Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy...

A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Hornet napisał:
jorn napisał:
Mad Max: Na drodze gniewu(2015)

teraz od siebie - efekciarska szmira? :wariat
tak,to wszystko :friends
4(ze wzgledu na ciekawe efekty) na/10
Absolutnie się nie zgodzę :Stop
Byłem na nim dwa tygodnie temu w DCF-ie i powiem tak :
Wychowany na Gibsonie :yes master trudno mi zaakceptować Hard'yego ale film jako całość : palce lizać.
Jest dzikość,jest beznadzieja,jest rzeźnia,jest fun jest zabawa.
Z pełną odpowiedzialnością ode mnie mocne : 8/10.
Ilu ludzi, tyle gustów
:hippie
mi się nie podobał :england
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2251
Reakcje/Polubienia
309
Miasto
okolice internetu
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

"Babadook - The Babadook"

7614689.2.jpg


Amelia zmaga się z nieprzewidywalnym zachowaniem syna, który twierdzi, że w domu czyha potwór.



Generalnie nie lubię horrorów. Ten, po tylu pytaniach o niego i skrajnie różnych opiniach, postanowiłem spiratować i obejrzeć. Film, choć firmowany jako horror, raczej trudno jednoznacznie określić. Jest tu kompilacja wielu gatunków. Są tu liczne elementy horroru, ale służące opowiedzeniu czegoś znacznie bardziej istotnego. Ja odebrałem film jako ciężki dramat o depresji, w dodatku używający skomplikowanych metafor i języka z pogranicza snu. Jednym słowem - obraz zbudowany z prostych elementów, ale skierowany raczej do odbiorców o wyrafinowanym smaku.Niby coś, co lubię, bo lubię filmy psychologiczne, ale jakoś tak nie do końca. Powiedział bym - wszystko już było. Filmów o nawiedzonych domach, potworach, będących jedynie wytworem mniej lub bardziej skrzywionej psychiki - było już na pęczki. Przewidywalny od początku do końca, nie wykracza poza schemat. Scenariusz ani gra aktorów też nie zwalają z nóg.Nie polecam, chyba że dla masochistów.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ex Machina (2015)

WkZCRRL.png


Po wygraniu konkursu programista jednej z największych firm internetowych zostaje zaproszony do posiadłości swojego szefa. Na miejscu dowiaduje się, że jest częścią eksperymentu.
Tajemniczy,klaustrofobiczny,szarpiący nerwy...R E W E L A C Y J N Y ! Moim skromnym zdaniem : 9,5/10.
No i ta Alicia Vikander...parafrazując słowa Goethego : Pobyć chociaż rok z Alicią i umrzeć.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie wiem czy ktoś już wcześniej dawał info, ale teraz obejrzałem.
Co prawda nie jest to moje kino, jakoś nie lubię znęcania się w ten sposób zobrazowanego nie mniej jednak chyba wart polecenia.
teraz widzę że jest dwójka nawet - zastanawiam się jeszcze :scratch
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

„Zniesławienie”
„Zniesławienie”, nakręcony przez młodego, izraelskiego Żyda, który wybiera się w podróż po świecie, by poznać zjawisko, o którym tyle razy słyszał, a nigdy nie doświadczył – antysemityzm. Autor bezlitośnie demaskuje w nim manipulację, któremu poddawane jest społeczeństwo Izraela oraz środowiska żydowskie i cel jaki temu przyświeca.
cały dokument

ten dokument opisywałem w "kontrowersyjnych"
polecam bo jest dobry
ps :jeśli moja recenzja nie jest taka dokładna , wybaczcie -film widziałem kilka lat temu :hippie
ale sens został zachowany do tego z tego co widzę widziałem tylko część poświęconą młodzieży ...
a tu jest całość :friends
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Hornet napisał:
Ex Machina (2015)

WkZCRRL.png


Po wygraniu konkursu programista jednej z największych firm internetowych zostaje zaproszony do posiadłości swojego szefa. Na miejscu dowiaduje się, że jest częścią eksperymentu.
Tajemniczy,klaustrofobiczny,szarpiący nerwy...R E W E L A C Y J N Y ! Moim skromnym zdaniem : 9,5/10.
No i ta Alicia Vikander...parafrazując słowa Goethego : Pobyć chociaż rok z Alicią i umrzeć.

Całkowicie się zgadzam :guma film kapitalny :ok
właśnie go obejrzałem i mocno polecam :hippie
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Pamięta to ktoś jeszcze? :D
 

marsellusaliveinНиш

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
21 Grudnia 2014
Posty
339
Reakcje/Polubienia
37
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Jabłka Adama (2005)

4JBZs7E.jpg


Zaczyna się jak lekka komedia obyczajowa. Po chwili sposób zachowania głównych bohaterów wprawia w osłupienie. Nie przestając się dziwić, gładko poddajemy się zmianie nastroju, bo film oscyluje wokół dramatu, by po chwili od nowa epatować czarnym humorem. Tak z grubsza wygląda konstrukcja "Jabłek Adama" Andersa Thomasa Jensena, w którym reżyser, biorąc na warsztat poważny temat, wybiera konwencję komedii, a całość ubiera w nietrudną do rozszyfrowania religijną symbolikę.
Dominika Wernikowska
filmweb.pl


Fajny, dobry klimat. Podobał się dla mnie :D
7/10
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

White Bird in a Blizzard (2014)

diUOpXm.png


Życie młodej kobiety zmienia się w chaos, kiedy bez śladu znika jej matka.
W skrócie : film o dysfunkcyjnej rodzinie i o braku miłości która rodzi demony.
Jako ciekawostka : to pierwszy film w którym Shailene Woodley pokazała cycki...esktraklasa :yes master !
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

The Gift (2015)

gvCV3lY.png


Spotkany po latach kolega ze szkoły Simona staje się nowym przyjacielem domu. Okazuje się, że mężczyzna nie ma dobrych zamiarów.
Historia o tym,że często to na co patrzymy nie ma nic wspólnego z prawdą i rzeczywistością i,że możemy zapomnieć o przeszłości ale przeszłosć nigdy nie zapomni o nas.Świetny film :ok .
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Calvary (2014)

tHrpUmK.png


Dobroduszny ksiądz musi stoczyć walkę z siłami zła, które zbliżają się do niego po tym, jak zagrożono mu podczas spowiedzi.
Świetny ale bardzo depresyjny film o tym,że dobro rzadko zwycięża a zło ma się zawsze dobrze...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35948
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Mondo Cane
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Dwa filmy chciałbym polecić z zupełnie innych biegunów

Do utraty sił /Southpaw/ (2015)


Dobry film bokserski ze znakomitymi scenami ringowymi.
Świetny Jake Gyllenhaal w głównej roli, którego ciężko rozpoznać, bo odpowiednio przypakował.
Nie jest to jakieś arcydzieło jak np. "Wściekły byk" Scorsese, ale da się ogladać :)

Moja Tulipanka / My dog Tulip / (2009)


Drugi film, to ekranizacja pamiętnika angielskiego pisarza J.R.Ackerley'a, który opisał swoja przyjaźń ze suką owczarka alzackiego.
Film zrealizowano za pomocą różnych technik animacyjnych. Zawiera oczywiście typowo angielski humor.
Film ma parę lat, ale dopiero niedawno wpadłem na niego :ok

Na tej stronie można zobaczyć cały film z polskimi napisami:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Manila napisał:
Do utraty sił /Southpaw/ (2015)

Dobry film bokserski ze znakomitymi scenami ringowymi.
Świetny Jake Gyllenhaal w głównej roli, którego ciężko rozpoznać, bo odpowiednio przypakował.
Nie jest to jakieś arcydzieło jak np. "Wściekły byk" Scorsese, ale da się ogladać :)
Może nie arcydzieło...ale Gyllenhaal zagrał świetnie...i nie mam tu bynajmniej na myśli scen walk czy zacnej muskulatury tylko psychologicznego rysu jego postaci.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Love (2015)

iDOKyE1.jpg


Pod wpływem telefonu od matki byłej dziewczyny Murphy wspomina płomienny romans z Electrą, pełen obietnic, ekscesów i pomyłek.
Dla niezorientowanych : to jest film kinowy,wyświetlany u nas w centrach wielkich miast.
Gaspar Noé (ten od legendarnego gwałtu na Monice Bellucci) nie bawi się w kotka i myszkę tylko w "Love" załadował ile fabryka dała.Scenariusz leży,dialogi kwiczą,sensu za grosz...ale wizualnie...uuuuuuu...klękajcie narody :yes master .
Na pierwszą randkę absolutnie nie bierzcie panny na ten film (no chyba,że z roksa.pl.).
Ale jeśli macie stałą partnerkę...to po seansie efekt murowany :jezyk .
 
Do góry