Dzieje się coś dziwnego z komputerem !!!!

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !
W mojej okolicy nie mam nikogo , znającego się na komputerach !
Wydawało mi się że już lepiej nie można się zabezpieczyć , kupiłem sobie zewnętrzny dysk twardy 250 GB mam program Paragon System Backup 2010 , co tydzień robię backup całego systemu , wszystkich partycji . Zdarzyło mi się parę razy korzystać z tego cudu !
Od kilku miesięcy nic się z komputerem nie działo nawet po instalacji Service Pack I , mam Windows 7 - 64 BIT i w poniedziałek po 3 godzinkach używania komputera nagle tracę łączność z netem , nie mogę się połączyć z kolejną stroną , potem pojawia się ramka a w niej napis zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi , zamykam ramkę , zamykam przeglądarkę , klikam na jakąkolwiek ikonę i otrzymuję napis w systemie nie można utworzyć dalszych wątków i tym samym nic nie reaguje. Nie mogę nawet wyłączyć kompa , potrzebny restart !
I ponownie trzy godzinki , albo dwie i znowu to samo . We wtorek postanowiłem skorzystać z programu Paragon System Backup 2010 , przywróciłem cały system z minionego czwartku , co ciekawe wszystko w tym dniu działało super i nic takiego nie było , żadnych ramek itp.
Po przywróceniu systemu moja radość trwała ponownie tylko trzy godzinki i zaczęły pojawiać się ramki z nazwami u góry różnych programów , które usiłowałem otworzyć i oczywiście napisy , w systemie nie można utworzyć dalszych wątków itd , itp !
Ponownie reset , i ponownie 3 godzinki i ponownie wszystko się sypie , skanowałem i Nortonem i SuperAntiSpywarem nic nie ma czysto , poza tym przecież wszystko postawione od nowa , co jest ?????????
Konia z rzędem temu kto znajdzie odpowiedz !!!!
Doszło do tego że wywaliłem część nie używanych programów , sprawdzam pamięć i stan procesora i jest oki zużycie procka w trakcie pracy 3 , 5 , 25 procent , pamięć max do 65 %
Mam Intel Core 2 Quad 2.4 i 4 GB pamięci , grafika Nvidia z pamięcią własną 512 .
Sory że tyle piszę ale chodzi mi o pokazanie całej sytuacji .
Miło by było gdyby komuś udało mi się pomóc.
Szukałem pomocy w necie ale znalazłem tylko pobieżnie potraktowany mój problem.
Błagam o jakąś pomoc !!!!!
:cry:
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Może to nieeleganckie wobec tego forum, ale mam wrażenie, że najlepiej będzie jak założysz ten sam wątek tu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To według mnie najrzetelniejsze forum "pomocowe", ale będziesz musiał wykonać obowiązkowe logi wg tych wskazówek
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Dla pewności przeskanuj jeszcze tym
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To jest wersja portable
i tym także
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pamiętaj zeby przed skanowaniem programu pobrały najnowsze aktualizacje baz malware ( szkodliwego oprogramowanie )

Pisałeś że przywracałeś obraz , możliwe że programy nic nie znajdą ale dla pewności przeskanuj.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
marsellus napisał:
Działa ci menedżer zadań i edytor rejestru :??
Działa i menedżer i edytor ale tylko przez owe 2 , 3 godziny ,potem już nic nie mogę uruchomić , zastanawiałem się czy przywrócić wszystko sprzed 2 tygodni ale skoro sprzed 1 tygodnia nic nie dało to będzie to samo !
Piszę ale nie wiem jak długo :?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Wiesz skoro już przywróciłeś sprzed tygodnia to i spróbuj kopi sprzed 2 tygodni , i oczywiście przeskanuj kompa tymi programami które podałem wcześniej.
 
A

Anonymous

Możliwe że na innej niż systemowa partycji siedzi Sality albo coś podobnego, więc spróbuj przywrócić wszystkie partycje.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
Dla pewności przeskanuj jeszcze tym
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To jest wersja portable
i tym także
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pamiętaj zeby przed skanowaniem programu pobrały najnowsze aktualizacje baz malware ( szkodliwego oprogramowanie )

Pisałeś że przywracałeś obraz , możliwe że programy nic nie znajdą ale dla pewności przeskanuj.

Dzięki , będę skanował ale długo to potrwa , boję się że w trakcie wszystko się zatrzyma a Emsi bardzo długo miele !
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
marsellus napisał:
Możliwe że na innej niż systemowa partycji siedzi Sality albo coś podobnego, więc spróbuj przywrócić wszystkie partycje.
W System Backup zaznaczyłem wszystkie partycje , mam trzy , czyli cała zawartość komputera została przywrócona ,
I wszystko jak już pisałem już skanowałem , zrobiłem to przed przywróceniem i po jak ponownie się wysypało , śmieszne jest to że przez 2 , czasem 3 godziny wszystko świetnie działa !
:cry:
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
A system masz oryginalny czy jakaś przeróbka?
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Jeśli w momencie wykonywania kopi wszystko było ok, to przed przywracaniem kopi zrób obowiązkowo format dysku płytą windowsa :!:, a dopiero w tedy przywracanie. Dwa razy miałem "podobne" przeboje ale format pomógł.
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Tadek59 jeżeli po skanowaniu komputera Skanery AV nic nie wykryją być może takie objawy są winą sprzętu, coś się mogło uszkodzić. Sprawdź kabelki np: od internetu, myszki czy nie jest złamany itp. rzeczy.
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Kiedyś mi się zdarzało podobnie, ale przyczyna była banalna. Po prostu PC miał pełno kurzu w środku. Szczególnie wiatrak miał pełno śmieci...
Pomogło odkurzanie zwykłym odkurzaczem z małą szczotką, a przy okazji sprawdź czy wszystkie przewody "dobrze siedzą w gniazdach" /jeśli to PC/.
Nic nie piszesz o necie. Masz stałe łącze? Jaka sieć?
System masz legal?
Komp się nie przegrzewa?
I jeszcze coś mi przyszło do głowy ... :dziwak

Masz program pocztowy na kompie, czy z poczty korzystasz przez www.? :twisted:
Nie kliknąłeś ostatnio w jakiś odnośnik pocztowy, bo objawy mogą sugerować jakby Twój komp załapał ...
Zresztą sam poczytaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
Wiesz skoro już przywróciłeś sprzed tygodnia to i spróbuj kopi sprzed 2 tygodni , i oczywiście przeskanuj kompa tymi programami które podałem wcześniej.
Witam !
Wczoraj za Twoja radą przywróciłem kopię sprzed 2 tygodni i przeskanowałem / zero wirusów i robaków / , ale co ciekawe jak na razie jest dobrze , testuję i jeżeli w ciągu najbliższych godzin wspomniane przeze mnie objawy się nie pojawią dam znać i zamkniemy temat !
:)
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
daniel napisał:
A system masz oryginalny czy jakaś przeróbka?
System orginał - wersja box / pudełko /
 
Do góry