Dzieje się coś dziwnego z komputerem !!!!

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
SE7EN napisał:
Napisz jaki masz zasilacz (producent, model), jeśli będziesz czyścić komputer od środka sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych, czy nie są one napuchnięte, albo czy nie "puszczają soków". Pobierz i wypal na CD narzędzie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wystartuj z niego komputer i pozostaw test na kilka godzin (żeby przeszło kilka przebiegów tego testu).

No cóż wracam , po przerwie , ponownie ten sam problem dziś po raz drugi / ręce opadają do samej ziemi /, rozkręciłem kompa i wyczyściłem , patrzyłem na podzespoły wszystko wygląda okay nic nie cieknie , wszystkie przewody sprawdziłem czy nie są poluzowane , zasilacz wygląda dobrze , poszła cała puszka sprężonego powietrza ta z tych największych , użyłem też pędzelka , przeczyściłem wiatraki itd , itp a i żeby było ciekawie jak już gdzieś pisałem komp ma trzy lata i to było drugie czyszczenie , pierwsze miało miejsce gdzieś pół roku temu / przez 6 miesięcy się zakurzył ? , nie mieszkam w kopalni , tylko w normalnym mieszkaniu w bloku , no ale może /
Poczekamy a potem .....
Wyczerpałem chyba wszystkie możliwości no może jeszcze ten test pamięci !
A potem szukanie fachowca i ze 300 zł , trzeba wyłożyć :diablo
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Zrób ten test pamięci i daj znać.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
Zrób ten test pamięci i daj znać.
Będę próbował ale wtedy , kiedy ponownie i tym razem po czyszczeniu się posypie !
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
ALbo jak ci się nie chce robić testu memtestem to może pożycz od kogoś na kilka godzin jakieś kości pamięci ram i niech na nich pochodzi twój sprzęt
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Możesz też kolejno wyciągać kości (nie wiem jaki masz układ 2x2 czy 4x1) i obserwować czy coś się zmieni. Napewno nie padły wszystkie :D Oczywiście pełen obraz w jakim stanie jest ram da ci tylko MemTest ale jeżeli komputer wyłącza się po 3 godz. to raczej do końca testu nie dotrwa.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
mac napisał:
Możesz też kolejno wyciągać kości (nie wiem jaki masz układ 2x2 czy 4x1) i obserwować czy coś się zmieni. Napewno nie padły wszystkie :D Oczywiście pełen obraz w jakim stanie jest ram da ci tylko MemTest ale jeżeli komputer wyłącza się po 3 godz. to raczej do końca testu nie dotrwa.
Dzięki !
Okazało się że czyszczenie nic nie dało dalej jest to samo i pójdę tropem pamięci , mam 4 kości po 1 GB Ram , one są wkładane parami , tak tu u siebie zauważyłem że mam dwa sloty żółte i dwa czerwone , w każdym tkwi 1 GB Ram , teraz opróżniłem oba żółte czyli wywaliłem 2 GB i jadę na dwóch ,komputer pracuje wolniej , ale jak na razie pracuje .
Wymyśliłem to sobie tak , dlatego też proszę o małą konsultację , jeżeli teraz na tych dwóch będzie dobrze to znaczy że któraś z tych dwóch wyjętych jest walnięta , jeżeli znowu padnie , wyjmę te dwie co zostały i wsadzę te , które wywaliłem , w ten sposób sprawdzę czy to jest rzeczywiście pamięć , jak tak to dam znać i zamkniemy temat , teraz testuję te dwie kości .
Wielkie dzięki , tym którzy mi pomagają :)
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
No to do dzieła, jeśli okaże się że to pamięć to nic strasznego, teraz są praktycznie dostępne za przysłowiową flaszkę :D :D
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Hej, jak tam problem, nic nie piszesz czy rozwiązałeś czy nie, albo cie kto porwał ? :D
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
daniel napisał:
Hej, jak tam problem, nic nie piszesz czy rozwiązałeś czy nie, albo cie kto porwał ? :D
Właśnie miałem dać znać , problem nadal nie rozwiązany , zrobiłem tak : wyjąłem 2 kości Ram po 1 GB i zostawiłem dwie . Komputer chodził wolniej ale było okay , po dwóch godzinach wszystko się rozkraczyło jak zwykle .
Wyjąłem owe dwie kości i wsadziłem drugą parę jeszcze nie testowaną i po dwóch , trzech godzinkach to samo !!!
Po południu , zrobię już ostatnie podejście istnieje obawa że nie pamięć jest zła a któryś slot uległ uszkodzeniu , może dwa , a może i trzy i będę mógł pracować tylko na jednej kości ramu bo tylko jeden slot będzie się sprawował normalnie . Chcę po południu włożyć nowiutką 2 GB kość Ramu , włożyć do 1 slotu , jeżeli nic to nie da do następnego i tak dalej , jeżeli się okaże że wszystkie sloty reagują tak samo to nie wina ramu a płyta główna , podobno płytę można naprawić w serwisie nikt inny się tego nie podejmie , koszt nowej płyty w moim przypadku i przy parametrach moich podzespołów to około 700 zł , a jeżeli chodzi o serwis to podejrzewam że w moim mieście go nie ma !
Ktoś wspominał że może być wina modemu , to ja teraz zapytam czy gdyby to był modem to wszystkie programy nawet nie mające nic wspólnego z netem by padły ???????????? , chyba nie a przecież tak się dzieje !!!!
I trochę czarnego humoru .
Dzwoniłem do fachowca po informatyce ,/ rozmowa trwała 40 minut przez komórkę , za koszt tej rozmowy pewnie byłaby kolejna kość pamięci / Powiedziałem o wszystkim i Pan mówi , hm wygląda to na pamięć , ale mogą to być i uszkodzone sloty , no może być problem z płytą główną , może to być zasilacz , pewnie mógłbym zabrać komputer na parę dni i go obserwować no ale wie Pan , ma pan mój numer zadzwoni Pan to jeszcze coś Panu doradzę !
I co kochani to ja teraz pytam , czy my żyjemy w Europie , czy Afryce , jeżeli ktoś ma taki problem jak ja i trzy letni , nowoczesny komputer i ci którzy powinni go naprawić albo się boją , albo im się nie chce albo maja gdzieś moją kasę .
Jednym słowem trzeba będzie sprzedać kompa na części i kupić nowy albo resztę życia spędzić w szpitalu psychiatrycznym !
Pewnie na ten temat powstanie już powieść , pisana w odcinkach , chyba że Admin temat zamknie / choć problem jest/
He ,he może jeszcze mi ktoś pomoże :x
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Możesz jeszcze podpiąć inny dysk do kompa w miejsce starego i nawet na próbę postawić system bez aktywacji, kuzyn miał kiedyś coś podobnego i nawet format wszystkich partycji nie pomógł. Pozbył się syfu dopiero jak skasował wszystkie partycje + format całego dysku i ponowne "z partycjonowanie". Piszesz jeszcze że wszystko się "krzaczy" - kuzynkowi w tedy wysypało 1000 okienek i zwiecha. Wypal płytkę Kaspersky Rescue Disk i zrób najpierw skan. Fakt temat rzeka bo od infekcji przez konflikty aż po błędy sprzętowe, albo instalacja uszkodzonego sterownika :dziwak. żeby to odnaleźć pozostało by jeszcze przestudiować dziennik zdarzeń.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Może po prostu jakiś element się przegrzewa, najlepiej było by mieć 2 PC, mógłbyś wtedy każdą część posprawdzać.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
Może po prostu jakiś element się przegrzewa, najlepiej było by mieć 2 PC, mógłbyś wtedy każdą część posprawdzać.
Dzięki !
No cóż spróbuję jeszcze sprawdzić sloty z nowym Ramem a potem nie wiem czy starczy mi cierpliwości , nie jestem fachowcem , tylko amatorem jeżeli chodzi o zagadnienia komputerowe , a fachowcowi , który mógłby ewentualnie sie do mnie pofatygować się nie chce albo się boi tak rozległego tematu , tu przydałby się komputerowy Doktor House !!!
;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Fachowiec zrobi pewnie to samo , posprawdza podzespoły znajdzie wadliwy i odpowiednio sobie za to policzy oczywiście.
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Tadek59 napisał:
daniel napisał:
Hej, jak tam problem, nic nie piszesz czy rozwiązałeś czy nie, albo cie kto porwał ? :D

Ktoś wspominał że może być wina modemu , to ja teraz zapytam czy gdyby to był modem to wszystkie programy nawet nie mające nic wspólnego z netem by padły ???????????? , chyba nie a przecież tak się dzieje !!!! :x

Niekoniecznie.Po 2-3 godzinach intensywnego korzystania z IT modem pewnego dostawcy kablowego się przegrzewał,wyłączał dostęp do IT,sypało się wszystko co związane z siecią, w końcu zawieszał się system.
Po resecie i kilkugodzinnym "odpoczynku" wszystko było ok. łącznie z siecią i tak w kółko...
W końcu zasugerowano wymianę pł.głównej(k.sieciowa na płycie).Tymczasem winny był modem.
Przypadek,który znam z autopsji...
 
Do góry