AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Re: AppGuard kilka pytań

tofana napisał:
Odkąd używam AppGuarda mam problem z połączeniem z internetem przez modem USB.
Czy ma to związek? Jeśli tak, to jak mam ustawić, żeby śmigał ten internet? :zawsty
Modem USB czyli coś z zewnątrz podłączonego do komputera? AG domyślnie nakłada restrykcje na takie napędy, nie pozwalając na uruchomienie żadnych Autorun, skryptów...może spróbuj dodać do listy wykluczeń nie tyle cały napęd, ale może choć folder z plikami odpowiedzialnymi za pracę internetu albo przynajmniej procesy z tego napędu? Ma to szczególne znaczenie wobec aplikacji łączących się z siecią, bo te są poddawane mocniejszym obostrzeniom.
Listę błędów RAS Event znajdziesz tu
-http://support.microsoft.com/kb/117304-
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: AppGuard kilka pytań

ichito napisał:
Modem USB czyli coś z zewnątrz podłączonego do komputera? AG domyślnie nakłada restrykcje na takie napędy, nie pozwalając na uruchomienie żadnych Autorun, skryptów...może spróbuj dodać do listy wykluczeń nie tyle cały napęd, ale może choć folder z plikami odpowiedzialnymi za pracę internetu albo przynajmniej procesy z tego napędu?

A dokładnie to które? :scratch
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Re: AppGuard kilka pytań

Ale ja nie wiem które :) To wszystko zależy od tego, co masz za urządzenie w pendraku, od jakiego producenta, jakie są foldery i pliki odpowiedzialne za uruchomienie aplikacji. To powinnaś znaleźć na podglądzie zawartości modemu jako zewnętrznego dysku w eksploratorze Windows.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24594
Miasto
Trololololo
Re: AppGuard kilka pytań

Wszystko co blokuje AppGuard jest podane w logach, jeśli nie ma nic w logach to AppGuard nie jest tu winny.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Re: AppGuard kilka pytań

logi odnośnie partycji D

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
czy AppGuard miewa kaprysy :scratch rano piszczał zaraz po włączeniu lapka na HD sentinel , a wieczorem mu przeszło
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: AppGuard kilka pytań

Mam w chronionych zaznaczonego Flash Playera ale szybko znika z listy, o co kurde kaman?

LQd1a63.jpg
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: AppGuard kilka pytań

Wrzucam flasha do chronionych i pokazuje, że jest ale np. po kolejnym odpaleniu kompa i sprawdzeniu w Appie co mi chroni już go tam nie ma, więc jest tam czy nie?
Teraz go znowu wrzuciłem i jest, ciekawe kiedy zniknie? :scratch
JoGKchL.jpg
 
A

Anonymous

Re: AppGuard kilka pytań

Karwasz twarz,istny cud.Ale podobno nic nie dzieje się bez przyczyny :scratch.Co masz oprócz AG w zestawie ?
Może coś blokuje dodawanie Flasha...
BTW.A może klikałeś "Ok" zamiast "Apply" ?
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: AppGuard kilka pytań

Właśnie zrobiłem restart i znowu fagasa nie ma! :dziwak

dj6iHqD.jpg


W zestawiku jest jeszcze Privatefirewall, a reszta typu Sandboxie Free, HitmanPro.Alert czy Bitdefender Traffic Light nie powinny mieć tu nic do rzeczy, chyba... :scratch
Daję zawsze Apply.
 
A

Anonymous

Re: AppGuard kilka pytań

Nie mam zielonego pojęcia gdzie leży przyczyna.Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.Trza zaczekać do wieczora na Mądrzejszych.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24594
Miasto
Trololololo
Re: AppGuard kilka pytań

Bizon napisał:
Właśnie zrobiłem restart i znowu fagasa nie ma! :dziwak

dj6iHqD.jpg


W zestawiku jest jeszcze Privatefirewall, a reszta typu Sandboxie Free, HitmanPro.Alert czy Bitdefender Traffic Light nie powinny mieć tu nic do rzeczy, chyba... :scratch
Daję zawsze Apply.

Flasha nie dodajesz, wystarczy że masz dodaną przeglądarkę która ma go zainstalowanego/korzysta z niego więc jeśli przeglądarka jest chroniona to i flash też ponieważ go uruchamia.



Nie wiem po co masz dodany instalator Splasha :scratch :scratch

Pamiętaj też że nie każda aplikacja dodana do Guarded Apps ma mieć Privacy/MemWrite/MemRead na ON ponieważ nie zawsze będzie wszystko działać prawidłowo.jak ustawiać znajdziesz w helpie AppGuarda i sugeruj się tym co jest tam napisane.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Male pytanko z mojej strony.Probowalem zainstalowac sobie gre defiance (przelaczylem AG w Install bo inaczej odrazu byla blokada)i przy probie jej uruchomienia AG ja zablokowal, dodalem pozycje do user space i jest ok.Czy gry dodawac do user space a programy do guarded apps ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24594
Miasto
Trololololo
najlepiej jak pokażesz logi, jak masz gry na innej partycji to dodajesz do userspace.Tak programy dodajesz do Guarded Apps.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Mam problem z wisecare 365 .Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu bylo ok, teraz AG blokuje uruchomienie wersji PRO i wyskakuje okienko ,,Failed to set data for,Config Path' i pojawia sie okno programu w wersji FRee i zero reakcji .
06/15/14 10:10:31 Prevented <Wise Care 365> from writing to <\registry\machine\software\wisecleaner\wisecare365>.
06/15/14 10:10:31 Prevented <Wise Care 365> from writing to <\registry\machine\software\wow6432node\wisecleaner\wisecare365>.
Gdy wylacze AG wisecare normalnie sie uruchamia.Dodac program do power aplications ?
 
Do góry