Informacja jak zmienić Styl (wygląd) forum oraz język na PL lub jak kto woli EN

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24425
Miasto
Trololololo
Jeśli chcielibyście zmienić język forum na Polski lub Angielski to należy:

1.Kliknąć w ten link http://programyzadarmo.net.pl/account/preferences
(można też kliknąć w swój profil i tam wybrać)

Ww3posY.jpg



2.Pojawi się okienko z wyborem języka, stylu oraz innych mniej ważnych rzeczy.

JQQHRr6.jpg


Następnie przy opcji Style z listy rozwijanej wybieramy wygląd naszego forum, kolejny krok to wybór języka więc przy opcji Locale / Język wybieramy sobie język w jakim forum ma się z nami porozumiewać.


Znajdziecie tam jeszcze dodatkowe opcje ale one nie są już tak istotne.

Jeśli już wszystko sobie wybraliśmy kolejnym krokiem jest zapisane zmian a więc klikamy na Save Changes / Zapisz Zmiany i gotowe :bea
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9803
Reakcje/Polubienia
10434
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Styl można zmienić nieco szybciej, Wystarczy kliknąć u dołu w nazwę i pojawia się takie okienko:

gfGzXrU.png
 

tarekma7

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
184
Reakcje/Polubienia
347
Thanks a lot, the new forum look is amazing. I tried to change the language to English but it failed with me (Firefox browser)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24425
Miasto
Trololololo
Thanks a lot, the new forum look is amazing. I tried to change the language to English but it failed with me (Firefox browser)
I checked Your profile and Your language is set for EN
 

tarekma7

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
184
Reakcje/Polubienia
347
Yes, but when i stop the translator Firefox plugin, the forum langauge changed back to polish
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Mam pytanie jak usunąć stare wiadomości ?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
963
Reakcje/Polubienia
42
Uff, nareszcie. Dziękuję za podpowiedź. Nie rozumiem dlaczego polskie forum domyślnie jest ustawione na j.angielski. Chyba powinno być domyślnie w polskim? Jak ktoś nie zna angielskiego, to wtedy ma problem sobie zmienić te ustawienia.
I tak, z tego co widzę po zmianie, niektóre opcje nadal są po angielsku :(

Ogólnie to straszna porażka z tą zmianą wyglądu forum. Bardzo niewygodnie się teraz przegląda. Dodawanie nowych postów i tematów jest mało intuicyjne. Nie wiem, co było złego w poprzedniej wersji. Teraz wszytko wygląda jak jeden wielki chaos, i trzeba się wpatrywać pół godziny, żeby znaleźć jakiś przycisk, bo to co ważne jest drobnym maczkiem gdzieś w dziwnym miejscu a jakieś niepotrzebne bzdety są wyróżnione.
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24425
Miasto
Trololololo
Uff, nareszcie. Dziękuję za podpowiedź. Nie rozumiem dlaczego polskie forum domyślnie jest ustawione na j.angielski. Chyba powinno być domyślnie w polskim? Jak ktoś nie zna angielskiego, to wtedy ma problem sobie zmienić te ustawienia.
I tak, z tego co widzę po zmianie, niektóre opcje nadal są po angielsku :(

Ogólnie to straszna porażka z tą zmianą wyglądu forum. Bardzo niewygodnie się teraz przegląda. Dodawanie nowych postów i tematów jest mało intuicyjne. Nie wiem, co było złego w poprzedniej wersji. Teraz wszytko wygląda jak jeden wielki chaos, i trzeba się wpatrywać pół godziny, żeby znaleźć jakiś przycisk, bo to co ważne jest drobnym maczkiem gdzieś w dziwnym miejscu a jakieś niepotrzebne bzdety są wyróżnione.

Kwestia przyzwyczajenia, ja też na początku nie mogłem się w tym połapać i teraz jest już ok.
Jeśli chodzi o domyślny język to sprawdzę to bo nawet nie wiedziałem że domyślnie jest po EN.
Już gdzieś pisałem dlaczego została zrobiona konwersja do nowego forum, w skrócie, stare forum było po prostu stare, mniej intuicyjne.Jak trochę poklikasz to też się przyzwyczaisz.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
963
Reakcje/Polubienia
42
Nie wiem czy tylko kwestia przyzwyczajenia. Dopiero co dodawałam nowy temat, wpisałam treść, chcę kliknąć w coś typu "napisz temat" czy "wyślij", zjeżdżam w dół, a tam kurcze jeszcze jakieś porypane opcje ankiety i dopiero pod nimi przycisk, a właściwie sam napis, blady i drobnym maczkiem (mam ekran do grafiki, z większym PPI i większą jasnością, więc wszystko mam mniejsze niż na standardowym ekranie przeciętnego laptopa). To bardzo nieintuicyjne. Przecież ankietę dodaje się rzadko, to powinna być pod jakimś dodatkowym przyciskiem, a nie rozwalać się pod treścią tematu, żeby człowiek musiał szukać przycisku do wysłania posta.
W ogóle teraz kliknęłam sobie w te style i wybrałam domyślny. Myślałam, że domyślnie miałam domyślny, a tymczasem miałam jakiś inny, chociaż nic wcześniej nie zmieniałam.
Teraz dla odmiany mam jakąś dziwną czcionkę w treści posta. Zamiast normalnej, bezszeryfowej, mam jakąś śmieszną kursywę...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35388
Reakcje/Polubienia
24425
Miasto
Trololololo
więc wyłączymy dla userów ankiety i będzie tak jak sobie życzysz, tylko wcale się nie zdziwię jak dostanę niedługo PW od kogoś że chce założyć ankietę a nie może :scratch:foch

Jeśli chodzi o czcionkę to dla wszystkich jest taka sama, więc widocznie podczas pisania posta wybrałaś inną.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
963
Reakcje/Polubienia
42
Nic nie wybierałam, tylko napisałam i wysłałam. Nic więcej nie klikałam. Teraz zmieniłam na XenForo i czcionka zmieniła się na normalną. Zresztą ta kursywa była we wszystkich postach na stylu domyślnym, a nie tylko w moim.
A co do ankiety, to chodziło mi o to, aby był tylko przycisk "dodaj ankietę" i jak ktoś chce dodać, to se kliknie i wtedy będzie miał wszystkie opcje dotyczące ankiety. A tak, to zupełnie niepotrzebnie znajdują się one pod treścią posta i trzeba to przewijać, żeby móc wysłać nowy temat. Mam konta na wielu różnych forach i takiego czegoś nie widziałam jeszcze.
@Edycja:
Jeszcze raz sprawdziłam i ustawiłam ponownie styl domyślny: wszędzie kursywa. Mogę dać screena jak co
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Masz do wyboru albo Utwórz Temat zaraz pod tym co piszesz (nie ma potrzeby zjeżdżania w dół) albo tworzysz ten temat dopiero po dodaniu ankiety.
Tak jak teraz jest, jest bardzo dobrze. Zakładający temat nie musi niczego szukać w jakichś ukrytych opcjach. Po prostu, w zależności od potrzeby korzysta się z jednej lub drugiej opcji.

Edycja//
@OXYGEN THIEFhttps://programyzadarmo.net.pl/members/oxygen-thief.54/
proszę, niczego nie zmieniaj. Litości!!!
 
Do góry