Dzieje się coś dziwnego z komputerem !!!!

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Czy kopia sprzed 2 tygodni znacząco się różni od tej co się psuje ? Może to wina SP1 ?
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
Czy kopia sprzed 2 tygodni znacząco się różni od tej co się psuje ? Może to wina SP1 ?
Może , ale i wtedy , czyli 17 marca i w kopii z 24 marca był SP1 , ta kopia trochę się różni , dwa tygodnie temu miałem tam zainstalowane trochę więcej programów i jak na razie jest okay !
Dobrze że ciebie posłuchałem , bo program ma zaznaczone aby robił kopie automatycznie i dziś już wywalił tę starą kopię z 17 a utworzył nową , czyli zdążyłem , bo jak na razie jest dobrze .
Myślę że jeżeli przez dwie , czy trzy godzinki nic nie wywali , będzie okay i dam znać .
Mam pewne podejrzenie co może być przyczyną i obiecuję że o tym napiszę :D
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Tadek59 napisał:
OXYGEN THIEF napisał:
Czy kopia sprzed 2 tygodni znacząco się różni od tej co się psuje ? Może to wina SP1 ?
Może , ale i wtedy , czyli 17 marca i w kopii z 24 marca był SP1 , ta kopia trochę się różni , dwa tygodnie temu miałem tam zainstalowane trochę więcej programów i jak na razie jest okay !
Dobrze że ciebie posłuchałem , bo program ma zaznaczone aby robił kopie automatycznie i dziś już wywalił tę starą kopię z 17 a utworzył nową , czyli zdążyłem , bo jak na razie jest dobrze .
Myślę że jeżeli przez dwie , czy trzy godzinki nic nie wywali , będzie okay i dam znać .
Mam pewne podejrzenie co może być przyczyną i obiecuję że o tym napiszę :D

Kilka minut temu ponownie stało się to co było , ręce opadają , zauważyłem pewną zależność choć może się mylę , kiedy skanuję komputer , kiedy jest włączony , internet chodzi mam stałe łącze z dialogu , nie dzieje się nic , te objawy pojawiają się kiedy intensywnie korzystam z netu np : przeglądarka , rozmowa przez Skype !!!
Co jest ??????????
Może odłączyć i włączyć modem , zrobić reset modemu ??????????? :cry:
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
A dysk i pamięć ram testowałeś, może tam masz coś walnięte :dziwak
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
ToGor napisał:
Kiedyś mi się zdarzało podobnie, ale przyczyna była banalna. Po prostu PC miał pełno kurzu w środku. Szczególnie wiatrak miał pełno śmieci...
Pomogło odkurzanie zwykłym odkurzaczem z małą szczotką, a przy okazji sprawdź czy wszystkie przewody "dobrze siedzą w gniazdach" /jeśli to PC/.
Nic nie piszesz o necie. Masz stałe łącze? Jaka sieć?
System masz legal?
Komp się nie przegrzewa?
I jeszcze coś mi przyszło do głowy ... :dziwak

Masz program pocztowy na kompie, czy z poczty korzystasz przez www.? :twisted:
Nie kliknąłeś ostatnio w jakiś odnośnik pocztowy, bo objawy mogą sugerować jakby Twój komp załapał ...
Zresztą sam poczytaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Łącze stałe , mam PC nie laptop , system już pisałem legal , poczta pobierana przez program pocztowy Outlook !
Komp ma dobre chłodzenie , nigdy się sam nie resetował z tą sytuacją spotykam się po raz pierwszy a komputer /ten to mój drugi / mam od 10 lat i już różne sytuacje miałem ale taką pierwszy raz !
Problem dalej się utrzymuje .Dysku i pamięci nie testowałem , komputer ma raptem 3 lata i wszystko było okay !
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
daniel napisał:
A dysk i pamięć ram testowałeś, może tam masz coś walnięte :dziwak
Może ale aż tak mocny nie jestem aby to sprawdzić !
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Tadek59 napisał:
daniel napisał:
A dysk i pamięć ram testowałeś, może tam masz coś walnięte :dziwak
Może ale aż tak mocny nie jestem aby to sprawdzić !
Mam gadżet na pulpicie , który pokazuje wykorzystanie ramu i cpu , wartości wykorzystywanego ramu to od 30, 40 do max 60 % , procesor 14 ,20 , do 40 % , cały czas obserwuję i niby jest okay !
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Dysk testujesz programem np. hd tune gdzie wchodzisz na zakładkę Error Scan i Start, jeśli ci się pojawi jakieś pole czerwone tzn. że masz bad sectory i to jest niedobrze, pamięć sprawdzasz programem,, mem test'' trzeba go odpalić z bootowalnej płyty , naciskasz scan, jeśli ci nie wywali żadnych errorów to jest wszystko ok.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
daniel napisał:
Dysk testujesz programem np. hd tune gdzie wchodzisz na zakładkę Error Scan i Start, jeśli ci się pojawi jakieś pole czerwone tzn. że masz bad sectory i to jest niedobrze, pamięć sprawdzasz programem,, mem test'' trzeba go odpalić z bootowalnej płyty , naciskasz scan, jeśli ci nie wywali żadnych errorów to jest wszystko ok.
Mam dwa programiki jeden to ashampoo HDD Control i tu pokazuje 31 stopni celsjusza i nie znaleziono problemów , drugi to CheckDrive skanowałem trzy partycje i komunikat po angielsku problemów nie znaleziono .
Co do pamięci to poczytam o tym programie , nigdy go nie używałem .
Ciekawe jak długo będę mógł tak pisać , kiedy znów wywali ???
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Tadek59 napisał:
daniel napisał:
Dysk testujesz programem np. hd tune gdzie wchodzisz na zakładkę Error Scan i Start, jeśli ci się pojawi jakieś pole czerwone tzn. że masz bad sectory i to jest niedobrze, pamięć sprawdzasz programem,, mem test'' trzeba go odpalić z bootowalnej płyty , naciskasz scan, jeśli ci nie wywali żadnych errorów to jest wszystko ok.
Mam dwa programiki jeden to ashampoo HDD Control i tu pokazuje 31 stopni celsjusza i nie znaleziono problemów , drugi to CheckDrive skanowałem trzy partycje i komunikat po angielsku problemów nie znaleziono .
Co do pamięci to poczytam o tym programie , nigdy go nie używałem .
Ciekawe jak długo będę mógł tak pisać , kiedy znów wywali ???

Tyle tylko że przeczytałem cytuje :MemTest jest programem służącym do sprawdzania poprawnego funkcjonowania pamięci RAM w komputerze. Takie sprawdzenie zalecane jest w przypadku zauważenia spadku stabilności komputera i samoczynnych restartów komputera. Dzięki temu możemy się dowiedzieć czy wina leży po stronie pamięci RAM, czy trzeba szukać dalej.
Mój komputer samoczynnie się nie restartuje , w pewnym momencie pojawiają się komunikaty :
zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi , albo w systemie nie można utworzyć dalszych wątków, potem nie mogę uruchomić żadnego programu na pulpicie , tak jakby ikonki były martwe , to co chodzi czyli net , przeglądarka przestają reagować , i nie mogę wyłączyć komputera . przyciski zamknij , uruchom ponownie , są martwe , wtedy pozostaje reset i ponownie 2 , 3 godziny wszystko działa !
:cry:
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
cyt:"...reset i ponownie 2 , 3 godziny wszystko działa ! ...
internet chodzi mam stałe łącze z dialogu , nie dzieje się nic , te objawy pojawiają się kiedy intensywnie korzystam z netu np : przeglądarka , rozmowa przez Skype !!!..."

Zobacz,czy modem nie przegrzewa się.Odłącz modem dialogu i popracuj 2-3 godziny. Jeżeli będzie ok.-modem do wymiany.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
teriero napisał:
cyt:"...reset i ponownie 2 , 3 godziny wszystko działa ! ...
internet chodzi mam stałe łącze z dialogu , nie dzieje się nic , te objawy pojawiają się kiedy intensywnie korzystam z netu np : przeglądarka , rozmowa przez Skype !!!..."

Zobacz,czy modem nie przegrzewa się.Odłącz modem dialogu i popracuj 2-3 godziny. Jeżeli będzie ok.-modem do wymiany.

Dzięki modem , był dość ciepły , odłączyłem od prądu i po kilku chwilkach podłączyłem znowu/ taki reset / , zobaczymy co dalej , bez modemu nie mógłbym tu nic napisać , muszę mieć net !

Myślę jeszcze o kurzu we wnętrzu kompa , jeżeli jeszcze raz się to stanie , rozkręcę obudowę i przeczyszczę , może to pomoże a może pada modem ????
Myślę że system i zainstalowane programy są okay , to coś innego .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Przeczyścić zawsze warto, byle tylko dokładnie.
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Proponuje-jak już sprawdzisz wszelkie inne możliwości i nie będziesz musiał korzystać z IT-nie resetuj modemu,po prostu odłącz go(od sieciówki? usb?) i wtedy sprawdź czy po tych 2-3 godzinach bez modemu jest o.k.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Napisz jaki masz zasilacz (producent, model), jeśli będziesz czyścić komputer od środka sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych, czy nie są one napuchnięte, albo czy nie "puszczają soków". Pobierz i wypal na CD narzędzie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wystartuj z niego komputer i pozostaw test na kilka godzin (żeby przeszło kilka przebiegów tego testu).
 
Do góry