Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Najwyżej posłucham kiedyś rady mojego kolegi, z pewnego forum i dołożę tam trochę RAM, bo 3 GB, to trochę za mało, jak na system 64-bitowy. Chyba z 6 GB RAM by w zupełności wystarczyło... Mam rację?
.........................................................
dodatkowo zainstalowałam EaseUS TodoBackup Home 8.8, czy jakoś tak, ale do końca nie wiem jak go użyć... Zupełnie nie ogarniam tego programu...
Najlepiej dać 8 GB RAM (teraz to już raczej standard). Programy i strony w sieci się rozbudowują i z czasem te 2 dodatkowe GB się przydadzą :)

Natomiast jeśli chodzi o EaseUS TodoBackup Home to przeczytaj ten artykuł:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Oprócz tego, na Youtube możesz znaleźć film "Instrukcja programu EaseUS Todo Backup Free - Tworzenie obrazu dysku twardego"
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Pan z serwisu komputerowego uważa, że 6 GB RAM wystarczy, jednak posłucham Cię i kupię kiedyś tyle RAM, że będzie jego 8 GB... Na razie muszę się z tym wstrzymać... Ów pan poleca mi też dysk SSD, jednak jakoś nie mam zaufania do takich nowinek... Nie wymienię tam dysku twardego na większy, po prostu lapka nie zapcham grami, ani innymi programami...

Bardzo dziękuję za linka do strony z artykułem dotyczącym jak użyć EaseUS Todo Backup. :) Kopia zapasowa, np. systemu, może być na partycji D? Jak tam jest za mało miejsca, to znam sposób na zwolnienie kilkudziesięciu GB... :szok Na partycji D mam wolne: 541 GB z 1.30 TB.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Laptop mojej Mamy to: Toshiba c660 (Satellite). Ma chyba 6 lat... Tak przypuszczam, bo w 2012 roku, na pewnym forum, założyłam temat dotyczący jego optymalizacji... Nie chcę używać SSD, wolę klasyczne dyski twarde... Ok, jak będę mogła to zrobię tak, że tam będzie 8 GB RAM. (Tam jest na pewno 3 GB RAM, wbrew temu co tam pisali na pewnej stronie... ) System od początku był 64-bitowy.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Laptop mojej Mamy to: Toshiba c660 (Satellite). Ma chyba 6 lat... Tak przypuszczam, bo w 2012 roku, na pewnym forum, założyłam temat dotyczący jego optymalizacji... Nie chcę używać SSD, wolę klasyczne dyski twarde... Ok, jak będę mogła to zrobię tak, że tam będzie 8 GB RAM. (Tam jest na pewno 3 GB RAM, wbrew temu co tam pisali na pewnej stronie... ) System od początku był 64-bitowy.
Mam takiego laptopa i kupiłem go w kwietniu 2012. Ale u mnie po zakupie było 4GB pamięci, więc od razu rozszerzyłem do 8GB (więcej się nie da). Laptop jest nie do zdarcia, przez te ponad 6 lat pracuje 24/24. Jakieś dwa lata temu wymieniłem w nim klawiaturę i pewnie będzie służył dalsze 6 lat ;)

Hibernację mam wyłączona, plik wymiany ustawiony sztywno na 1024MB, usługi zoptymalizowane. Przy normalnej pracy z Windows 7 Ultimate (dwie przeglądarki, Thunderbird, Kodi, Eset Security i kilka mniejszych programów w tle) wymaga od 3 do 4.5 GB RAMu (bez przeglądarek 2 do 2.3). Do zarządzania pamięcią używam CleanMem Mini monitor Pro i jak widzę zwiększony pobór, to czyszczę Cache i Pamieć. Natomiast do optymalizacji procesów wykorzystuję Process Lasso Pro.

Lapek daje radę również przy wirtualizacji systemów lub konwersji adio-video (wtedy zjada RAM na maxa), tak więc uważam go za dobry zakup.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Mam pytanko: skoro dziś odinstalowałam ponad 30 GB gier, w które w ogóle nie grywałam, to czym powinnam posprzątać w rejestrze: za pomocą Ccleaner czy raczej Eusing Free Reagistry Cleaner? A może nie tykać rejestru? Chodzi o mojego nowszego kompa z Windows 10 64-bitowym.
 
Ostatnia edycja:

srstka

Wygadany
Dołączył
22 Grudnia 2012
Posty
55
Reakcje/Polubienia
22
Mam pytanko: skoro dziś odinstalowałam ponad 30 GB gier, w które w ogóle nie grywałam, to czym powinnam posprzątać w rejestrze: za pomocą Ccleaner czy raczej Eusing Free Reagistry Cleaner? A może nie tykać rejestru? Chodzi o mojego nowszego kompa z Windows 10 64-bitowym.
Ahoj,registr raději nečisti ničím,mužeš si poškodit pc.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24911
Miasto
Trololololo
Mam pytanko: skoro dziś odinstalowałam ponad 30 GB gier, w które w ogóle nie grywałam, to czym powinnam posprzątać w rejestrze: za pomocą Ccleaner czy raczej Eusing Free Reagistry Cleaner? A może nie tykać rejestru? Chodzi o mojego nowszego kompa z Windows 10 64-bitowym.
Skoro tyle ubyło to dysk zdefragmentuj.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Ok, na razie nie tykam rejestru... Czym mam zdefragmentować dysk twardy? Do wyboru mam wolno działający Auslogics Disc Defrag Pro, albo nielubiany przeze mnie IObit Smart Defrag. @OXYGEN THIEF jaki soft do defragmentacji byś mi polecił?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24911
Miasto
Trololololo

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Mam dwa programy do defragmentacji: Auslogics Disc Defrag Pro, oraz Defraggler, który raczej powinnam odinstalować, bo nie daje rady z dyskiem o pojemności 2 TB. Chciałam zainstalować IObit Smart Defrag, bo ponoć jest dobry. @OXYGEN THIEF jaki masz dysk twardy, jak długo go defragmentujesz za pomocą VOPT?

Który soft, ze znanych przeze mnie jest lepszy: ten firmy Auslogisc, czy iObit?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24911
Miasto
Trololololo
Mam dwa programy do defragmentacji: Auslogics Disc Defrag Pro, oraz Defraggler, który raczej powinnam odinstalować, bo nie daje rady z dyskiem o pojemności 2 TB. Chciałam zainstalować IObit Smart Defrag, bo ponoć jest dobry. @OXYGEN THIEF jaki masz dysk twardy, jak długo go defragmentujesz za pomocą VOPT?

Który soft, ze znanych przeze mnie jest lepszy: ten firmy Auslogisc, czy iObit?
Lepszy jest ten który Tobie bardziej odpowiada.Iobit jest Chiński, piszą że jest dobry ale nikt nie wie dlaczego jest dobry więc nie ma co się sugerować opiniami z np:dobreprogramy o tym jaki Iobit jest dobry.Auslogic jest Australijski.

Nie patrz na to który szybciej defragmentuje bo szybkość nie idzie w parze z dokładnością.Lepiej raz porządnie użyć i poczekać niż powtarzać defragmentację w kółko.

Używanie dwóch programów do defragmentacji nie ma sensu bo to co zrobi jeden, zmieni drugi.Programy do defragmentacji mają inne silniki i inne algorytmy defragmentacji więc porównywanie ich i sugerowanie się komentarzami typu: program X defragmentuje szybciej od Y jest po prostu bez sensu.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Okey, to użyję Auslogics Disc Defrag Pro... Może kiedyś przetestuję polecany przez Ciebie program... Na razie udało mi się go pomyślnie zainstalować i aktywować. Dziękuję za poradę. :)
 

srstka

Wygadany
Dołączył
22 Grudnia 2012
Posty
55
Reakcje/Polubienia
22
Okey, to użyję Auslogics Disc Defrag Pro... Może kiedyś przetestuję polecany przez Ciebie program... Na razie udało mi się go pomyślnie zainstalować i aktywować. Dziękuję za poradę. :)
ahoj,používej defragmentátor ve windowsu,bohatě ti postačí,Vopt už není rozvíjený a iobit,nebo auslogics jsou jen placeba.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Ok, na razie nie tykam rejestru... Czym mam zdefragmentować dysk twardy? Do wyboru mam wolno działający Auslogics Disc Defrag Pro, albo nielubiany przeze mnie IObit Smart Defrag. @OXYGEN THIEF jaki soft do defragmentacji byś mi polecił?
Jak nie masz pojęcia o rejestrze, to lepiej nie ruszaj ;) Chyba że masz program ze stopniowaniem oczyszczania rejestru (np. bezpieczne, głębokie, dla zaawansowanych) i wybierasz bezpieczne. Chyba jv16 PowerTools ma taką opcję, ale to jest kombajn.
 
Do góry