resztę reguł dla innych programów tworzysz sam, program będzie pytał a ty zezwalając czy blokując będziesz tworzył te reguły.
SS musisz dodać do PowerApps w AppGuardzie aby razem dobrze współpracowały.Domyślną listę masz już w AppGuardzie i konfiguruj według tej listy dodawane programy, jak nie będziesz czegoś wiedział to pytaj.Utorrent możesz dodać do chronionych w AppGuardzie, dopiero jak zauważysz problemy w jego działaniu to podajesz tu logi.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Kurde, co mam dodać SSF do tych PowerApps? To co teraz? :scratch

OTvlOan.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Oui Oui Bizon :bea
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Czy aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo to w AG i SS FW należy modyfikować tylko listy Guarded Apps / Ograniczone Programy i Power Applications / Wykluczone Programy, a resztę ustawień zostawić z domyślnymi wartościami? Czy jednak modyfikacja pozostałych ustawień ma znaczny wpływ na poziom bezpieczeństwa? :guma
Proszę o wyczerpanie tej kwestii. :jezyk
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
Czy aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo to w AG i SS FW należy modyfikować tylko listy Guarded Apps / Ograniczone Programy i Power Applications / Wykluczone Programy, a resztę ustawień zostawić z domyślnymi wartościami? Czy jednak modyfikacja pozostałych ustawień ma znaczny wpływ na poziom bezpieczeństwa? :guma
Proszę o wyczerpanie tej kwestii. :jezyk
W AppGuardzie ustaw poziom ochrony na Locked Down, będzie więcej logów ale poziom ochrony będzie najwyższy.
W SpyShelter Firewall najwyższy poziom ochrony to Pytaj użytkownika czyli będzie pytał o wszystko nawet to co związane jest z MS.Jednak polecam ustawić - Zezwól aplikacjom MS - czyli MS przechodzi a pyta o każdy inny program.
W Szyfrowaniu klawiszy ustaw - Lepszy tryb ochrony -
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13036
Reakcje/Polubienia
43995
W SpyShelter Firewall najwyższy poziom ochrony to Pytaj użytkownika

Jeśli nie ma antywirusa-to lepiej niech zostawi to ustawienie - Pytaj użytkownika ....
 
Do góry