AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
OXYGEN THIEF napisał:
W AppGuardzie ustaw poziom ochrony na Locked Down, będzie więcej logów ale poziom ochrony będzie najwyższy.
W SpyShelter Firewall najwyższy poziom ochrony to Pytaj użytkownika czyli będzie pytał o wszystko nawet to co związane jest z MS.Jednak polecam ustawić - Zezwól aplikacjom MS - czyli MS przechodzi a pyta o każdy inny program.
W Szyfrowaniu klawiszy ustaw - Lepszy tryb ochrony -
Tak skonfigurowałem AG i SS FW:

Czy programów typu Open VPN, VNC Server i TeamViewer nie trzeba dodawać do list ograniczonych / chronionych?
A gdzie znajdują się pliki z logami abym mógł je skopiować w razie potrzeby?

Mam problem ze zrzutami ekranu, ale z uwagi na to, iż sprawcą jest prawdopodobnie SpyShelter Firewall to opiszę go szerzej w wątku: SpyShelter - wersje stabilne.

Ircus napisał:
W SpyShelter Firewall najwyższy poziom ochrony to Pytaj użytkownika
Jeśli nie ma antywirusa-to lepiej niech zostawi to ustawienie - Pytaj użytkownika ....
Zastanawiam się jeszcze nad tym ustawieniem, ponieważ zależy mi na wysokim bezpieczeństwie, ale z drugiej strony wydaje mi się, że programy MS nie niosą za sobą jakiegoś niebezpieczeństwa.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Program do zrzutów ekranu raczej nie powinien być na tej liście, ewentualnie jak musisz to przy Privacy ustaw na -off- to samo przy MPC i Aimpie czyli privacy na - off - zauważ że domyślnie dodany przez producenta Windows Media Player ma ustawione privacy na - off -

Skoro masz problem z Screenpresso i blokuje go AppGuard to pojawiły się logi, wstaw je tu

Open VPN, VNC Server i TeamViewer możesz dodać, ustaw je tak jak przeglądarki.Jak coś nie będzie śmigać to wtedy podajesz logi.

w SS widzę że wyłączyłeś ochronę przed zrzutami ekranu, włącz ją a dla programu do zrzutów ustaw regułę.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Główne okno programu, klikasz na AppGuard Activity Report.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Tak to wiem, ale one nie są zapisywane także do jakichś plików TXT aby móc je normalne skopiować np. na forum?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Tak
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Hehe :zaciesz A mógłbyś z łaski swojej podać mi lokalizację tych plików? :jezyk
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
kopiujesz je z okienka programu
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
No właśnie sęk w tym, iż one się nie chcą dać zaznaczyć, a tym bardziej skopiować z okna AppGuard Activity Report, dlatego pytałem o pliki TXT gdzie miałbym możliwość je skopiować. :facepalm
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
:scratch no to nie wiem, zawsze wszyscy kopiowali bez problemu
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Download-er napisał:
No właśnie sęk w tym, iż one się nie chcą dać zaznaczyć, a tym bardziej skopiować z okna AppGuard Activity Report, dlatego pytałem o pliki TXT gdzie miałbym możliwość je skopiować. :facepalm
Na pewno nie da rady? U mnie normalnie można skopiować czy to pojedynczy log czy wszystkie. Jak chcesz od razu w pliku txt to klikasz prawym przyciskiem myszy, wybierasz Save As... i wybierasz .txt
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Zwracam honor, rzeczywiście skopiowanie logów z okna AppGuard Activity Report jest możliwe, lecz wymaga ono użycia prawego przycisku myszy (PPM), a ja z przyzwyczajenia próbowałem skrótami klawiszami [CTRL] + [A] i [CTRL] + [C].

Kopiowanie danego logu: PPM -> Copy
Kopiowanie wszystkich logów: PPM -> Select All i PPM -> Copy

Listy ograniczonych programów w AG i SS FW:
46672765678983110612.png

51498986848221738569.png


Zamieszczam także logi błędów:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Wiesz co może na początek pouruchamiaj te programy które dodałeś do chronionych w AppGuard, sprawdź czy działają a potem wstaw logi.

Coś masz mało tych logów, na pewno skopiowałeś wszystkie ?? Poziom ochrony a AG to Locked Down.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Pobieżnie sprawdziłem programy z listy Guarded, tzn. tylko je uruchomiłem nie sprawdzając czy wszystkie ich funkcjonalności działają. Z całej listy nie działały MPC i MS Edge:

  • 32050003761672900921.png

    05962528164577730974.png

Tak, to wszystkie logi błędów (czerwone) z ostatnich godzin, ponieważ jak wiadomo przy każdym restarcie logi są czyszczone. AG jest na najwyższym poziomie - Locked Down.

__________________________________________________________

Pytania:
  • Czy Driver Booster także powinienem dodać do list ograniczonych / chronionych?
  • A co z programami typu Steam, Battle.net itp?
  • Czy zgodnie ze wcześniejszymi postami gry mam dodać do listy User Space?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
Pobieżnie sprawdziłem programy z listy Guarded, tzn. tylko je uruchomiłem nie sprawdzając czy wszystkie ich funkcjonalności działają. Z całej listy nie działały MPC i MS Edge:

  • 32050003761672900921.png

    05962528164577730974.png

Tak, to wszystkie logi błędów (czerwone) z ostatnich godzin, ponieważ jak wiadomo przy każdym restarcie logi są czyszczone. AG jest na najwyższym poziomie - Locked Down.

__________________________________________________________

Pytania:
  • Czy Driver Booster także powinienem dodać do list ograniczonych / chronionych?
  • A co z programami typu Steam, Battle.net itp?
  • Czy zgodnie ze wcześniejszymi postami gry mam dodać do listy User Space?


Powinieneś zrobić tak:

Dodajesz sobie programy do chronionych, następnie każdy z dodanych programów sprawdzasz dokładnie czy działa.Jeśli widzisz że coś jest nie tak to wklejasz logi tylko nie ustawiaj czyszczenia logów po restarcie bo tak nie pomogę Tobie w prawidłowych ustawieniach.Jak już ustawisz prawidłowo to wtedy włączysz czyszczenie logów po restarcie.

W skrócie : nie ma logów nie pomogę bo logi to jedyna informacja o problemach.

Drive Booster nie dodawaj, to nie przeglądarka tylko pobieracz sterowników.
Steam, Battle.net spróbuj dodać, privacy ustaw na off.

Na jakiej partycji masz zainstalowane gry ??
 
Do góry