Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
Jak nie masz pojęcia o rejestrze, to lepiej nie ruszaj ;) Chyba że masz program ze stopniowaniem oczyszczania rejestru (np. bezpieczne, głębokie, dla zaawansowanych) i wybierasz bezpieczne. Chyba jv16 PowerTools ma taką opcję, ale to jest kombajn.
Wise Care 365 też ma taką opcję :)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Okey, to użyję Auslogics Disc Defrag Pro... Może kiedyś przetestuję polecany przez Ciebie program... Na razie udało mi się go pomyślnie zainstalować i aktywować. Dziękuję za poradę. :)

I znowu mnożysz niepotrzebnie zainstalowane programy. Skoro używasz Auslogics to po co instalujesz inny. Takim czymś też robisz sobie niepotrzebny bałagan w rejestrze. Tak czytając co Ty instalujesz na tych komputerach to wnioskuję że spokojnie 3/4 tych programów jest zbędnych począwszy od zabezpieczających.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@OXYGEN THIEF bardzo dziękuję za poradę... Zdefragmentowałam dysk twardy przy użyciu Auslogics Disc Defrag Pro, wybierając tryb Simple Defrag, z włączoną opcją wyszukiwania błędów na dysku twardym. Defragmentacja trwała o wiele krócej, niż wcześniej.

@Grandalf na ogół polegałam na takich programach jak: Ccleaner, Eusing Free Registry Cleaner, Auslogisc Registry Cleaner, oraz Wise Registry Cleaner- jak używałam Windows 7. Teraz z rzadka sprawdzam rejestr za pomocą Ccleaner... Chyba Wise Registry Cleaner sprawdza, które wpisy z rejestru można bezpiecznie usunąć... A skoro Wise Care 365 ma tą funkcję, to może je w końcu przetestuję.

@al mea culpa, mea culpa... Lubiłam kiedyś testować różne programy zabezpieczające i w efekcie w moim systemie pojawił się Voodoo Shield, wpierw darmowy, a potem wygrałam jego dwuletnią licencję... Jego licencja za jakiś czas wygaśnie i wówczas się z nim pożegnam... Kiedyś w systemie miałam też SecureAPlus, ale wówczas miałam innego antywirusa... Uważam, że teraz, na moim nowszym kompie, jest zbędne...

Wracając do tematu: uważam że Ccleaner to dobry program, do optymalizacji systemu, jednak rzadko za jego pomocą będę usuwać błędy z rejestru... Bo nie chcę nic uszkodzić... Może usunę je za pomocą Wise Care 365, albo Wise Registry Cleaner Free...

Dziękuję za porady. :)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@OXYGEN THIEF bardzo dziękuję za poradę... Zdefragmentowałam dysk twardy przy użyciu Auslogics Disc Defrag Pro, wybierając tryb Simple Defrag, z włączoną opcją wyszukiwania błędów na dysku twardym. Defragmentacja trwała o wiele krócej, niż wcześniej.

@Grandalf na ogół polegałam na takich programach jak: Ccleaner, Eusing Free Registry Cleaner, Auslogisc Registry Cleaner, oraz Wise Registry Cleaner- jak używałam Windows 7. Teraz z rzadka sprawdzam rejestr za pomocą Ccleaner... Chyba Wise Registry Cleaner sprawdza, które wpisy z rejestru można bezpiecznie usunąć... A skoro Wise Care 365 ma tą funkcję, to może je w końcu przetestuję.

@al mea culpa, mea culpa... Lubiłam kiedyś testować różne programy zabezpieczające i w efekcie w moim systemie pojawił się Voodoo Shield, wpierw darmowy, a potem wygrałam jego dwuletnią licencję... Jego licencja za jakiś czas wygaśnie i wówczas się z nim pożegnam... Kiedyś w systemie miałam też SecureAPlus, ale wówczas miałam innego antywirusa... Uważam, że teraz, na moim nowszym kompie, jest zbędne...

Wracając do tematu: uważam że Ccleaner to dobry program, do optymalizacji systemu, jednak rzadko za jego pomocą będę usuwać błędy z rejestru... Bo nie chcę nic uszkodzić... Może usunę je za pomocą Wise Care 365, albo Wise Registry Cleaner Free...

Dziękuję za porady. :)
Jeżeli masz Wise 365 to w nim już jest Wise Registry Cleaner jako osobny moduł wbudowany w program. Nie musisz tego programu instalować oddzielnie. Jak będziesz usuwać tego Wise to usuń też Ccleanera.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@al, dziękuję za poradę... Zainstalowałam Wise Care 365 Pro, z innej niż Wasza promocji i zamierzam nim przeskanować rejestr... Czy uważasz, że ów soft jest bezpieczny? Zamierzam usunąć tylko wpisy rejestru oznaczone jako bezpieczne... Wpierw utworzę punkt przywracania systemu...
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Ponoć po odinstalowaniu wielu gier/programów powinno się posprzątać w rejestrze... Odinstalowałam około 30 GB gier, było ich z 80... Okey, to będę się trzymać z dala od optymalizatorów RAM... Nigdy czegoś takiego nie testowałam... Czyli na razie nie ruszać rejestru? Komp dobrze działa, zwłaszcza po defragmentacji.

Znalazłam inny artykuł dotyczący optymalizacji systemu Windows:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
@OXYGEN THIEF bardzo dziękuję za poradę... Zdefragmentowałam dysk twardy przy użyciu Auslogics Disc Defrag Pro, wybierając tryb Simple Defrag, z włączoną opcją wyszukiwania błędów na dysku twardym. Defragmentacja trwała o wiele krócej, niż wcześniej.

Jak dla mnie to właśnie po wywaleniu aż tylu GB z dysku, powinnaś włączyć najdokładniejszą defragmentację, może i trochę to potrwa ale dobrze ułoży dane na dysku.Po takiej dokładnej defragmentacji każda kolejna już będzie bardzo szybka.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@OXYGEN THIEF W Auslogics Disc Defrag Pro jest niewykorzystywana jak dotąd przeze mnie opcja: optymalizuj wolną przestrzeń... Czy powinnam jej użyć? Troszkę nie ogarniam tego programu... Na pewno nie testowałam wszystkich jego funkcji...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
@OXYGEN THIEF W Auslogics Disc Defrag Pro jest niewykorzystywana jak dotąd przeze mnie opcja: optymalizuj wolną przestrzeń... Czy powinnam jej użyć? Troszkę nie ogarniam tego programu... Na pewno nie testowałam wszystkich jego funkcji...
Opcji defragmentacji auslogic ma wiele i tworzy się je w profilach ale zostaw to. Jeśli już zrobiłaś defragmentację to zrób jeszcze tę optymalizację wolnej przestrzeni i to byłoby na tyle.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Ok, dzięki za radę... Włączyłam optymalizację wolnej przestrzeni...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
Ok, dzięki za radę... Włączyłam optymalizację wolnej przestrzeni...
Napisz jeszcze na jakim forum/forach polecano Tobie instalację aż tylu programów z tych samych kategorii :scratch

Zapewne kilka osób chciałoby wiedzieć :)
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
@OXYGEN THIEF chodzi Ci o programy do ochrony? Czy o te do defragmentacji, tudzież optymalizacji? Jeśli chodzi o to pierwsze, to na każdym forum, gdzie mam konto, uważają że mam za dużo programów do ochrony i raczej muszę się z tym zgodzić. Kiedyś, na pewnym anglojęzycznym forum uznali, że mój komp nie jest bezpieczny, miałam wówczas włączone UAC, bo nie zabezpieczam go hasłem. :D A jestem jedyną osobą w moim domu, która umie obsługiwać komputer... Rzadko ktoś nas odwiedza... Voodoo Shield, oraz Shadow Defender wygrałam na pewnym forum, gdzie oczywiście polecali te softy... Jestem zadowolona z Voodoo Shield, a Shadow Defender może kiedyś użyję... Z raz go użyłam, w ramach testu...

Jeśli chodzi o programy do defragmentacji, to sama zainstalowałam Auslogisc Disc Defrag Pro, oraz Defraggler. Ten drugi programik kiedyś sobie radził ze starym dyskiem twardym o pojemności: 232 GB, teraz nie radzi sobie z dyskiem 2 TB, więc powinnam się z nim rozstać.. Zainstalowałam trzeci z kolei soft do defragmentacji, bo go poleciłeś.... Może kiedyś go użyję, chyba nie jest zbyt trudny w obsłudze... Na razie go nie ogarniam...

Obecnie nie mam zainstalowane w systemie: Eusing Free Registry Cleaner, Auslogisc Registry Cleaner Free, Registry Life, ani Auslogisc Boost Speed... Trzymam się od takich softów z dala... Na razie dziś zainstalowałam Wise Care 365 Pro i może nim przeskanuję rejestr- chyba że uważasz że nie powinnam- to się w tym wstrzymam... Od lat nie używam programów firmy IObit, bo przed nimi ostrzegają na pewnym forum dotyczącym głównie bezpieczeństwa, jednak gdyby nie Ty, to zainstalowałabym dziś IObit Smart Defrag Pro, z licencją na pół roku- dziękuję że mnie od tego odwiodłeś. :)
 
Do góry