Dzieje się coś dziwnego z komputerem !!!!

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Tadek59 masz już te wyniki z memtest86+ ?
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
SE7EN napisał:
Tadek59 masz już te wyniki z memtest86+ ?
Nie wiem czy czytałeś wyżej , sory nie robiłem testów tym programem , teraz właśnie włożyłem nową kość ramu 2 GB , dziś kupiona i testuję 1 slot jak się posypie włożę do następnego i tak sprawdzę wszystkie cztery.
To jest pracochłonne , ale da mi pełny obraz tego czy nie są uszkodzone sloty i potwierdzi że nie jest to wina pamięci a np : coś z płyta główną !!!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
teriero napisał:
Tadek59 napisał:
daniel napisał:
Hej, jak tam problem, nic nie piszesz czy rozwiązałeś czy nie, albo cie kto porwał ? :D

Ktoś wspominał że może być wina modemu , to ja teraz zapytam czy gdyby to był modem to wszystkie programy nawet nie mające nic wspólnego z netem by padły ???????????? , chyba nie a przecież tak się dzieje !!!! :x

Niekoniecznie.Po 2-3 godzinach intensywnego korzystania z IT modem pewnego dostawcy kablowego się przegrzewał,wyłączał dostęp do IT,sypało się wszystko co związane z siecią, w końcu zawieszał się system.
Po resecie i kilkugodzinnym "odpoczynku" wszystko było ok. łącznie z siecią i tak w kółko...
W końcu zasugerowano wymianę pł.głównej(k.sieciowa na płycie).Tymczasem winny był modem.
Przypadek,który znam z autopsji...

Dzięki , kiedy już nic innego nie będę mógł zrobić zajmę się modemem , zostawię go na koniec !
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Tadek59 to jest program diagnostyczny do pamięci ram, czyli do tego z czym najprawdopodobniej masz problem i tym programem najłatwiej to testować, wypalasz płytę ISO, bootujesz z niej komputer i jeśli jest jakiś problem z ram najczęściej od razu to widać bo są błędy (Errors), czasem wymagana jest praca dłuższa praca programu.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
SE7EN napisał:
Tadek59 to jest program diagnostyczny do pamięci ram, czyli do tego z czym najprawdopodobniej masz problem i tym programem najłatwiej to testować, wypalasz płytę ISO, bootujesz z niej komputer i jeśli jest jakiś problem z ram najczęściej od razu to widać bo są błędy (Errors), czasem wymagana jest praca dłuższa praca programu.

Witam na 99 % to nie będzie Ram !!!
3 sloty mam sprawdzone z nową pamięcią 2 GB , w każdym ze slotów komp się wysypał , i było to co zwykle , został czwarty slot , który właśnie testuję , myślę że jest to nie możliwe aby wszystkie trzy sloty były uszkodzone jak wysypie się na czwartym a stanie się to za około 2 , 3 godziny / raczej tak będzie / , przypomnę że kość pamięci została kupiona wczoraj i jest nówka blaszka to mam 100 % pewności że z pamięcią jest okay.
Zostaną dwie ostatnie rzecz , modem i tu zrobię tak odłączę modem i przez 2 , 3 godziny nie będę korzystał z internetu włączę sobie jakąś gierkę , jeżeli nic nie będzie się działo to jest to wina modemu i trzeba go wymienić , przypomnę że wszystko kończy się kiedy jestem w necie po 2 , 3 godzinach tracę łączność a programy przestają reagować.
A ostatnia rzecz to płyta główna , jeżeli uległa uszkodzeniu to ja tego nie sprawdzę , ale taka sytuacja wchodzi w grę , przypomnę zero wirusów , sprawdzany dysk twardy i jest okay a za moment będę miał jasność co do pamięci .
I co jeszcze ??????????????
:szok
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam ponownie , jestem bliski rozwiązania problemu , to co się dzieje ma miejsce wtedy kiedy jestem podłączony do netu !
Przez blisko cztery godziny , miałem wyłączony modem i nie byłem podłączony do netu , w tym czasie grałem w gry dając popalić i pamięci i procesorowi !
Zero problemów , nigdy tak długo nie było dobrze , nie pojawiły się żadne napisy i wszystkie programy po kliknięci działały , zgłosiłem wymianę modemu u mojego operatora , a w ostateczności jeżeli to nie pomoże to będzie to karta sieciowa , choć sądzę że takie rzeczy jak karta sieciowa psują się rzadko !
Napiszę na pewno jak to się skończyło , idę w dobrym kierunku , kolega , który wspominał o modemie mógł mieć rację!
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Co to za modem i jakim interfejsem jest podłączony ? Spróbuj może podłączyć inny modem lub router.
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
A nie mówiłem...Szkoda czasu było... :p
Nie wiem jaki masz modem pod USB czy Lan ,sieciówkę?Czy karta jest na płycie,czy osobno.
Zacznij od sprawdzenia wszystkiego na na PC.Na czas sprawdzania kompletnie wyłącz Firewall i AV.
Ściągnij nowe sterowniki do sieci(Realtek?,PCIe?) Jeżeli USB-sterowniki+ sterowniki firmowe modemu lub dostawcy (zwróć uwagę-masz system 64!),zmień kabel usb. Sprawdź kartę sieciową (Realtek?- Diagnostic Utility Ethernet,czy inny...)Sprawdź w urządzeniach, czy wszystko jest O.K:
Sprawdź połączenia fizyczne,kable,zasilacz,złącza.Jeżeli IT kablówka z TV-sprawdź splitter(czy nie jest gorący?) i kabel z gniazda do modemu.Podłącz modem jeżeli znowu klops-zarządaj wymiany modemu.Powodzenia!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
teriero napisał:
A nie mówiłem...Szkoda czasu było... :p
Nie wiem jaki masz modem pod USB czy Lan ,sieciówkę?Czy karta jest na płycie,czy osobno.
Zacznij od sprawdzenia wszystkiego na na PC.Na czas sprawdzania kompletnie wyłącz Firewall i AV.
Ściągnij nowe sterowniki do sieci(Realtek?,PCIe?) Jeżeli USB-sterowniki+ sterowniki firmowe modemu lub dostawcy (zwróć uwagę-masz system 64!),zmień kabel usb. Sprawdź kartę sieciową (Realtek?- Diagnostic Utility Ethernet,czy inny...)Sprawdź w urządzeniach, czy wszystko jest O.K:
Sprawdź połączenia fizyczne,kable,zasilacz,złącza.Jeżeli IT kablówka z TV-sprawdź splitter(czy nie jest gorący?) i kabel z gniazda do modemu.Podłącz modem jeżeli znowu klops-zarządaj wymiany modemu.Powodzenia!

Witam 30 minut temu wymieniono mi modem , miałem modem firmy Asmax , teraz dostałem Simensa , kabelki sprawdzane i dobre zobaczymy , jeżeli przez najbliższe 3 , 4 godziny będzie dobrze , to będzie już wszystko okay , jeżeli nie zostanie wymiana karty sieciowej !
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
To ponownie ja , to już około 5 godzin od zmiany modemu i wszystko okay , myślę że jutro po południu zamkniemy temat dla pewności będę testował do jutra do godzin popołudniowych .
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
To walnij se dobrą kawę a jutro nam opowiesz co i jak :D
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !
Kończymy temat , już opowiadam co i jak :
Jednak musiałem wziąć fachowca . no cóż kosztowało to 300 zł i nic nie dało .
Wymiana modemu owszem pomogła ale po 3 , 4 godzinach mój komp zaczął nagle tracić pamięć , tej pamięci mam 5 Gb , bo w miedzy czasie dokupiłem , na początku 23% wykorzystanej pamięci po 3 , 4 godzinach 80% i już zamknięcie otwartych okien sprawia problem , czego ja już nie robiłem , stawianie gołego systemu na innym dysku i korzystanie tylko z przeglądarki i dalej to samo , wymiana karty sieciowej dalej to samo ,dołączenie jeszcze jednego wentylatora czyli poprawa chłodzenia dalej to samo !!!
Walka trwa już cztery tygodnie i nie ukrywam nie mam już siły !
Została jeszcze wymiana płyty głównej , ale postanowiłem zakupić nowego kompa no cóż nie za gotówkę , ale na raty inaczej mnie fizycznie nie stać , wydałem już prawie 400 zł , bo kupiłem też nową 2Gb kość ramu i stwierdziłem że dalej nie dam już złotówki .
Dzięki wszystkim za pomoc i rady i do zobaczenia już na nowym kompie !!!
:)
 
A

Anonymous

Witam!
Nie wiem może nie mam racji, ale ten "fachowiec" powinien Ci oddać kasę. Jeżeli ktoś podejmuje się jakiegoś działania, to daje na to gwarancję. Jeżeli nie zrobił tego co powinien, to powinien oddać kasę, a przynajmniej jej część (bo czasami doliczają koszty dojazdu itp.)
W każdym razie szkoda, że nie udało się naprawić kompa.
Pozdro
 
Do góry