Bardzo poważne luki bezpieczeństwa procesorów Intela, ARM, AMD. Między innymi Meltdown i Spectre

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
No to kolejna nowinka, wyglada na to ze MS usiluje uzyc tego eventu jako kolejnego argumentu zeby przekonac do przesiadki na Win 10... i na nowszy sprzet (zrodlo:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Spamtrash zwinął mi linki, więc dorzucę tylko ten:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Fakt większego spowolnienia na starszych systemach i procesorach szybko zostanie zweryfikowany prze różnych badaczy. Co innego rozdmuchać jakąś informację i wykorzystać ją marketingowo, a co innego podawać nieprawdę. Obawiam się, że MS ma rację, tym bardziej, że w końcu to on napisał te patche. :)
Z drugiej strony dojdą aktualizacje biosu i firmware'ów (początek w tym tygodniu a reszta sukcesywnie do końca m-ca) , które raczył zapowiedzieć CEO Intela na targach CES2018. Dopiero wtedy można jako tako podejść do testowania wydajności.
Wszedłem na stronkę Della i fakt jakieś ruchy z update'mi są widoczne:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie można zapomnieć, że bardzo szybko może się okazać, iż potrzebne są nowe patche do patchy... Póki co właściciele starszych procków AMD proszeni są o wstrzymanie się z instalacją łatek:
January 3, 2018—KB4056897 (Security-only update)
January 3, 2018—KB4056888 (OS Build 10586.1356)
January 3, 2018—KB4056892 (OS Build 16299.192)
January 3, 2018—KB4056891 (OS Build 15063.850)
January 3, 2018—KB4056890 (OS Build 14393.2007)
January 3, 2018—KB4056898 (Security-only update)
January 3, 2018—KB4056893 (OS Build 10240.17735)
January 4, 2018—KB4056894 (Monthly Rollup)
January 8, 2018—KB4056895 (Monthly Rollup)
Chyba, że są fanami 'bluescreenów". MS zwalił winę za ich wystąpienie po instalacji patchy na AMD, bo rzekomo dostarczyło błędną dokumentację wybranych procesorów podczas pracy nad aktualizacją.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
ASUS wydał nowe biosy już 4 stycznia. Chyba byli przygotowani na to.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nie wiem, czy warto się spieszyć z update'ami biosu. Bluescreen po wadliwym patchu to małe piwo w porównaniu ze źle przygotowanym update'em biosu.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dziewczęta mam taką prośbę. Jak znajdujecie info na jakiejś polskiej stronie i tam jest jakiś link do zagranicznego źródła to oprócz tej zagranicznej strony podawajcie też adres polskiej bo są tutaj osoby, które nie znają angielskiego a chętnie by poczytały o danej sprawie. Już nawet pomijam fakt, że często osoba wklejająca tylko stronę zagraniczną sama jej nie przeczytała bo po prostu nie ma opanowanego na tyle danego języka. By żyło się lepiej. Wszystkim! Dziękuję :dziękuę
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dziewczęta mam taką prośbę. Jak znajdujecie info na jakiejś polskiej stronie i tam jest jakiś link do zagranicznego źródła to oprócz tej zagranicznej strony podawajcie też adres polskiej bo są tutaj osoby, które nie znają angielskiego a chętnie by poczytały o danej sprawie. Już nawet pomijam fakt, że często osoba wklejająca tylko stronę zagraniczną sama jej nie przeczytała bo po prostu nie ma opanowanego na tyle danego języka. By żyło się lepiej. Wszystkim! Dziękuję :dziękuę
Przecież prosiłem cię przed świętami, żebyś nie moderował ani nie kasował moich postów... Nie wrzucaj mi linka do mojego posta ze Spidersweb, bo nie czytałem tego artykułu. Nie wiesz, co kto czyta, czytanie w cudzych myślach, jak to już zostało udowodnione przy innym temacie też ci nie wychodzi. Więc daruj sobie.... @OXYGEN THIEF , @Kamelka, @fluid możecie uzgodnić z kolegą, czy jest w porządku wrzucanie komuś do posta linków, do których autor posta w ogóle nie zaglądał.
Jeżeli masz potrzebę wrzucania linka z polską informacją to znajdziesz ją np. tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Administratorze jeżeli podałem gdzieś nieprawdę w swoim poście to odpowiedz i polemizuj swoim postem, ale nie poprawiaj mi postów wg swoich wyobrażeń o mnie.
@OXYGEN THIEF jeżeli @al nadal będzie mi robił takie chamskie numery, to tak jak Ci kiedyś napisałem pożegnam się z Forum.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Przecież prosiłem cię przed świętami, żebyś nie moderował ani nie kasował moich postów... Nie wrzucaj mi linka do mojego posta ze Spidersweb, bo nie czytałem tego artykułu. Nie wiesz, co kto czyta, czytanie w cudzych myślach, jak to już zostało udowodnione przy innym temacie też ci nie wychodzi. Więc daruj sobie.... @OXYGEN THIEF , @Kamelka, @fluid możecie uzgodnić z kolegą, czy jest w porządku wrzucanie komuś do posta linków, do których autor posta w ogóle nie zaglądał.
Jeżeli masz potrzebę wrzucania linka z polską informacją to znajdziesz ją np. tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Administratorze jeżeli podałem gdzieś nieprawdę w swoim poście to odpowiedz i polemizuj swoim postem, ale nie poprawiaj mi postów wg swoich wyobrażeń o mnie.
@OXYGEN THIEF jeżeli @al nadal będzie mi robił takie chamskie numery, to tak jak Ci kiedyś napisałem pożegnam się z Forum.
Kurcze @Zeno strasznie poważny się zrobiłeś :scratch, nikt tutaj nikomu chamskich numerów nie robi.

Ja też dodaję linki, czasem pewnie i się pomylę ale wszyscy podchodzą do tego na luźnej gumie :bea
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dla mnie wrzucanie tekstów, których nie czytałem do moich postów jest nieuczciwe. Nie zgadzam się na to. To nie pierwszy taki numer @al. Jeżeli to ma być dalej praktykowane i nie widzisz problemu, to skasuj mi konto i wszystkie moje posty.
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Dla mnie wrzucanie tekstów, których nie czytałem do moich postów jest nieuczciwe. Nie zgadzam się na to. To nie pierwszy taki numer @al. Jeżeli to ma być dalej praktykowane i nie widzisz problemu, to skasuj mi konto i wszystkie moje posty.
Tak, bo administratorzy (a szczególnie @al) nie mają co robić i doklejają Tobie jakieś linki :zgon .

:scratch , nikt nic nie dokleja, owszem ja kiedyś dawno temu zmieniałem zawartość postów ale to tak żeby śmiesznie było :glupeki było śmiesznie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Tak, bo administratorzy (a szczególnie @al) nie mają co robić i doklejają Tobie jakieś linki :zgon .
:scratch , nikt nic nie dokleja, owszem ja kiedyś dawno temu zmieniałem zawartość postów ale to tak żeby śmiesznie było :glupeki było śmiesznie.
Dzisiaj mi dokleił linka ze Spidersweb godzinę temu do tego posta:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

którego ja zaraz potem skasowałem. Spytaj go. Czyżby było tak, ze w rozmowach ze sobą nie stać was na szczerość wobec siebie. Byłoby gorzej niż myślałem...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Dzisiaj mi dokleił linka ze Spidersweb godzinę temu do tego posta:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

którego ja zaraz potem skasowałem. Spytaj go. Czyżby było tak, ze w rozmowach ze sobą nie stać was na szczerość wobec siebie. Byłoby gorzej niż myślałem...
Teraz to już całkiem nie kumam o czy Ty piszesz, ja napisałem że nikt nic nie dokleja, co najwyżej poprawia, wstawia linki do źródła jak ktoś zapomni wklejając tekst z innej strony.Ja tak robię, czasem się pomylę bo łapię pierwszy lepszy link z google gdzie szukałem tego tekstu a jak wiesz teksty są podobne, zbliżone, kalki i takie tam.

Myślę @Zeno że nie masz o co robić boruty, nikt tu nic nikomu SPECJALNIE nie zmienia, także niech będzie spokojna Twoja rozczochrana :klawik
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Teraz to już całkiem nie kumam o czy Ty piszesz, ja napisałem że nikt nic nie dokleja, co najwyżej poprawia, wstawia linki do źródła jak ktoś zapomni wklejając tekst z innej strony.Ja tak robię, czasem się pomylę bo łapię pierwszy lepszy link z google gdzie szukałem tego tekstu a jak wiesz teksty są podobne, zbliżone, kalki i takie tam.

Myślę @Zeno że nie masz o co robić boruty, nikt tu nic nikomu SPECJALNIE nie zmienia, także niech będzie spokojna Twoja rozczochrana :klawik
@OXYGEN THIEF napisałem tego posta:
https://programyzadarmo.net.pl/thre...a-meltdown-i-spectre.34447/page-4#post-243967
@al wrzucił tę uwagę:
https://programyzadarmo.net.pl/thre...a-meltdown-i-spectre.34447/page-4#post-243977
i dokleił do mojego posta linka do artykułu ze spidersweb, którego w ogóle nie czytałem. Ja linka chwilę potem skasowałem, bo niby czemu ma być skoro go nie czytałem.
Jesteś administratorem - sprawdź logi, choćby dla własnej ciekawości (przekonasz się, czy jestem paranoikiem). Do kogo była uwaga ala? Do Elvisa, a może spamtrasha...? Co to kasting na lektora do TVP? OXY zgłaszałem Ci już, ze mam pretensje, iż al kasuje lub zmienia moje posty, założyłem temat dla fąfli po jednej z takich akcji. Tak, twierdzę, że robi to złośliwie bo ma uraz do mnie Co jeszcze mam zrobić, żebyś podszedł do sprawy poważnie. Ja nie będę się bawił w takie chamskie gierki.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
@OXYGEN THIEF napisałem tego posta:
https://programyzadarmo.net.pl/threads/bardzo-poważna-sprzętowa-wada-wszystkich-procesorów-intela-arm-amd-podatne-na-meltdown-i-spectre.34447/page-4#post-243967
@al wrzucił tę uwagę:
https://programyzadarmo.net.pl/threads/bardzo-poważna-sprzętowa-wada-wszystkich-procesorów-intela-arm-amd-podatne-na-meltdown-i-spectre.34447/page-4#post-243977
i dokleił do mojego posta linka do artykułu ze spidersweb, którego w ogóle nie czytałem. Ja linka chwilę potem skasowałem, bo niby czemu ma być skoro go nie czytałem.
Jesteś administratorem - sprawdź logi, choćby dla własnej ciekawości (przekonasz się, czy jestem paranoikiem). Do kogo była uwaga ala? Do Elvisa, a może spamtrasha...? Co to kasting na lektora do TVP? OXY zgłaszałem Ci już, ze mam pretensje, iż al kasuje lub zmienia moje posty, założyłem temat dla fąfli po jednej z takich akcji. Tak, twierdzę, że robi to złośliwie bo ma uraz do mnie Co jeszcze mam zrobić, żebyś podszedł do sprawy poważnie. Ja nie będę się bawił w takie chamskie gierki.
Ja podchodzę poważne.
Logów nie muszę sprawdzać bo każdy post ma historię czyli takie poprzednie wersje i sobie porównuję.Wychodzi na to że całe zamieszanie to ten jeden link
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a więc w imieniu całej administracji przepraszamy że @al dodał link i obiecujemy z dużym prawdopodobieństwem że takie sytuacje się już więcej nie powtórzą :zawsty:dziękuę:kwiaty

Natomiast proszę się liczyć z tym że my też popełniamy błędy.:francuz
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Tak, właśnie o to (tego linka) mi chodziło.
obiecujemy z dużym prawdopodobieństwem że takie sytuacje się już więcej nie powtórzą :zawsty:dziękuę:kwiaty
Trzymam za słowo i z góry dziękuję. :) :dziękuę
Ps. Każdy popełnia błędy. W przypadku moich błędów chciałbym być ich świadom, móc zgodzić się z krytyką, podziękować autorowi lub wręcz przeciwnie - wejść w polemikę, przedstawić swoje argumenty. Posty są publiczne, więc i dyskusja powinna być jawna, a zasady na forum transparentne dla wszystkich. W przeciwnym wypadku taka zabawa nie miałaby większego sensu. Dzięki.
 
Do góry