KhanAcademy - edukacyjne filmy teraz także po Polsku

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9640
Reakcje/Polubienia
10276
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Powstała polska wersja Khan Academy – największej na świecie platformy udostępniającej za darmo krótkie filmy edukacyjne m.in. z matematyki, fizyki, medycyny, chemii, biologii czy historii.
Khan Academy to fenomen w skali światowej. Platformę stworzył Salman Khan, genialny absolwent prestiżowego Massachusetts Institute of Technology (MIT) i finansista, który dla platformy z wideo-korepetycjami dla uczniów porzucił karierę w funduszu inwestycyjnym. Stworzona przez niego Khan Academy zdobyła taką popularność, że do dziś filmy na tej platformie oglądane były ponad 415 mln razy. Wykłady przydają się i uczniom, i nauczycielom. W tych pierwszych rozbudzają ciekawość świata, sprzedając im przy okazji ogromną pigułę informacji. Nauczycielom pokazują, że można prowadzić lekcje w sposób ciekawy i że szkolna edukacja bywa też przyjemna.
Khan Academy zgromadziła do tej pory ponad 4200 mini-wykładów. Wśród nich aż 1100 zostało przetłumaczonych na polski, zaś 500 może się pochwalić polską ścieżką dźwiękową. Dzięki temu nasza rodzima wersja Khan Academy zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby przetłumaczonych filmów.

Zbiór wszystkich filmów w Khan Academy:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

oraz filmy posiadające polską ścieżkę audio lub polskie napisy:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Może komuś się przyda zarówno w celach edukacyjnych jak i czysto rozrywkowych :ok
 
Do góry