Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy...

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35824
Reakcje/Polubienia
24871
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Happy People , szczęśliwi ludzie.Cały film.PL.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35824
Reakcje/Polubienia
24871
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ostatni Traper (2004)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35824
Reakcje/Polubienia
24871
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

WIELKA PODRÓŻ - seria Szokująca Arktyka
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35824
Reakcje/Polubienia
24871
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Shallow (2012)

Nowo wybrany członek parlamentu, Richard Dove, przejeżdża samochodem dziewczynkę. Zakopuje jej ciało w lesie a kiedy powraca do auta, spotyka matkę nieboszczki.
info:filmweb
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Spectre (2015)

uOiRZy4.jpg


Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Bonda skieruje go na trop złowrogiej organizacji WIDMO. Podczas gdy M toczy polityczną batalię o przyszłość MI6, agent 007 odkrywa przerażającą prawdę o najpotężniejszej instytucji przestępczej świata.
Strasznie zjechali tego nowego Bonda...nie jest taki zły ale ma kilka poważnych wad.
1.Kobiety...Monica Bellucci-gra tylko chwilkę w jednej scenie ale nie potrafiła wykrzesać ze swego ponętnego ciała minimum emocji.
Léa Seydoux eteryczna blondyneczka ale bez żadnego pazura...Lois Chiles , Claudine Auger , Famke Janssen , Eva Green , Olga Kurylenko....to były prawdziwe tygrysice godne Jamesa.
2.Craig David...nigdy nie był moim ulubionym 007 ale w "Spectre" ewidentnie widać,że chłopina się wypalił.
Mam nadzieję,że swoim kultowym Aston Martinem DB5 odjechał i odnalazł spokój :) .
Czekamy na następcę...oby kogoś z tej dwójki : Henry Cavill albo Tom Hiddleston.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Jurek Dokument przedstawia sylwetkę Jerzego Kukuczki, jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Sicario (2015)


Emily Blunt, Benicio Del Toro w dreszczowcu, który zrobił na mnie niezłe wrażenie.
Jest to w zasadzie opis eliminacji pewnego szefa kartelu narkotykowego z Meksyku przez służby specjalne, a w tle rozterki moralne agentki FBI (Blunt), bo przecież miało być wszystko zgodnie z prawem, a nie jest :eek:
Wjazd kolumny pojazdów amerykańskich służb w eskorcie policji meksykańskiej do Juarez przypomina wjazd do piekła.
Do tego jeszcze ten witający napis na zboczu (coś w stylu Hollywood), biblia jest prawdą, czy jakoś tak.
Warto oglądnąć, bo to jeden z lepszych tegorocznych filmów.

Dziura /Le Trou/ (1960)


Dla kontrastu coś dużo starszego. Francuski film starego mistrza Jacquesa Beckera opowiada o autentycznej ucieczce z więzienia w 1947 roku. Jeśli komuś nie przeszkadza czarno-biały film i długie ujęcia, to polecam.
Chyba żaden inny film "ucieczkowy' nie pokazał tak drobiazgowo kucia ścian podczas ucieczki. Aż się sam przy tym spociłem :dziwak Ciężka robota, nie ma ten tego.
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Poza prawem(1986)
332382.2.jpg

332375.2.jpg

Trzeci film reżysera Jarmusch'a jest intrygującym, zabawnym i delikatnym jak nigdy dotąd spojrzeniem na trzech nieudaczników, którzy spotykają się w więzieniu a następnie wspólnie uciekają. Film ożywa gdy na ekranie pojawia się włoski komik Benigni. Powolny, wspaniale sfotografowany, czarno-biało obraz terenów Louisiany autorstwa Robby'ego Muller'a. Odtwórcy głównych ról - Lurie i Waits - są również autorami muzyki. "Poza prawem" jest filmem o taniej whiskey i czarnej kawie, całonocnym piciu i utraconych pracach, a także o tym, jak fajne dziewczyny potrafią zmienić twoje życie w koszmar. Film opowiada historię alfonsa, bezrobotnego disc-jockeya i zdezorientowanego włoskiego turysty, którzy wspólnie uciekają z więzienia i przedzierają się przez zaułki Louisiany szukając porządnego miejsca, gdzie mogliby zjeść śniadanie. Jest to jakby kolaż stworzony z przedmiotów ze starych filmów gangsterskich, piosenek bluesowych i więziennych opowieści.
źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Akcja jak z Arnoldem i Sylwkiem :szydera
POLECAM :ok
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

The Revenant (2015)
300x400x744958ab41890bdd5f1ba92e6bc1a29f.jpg.pagespeed.ic.EZHyQI1Ve6.jpg

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy – ”Mad Max: Na drodze gniewu”), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.
źr-filmweb.pl

Od siebie... bardzo mało jest filmów które naprawde zapadają w pamieć
a ten film jest jednym z nich , kapitalnie nakrecony, świetny klimat, zdjęcia , Leonardo DiCaprio który za ta role powinien dostać Oskara... nigdy specjalnie za nim nie przepadałem , ale tutaj udowodnił mi ze jest świetnym aktorem :yes master
gorąco wam polecam , dla mnie to film roku 2015
9,5/10 :yes master
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Złodziej/Thief (1981)
6933210.3.jpg

Kinowy debiut reżyserski Michaela Manna. Frank jest ekspertem w otwieraniu sejfów, specjalizującym się w kradzieży kamieni szlachetnych. Po spędzeniu wielu lat w więzieniu chce założyć rodzinę i rozpocząć nowe życie jako uczciwy obywatel. Zerwanie z przeszłością okazuje się jednak nie być takie proste.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Brudny szmal (2014)
7642114.3.jpg

Barman znajduje w śmietniku pit bulla, którego postanawia przygarnąć. Wkrótce pojawia się właściciel psa.
Cicha woda brzegi rwie. Dobry film.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

The Lobster (2015)

4wApmme.png


Przyszłość. Samotni ludzie są aresztowani i przenoszeni do Hotelu, gdzie mają czterdzieści pięć dni na odnalezienie partnera.
Przed seansem nie luknąłem na reżysera...a to specjalista od rycia psychy Lanthimos.
Szarpiąca nerwy opowieść o świecie w którym samotni mają gorzej niż Żydzi w III Rzeszy.Powolna narracja,straszliwie irytujący swoją grą Farrrell + traumatyczna wizja świata od której nie można uciec.Idealny film na pogłębienie depresji.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Spotlight (2015)

kAr1r0H.jpg


reżyseria: Tom McCarthy
scenariusz:Tom McCarthy, Josh Singer
gatunek: Thriller
produkcja: USA
premiera: 5 lutego 2016 (Polska), 3 września 2015 (świat)

Bostoński dziennik wpada na trop wielkiego pedofilskiego skandalu w Kościele Rzymskokatolickim.

W filmie nie ma pościgów, strzelanin i wybuchów a mimo to wgniata w fotel i nie pozwala oderwać oczu od ekranu.
Chociaż wiem, że poruszony w filmie temat nie jest fikcją, to przytoczone tam statystyki wprawiły mnie w osłupienie i mam cichą nadzieję, że może części osób otworzą się oczy po obejrzeniu "Spotlight".
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Tam i z powrotem(2001)

6925960.3.jpg


reżyseria: Wojciech Wójcik
scenariusz: Anna ŚwierkockaMaciej Świerkocki
gatunek: Dramat/Kryminał/Psychologiczny
produkcja: Polska
premiera: 1 lutego 2002 (Polska) 1 lutego 2002 (świat)
nagrody: 6 nagród i 11 nominacji


Wczesne lata 60-te w PRL. Ceniony chirurg (w tej roli świetny Janusz Gajos), pracuje w szpitalu miejskim w Łodzi. Wcześniej AKowiec, odsiedział za to kilka lat. Dziś bezskutecznie marzy o wyjeździe do Anglii, by móc zobaczyć żonę i córkę. Jeden z pacjentów, byłych współtowarzyszy walki (Jan Frycz), proponuje mu współudział w napadzie na bank, aby zdobyć pieniądze niezbędne do ucieczki na zachód. Nie wszystko idzie zgodnie z planem...
Piękny i mądry film. Wspaniała gra Janusza Gajosa, Jana Frycza, Olafa Lubaszenki. Piękna muzyka.
Film polecam szczegolnie mlodemu pokoleniu, ktore tylko slyszalo o PRL...
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ettore Scola Pro Memoria....

Odrażający, brudni i źli



Opowieść traktuje o typowej wielopokoleniowej włoskiej rodzinie, zamieszkującej rozpadający się barak w slumsach na obrzeżach "Wiecznego miasta". Głównym "bohaterem" jest Giacinto Mazzatella (Nino Manfredi), głowa owej włoskiej rodzinki ma obsesje na punkcie pieniędzy, które otrzymał jako odszkodowanie za uraz oka. Od teraz, jego egzystencja skupia się na ukrywaniu dobytku przed chciwą rodziną, która nie zawaha się użyć wszelkich środków dla zawłaszczenia owej fortuny.

Zródło: Filmweb

reżyseria: Ettore Scola
scenariusz: Ruggero Maccari, Sergio Citti, Ettore Scola
gatunek: Czarna komedia
produkcja: Włochy
premiera: 23 września 1976

Znakomity, dla mnie wręcz wybitny film, czasem aż szokująco naturalistyczny. Z dramatycznym, wstrząsającym przesłaniem, milczącą wymownie sceną w końcówce... Mam w swoich archiwach, z polskim lektorem - jakby coś - pisać!
 
Do góry