AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
A ja mam pytanie odnośnie zainstalowanego programu solsuite.Dodałem ten program do zaufanych a jednak przy uruchamianiu nie otwiera się, jaka jest przyczyna?
eslKeVS.png
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
senior38 napisał:
A ja mam pytanie odnośnie zainstalowanego programu solsuite.Dodałem ten program do zaufanych a jednak przy uruchamianiu nie otwiera się, jaka jest przyczyna?
eslKeVS.png
a do czego jest ten program ??

Na liście widzę że masz dodany Hard disk Sentinel, nie wiem czy jest sens aby on był tam dodany.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
senior38 napisał:
OXYGEN THIEF napisał:
senior38 napisał:
A ja mam pytanie odnośnie zainstalowanego programu solsuite.Dodałem ten program do zaufanych a jednak przy uruchamianiu nie otwiera się, jaka jest przyczyna?
eslKeVS.png
a do czego jest ten program ??
Gry karciane,pasjanse.


Spróbuj go teraz uruchomić ( nic nie zmieniaj w ustawieniach ) i podaj log, zobaczymy czy AG go blokuje.Na liście masz Hard Disk Sentinel dodany, nie wiem czy jest sens aby on był chroniony bo przecież to monitor dysku.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
OXYGEN THIEF napisał:
Powinieneś zrobić tak:

Dodajesz sobie programy do chronionych, następnie każdy z dodanych programów sprawdzasz dokładnie czy działa.Jeśli widzisz że coś jest nie tak to wklejasz logi tylko nie ustawiaj czyszczenia logów po restarcie bo tak nie pomogę Tobie w prawidłowych ustawieniach.Jak już ustawisz prawidłowo to wtedy włączysz czyszczenie logów po restarcie.

W skrócie : nie ma logów nie pomogę bo logi to jedyna informacja o problemach.

Drive Booster nie dodawaj, to nie przeglądarka tylko pobieracz sterowników.
Steam, Battle.net spróbuj dodać, privacy ustaw na off.

Na jakiej partycji masz zainstalowane gry ??

Ok, sprawdzę je dokładnie i prześle logi. ;)

Co do logów to ja tego nie ustawiałem żeby przy restarcie czyściło logi, to domyślne ustawienie AppGuard'a. Jak to zmienić?

Gry mam na partycji z danymi, ponieważ zajmują one sporo przestrzeni.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
OXYGEN THIEF napisał:
Powinieneś zrobić tak:

Dodajesz sobie programy do chronionych, następnie każdy z dodanych programów sprawdzasz dokładnie czy działa.Jeśli widzisz że coś jest nie tak to wklejasz logi tylko nie ustawiaj czyszczenia logów po restarcie bo tak nie pomogę Tobie w prawidłowych ustawieniach.Jak już ustawisz prawidłowo to wtedy włączysz czyszczenie logów po restarcie.

W skrócie : nie ma logów nie pomogę bo logi to jedyna informacja o problemach.

Drive Booster nie dodawaj, to nie przeglądarka tylko pobieracz sterowników.
Steam, Battle.net spróbuj dodać, privacy ustaw na off.

Na jakiej partycji masz zainstalowane gry ??

Ok, sprawdzę je dokładnie i prześle logi. ;)

Co do logów to ja tego nie ustawiałem żeby przy restarcie czyściło logi, to domyślne ustawienie AppGuard'a. Jak to zmienić?

Gry mam na partycji z danymi, ponieważ zajmują one sporo przestrzeni.
Posprawdzaj wszystko dokładnie i podaj logi.
Jeśli gry masz na innej partycji niż C to prawdopodobnie będziesz musiał dodać je do wykluczeń w User Space.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
Download-er napisał:
Co do logów to ja tego nie ustawiałem żeby przy restarcie czyściło logi, to domyślne ustawienie AppGuard'a. Jak to zmienić?
Pogrzeb w ustawieniach tam gdzie są logi.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Zauważyłem, iż w AG zapomniałem dodać AirDroid'a [
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
], którego wcześniej dodałem do ograniczonych SS FW i wszystko działało jak należy. Po dodaniu w/w programu do AG część jego funkcji przestało działać (jest cały czas ekran ładowania):
03646587742283831920.png

Najgorsze jest to, że po wyłączeniu AG i SS FW sytuacja nie ulega zmianie (tak jakby te ograniczenia trwale uszkodziły program). Prawdopodobnie będę musiał go ponownie zainstalować. Być może ta sytuacja wygląda kuriozalnie, ale nastąpiła właśnie po nałożeniu restrykcji przez AG.

Sprawdziłem resztę programów z listy Guarded Apps i niektóre z nich nie działają poprawnie:
  • TeamViewer - Uruchamia się i łączy się z partnerami, lecz niestety AppGuard uniemożliwia zdalne wprowadzanie tekstu z klawiatury w komputerze partnera.
  • AIMP - Program działa, ale nie mogę zapisać np. listy odtwarzania do pliku w żadnej lokalizacji (nawet w tej sugerowanej):
    80010202435340727077.png
  • Media Player Classic - Odtwarza audio/video, lecz przy uruchomieniu wyskakuje taki komunikat:
    47238344418827503349.png
  • GG - Działa tylko co któryś restart.
    59560081371899890751.png
  • Microsoft Edge - Nie działa.
    14824767143915584774.png
  • Battle.net - Nie działa.
    31344427183019746129.png

Gry w ogóle nie działają, dlatego będę musiał je dodać listy User Space i tu rodzi się pytanie - Dodawać same pliki EXE, czy całe foldery?

Na koniec załączam logi:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Jak dla mnie to Ty źle dodajesz te programy bo nie wiadomo co w którym blokuje, powinieneś skonfigurować jeden program (AppGuard), sprawdzić czy wszystko działa a dopiero potem dodawać do ograniczonych w Spyshelter Firewall.

Usuń wszystko z ograniczonych w Spyshelter i zajmij się poprawną konfiguracją AG.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
przykład

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!



tu musisz dodać wykluczenia dla gier, możesz dodać cały folder z grami do user space i tam ustawić go na NO choć ja akurat wolałbym wskazać dokładną ścieżkę dla blokowanego czyli

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

dla kolejnej gry to samo.Będzie więcej dodawania ale bezpieczniej.Mam pytanie, czy program do dostępu zdalnego działa poprawnie w trybie Protected ??
Jeśli też nie to
Spróbuj dodać ścieżkę
c:\program files (x86)\teamviewer\teamviewer11_logfile.log do user space i tam ustawisz na No
to samo z AImpem
c:\program files (x86)\aimp\aimp.ini
ale przed dodaniem aimpa sprawdź czy AppGuard dalej będzie blokował zapisywanie ustawień w trybie Protected.

Tryb Locked Down w AG ma to do siebie że może za dużo blokować ale daje najwyższy tryb ochrony.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
OXYGEN THIEF napisał:
Jak dla mnie to Ty źle dodajesz te programy bo nie wiadomo co w którym blokuje, powinieneś skonfigurować jeden program (AppGuard), sprawdzić czy wszystko działa a dopiero potem dodawać do ograniczonych w Spyshelter Firewall.

Usuń wszystko z ograniczonych w Spyshelter i zajmij się poprawną konfiguracją AG.
SpyShelter'a Firewall nie wyłączałem tylko usunąłem pliki i katalogi z listy ograniczonych. Dzięki temu okazało się, że za sprawą blokowania TeamViewer'a, AIMP'a i Microsoft Edge stał SS FW, natomiast Media Player Classic, GG, Battle.net i AirDroid'a zablokował AG.

Logi:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
OXYGEN THIEF napisał:
Mam pytanie, czy program do dostępu zdalnego działa poprawnie w trybie Protected ??
Jeśli też nie to
Spróbuj dodać ścieżkę
c:\program files (x86)\teamviewer\teamviewer11_logfile.log do user space i tam ustawisz na No
to samo z AImpem
c:\program files (x86)\aimp\aimp.ini
ale przed dodaniem aimpa sprawdź czy AppGuard dalej będzie blokował zapisywanie ustawień w trybie Protected.
Co do TeamViewer'a to już opisałem go w odpowiedzi na poprzedni post. Po co AIMP'a mam ponownie sprawdzać?
 
Do góry