Malwarebytes Anti-Ransomware Beta

A

Anonymous

Malwarebytes udostępniło właśnie wersję beta swojego nowego narzędzia Malwarebytes Anti-Ransomware przeznaczonego do ochrony przed różnego rodzaju atakami Ransomware

wn1EDiD.png



Program jest dostępny dla wszystkich chętnych go przetestować:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Więcej informacji na blogu Malwarebytes

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
oraz na forum

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
A tu opis PL:

Malwarebytes Anti-Ransomware to propozycja dla osób poszukujących ochrony przed plikami ransomware jak CryptoWall4, CryptoLocker czy Tesla. Istotą ich działania jest blokowanie dostępu do systemu operacyjnego w zamian za uiszczenie odpowiednio wysokiej opłaty na konto cyberprzestępcy.

Aplikacja posiada czytelny interfejs użytkownika, a jej instalacja przebiega bardzo sprawnie. Gdy Malwarebytes Anti-Ransomware znajdzie się na dysku, przez cały czas działania komputera funkcjonuje w tle analizując wszystkie pliki. W razie potrzeby istnieje możliwość wyłączenia skanera rezydentnego.

Program posiada możliwość izolowania w bezpiecznym środowisku wybranych dokumentów, które wydają się podejrzane. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego algorytmu ochrony proaktywnej, program jest w stanie wykryć nawet te zagrożenia, które jeszcze nie zostały sklasyfikowane.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- tu jest u nich na FTP. więc lepsze i wygodniejsze pobieranie.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Program jest niczym więcej jak programem o nazwie CryptoMonitor (EasySync), który został przejęty przez Mawarebytes..teraz wiadomo, dlaczego nic się nie działo przez kilka ostatnich miesięcy w rozwoju CM. Czy MBAR zaoferuje coś więcej...trudno powiedzieć, bo z opisu wynika, że działa podobnie - detekcja na podstawie zachowań, na podstawie sygnatur i do tego ochrona wybranych plików. Na pewno zmienił się interfejs...trudno powiedzieć coś o technologii i samej skuteczności.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
ichito napisał:
Program jest niczym więcej jak programem o nazwie CryptoMonitor (EasySync), który został przejęty przez Mawarebytes..teraz wiadomo, dlaczego nic się nie działo przez kilka ostatnich miesięcy w rozwoju CM. Czy MBAR zaoferuje coś więcej...trudno powiedzieć, bo z opisu wynika, że działa podobnie - detekcja na podstawie zachowań, na podstawie sygnatur i do tego ochrona wybranych plików. Na pewno zmienił się interfejs...trudno powiedzieć coś o technologii i samej skuteczności.
Dev napisał coś innego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Ta ich beta jak narazie nie działa. Ochrona w czasierzeczywistym wyłączona i pokazuje mi się i nie tylko mnie błąd aktywacji licencji.
 
A

Anonymous

SKIBA napisał:
Ta ich beta jak narazie nie działa. Ochrona w czasierzeczywistym wyłączona i pokazuje mi się i nie tylko mnie błąd aktywacji licencji.
jest jakiś program zabezpieczający którego nie masz zainstalowanego u siebie na kompie :szydera
wiesz.... moze nie działa bo ma konflikt z tym co masz zainstalowane :zaciesz
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
SKIBA napisał:
Ta ich beta jak narazie nie działa. Ochrona w czasierzeczywistym wyłączona i pokazuje mi się i nie tylko mnie błąd aktywacji licencji.
Ochrona real-time działa, tylko że po wyłączeniu programu i ponownym włączeniu trzeba ją uruchamiać ręcznie. Tak jest u mnie.
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
jorn napisał:
SKIBA napisał:
Ta ich beta jak narazie nie działa. Ochrona w czasierzeczywistym wyłączona i pokazuje mi się i nie tylko mnie błąd aktywacji licencji.
jest jakiś program zabezpieczający którego nie masz zainstalowanego u siebie na kompie :szydera
wiesz.... moze nie działa bo ma konflikt z tym co masz zainstalowane :zaciesz
Bez zbędnych komentarzy, ku...a!!! :k......
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Elvis_JXL napisał:
SKIBA napisał:
Ta ich beta jak narazie nie działa. Ochrona w czasierzeczywistym wyłączona i pokazuje mi się i nie tylko mnie błąd aktywacji licencji.
Ochrona real-time działa, tylko że po wyłączeniu programu i ponownym włączeniu trzeba ją uruchamiać ręcznie. Tak jest u mnie.
Właśnie zauważyłem po restarcie systemu. :piwko Powinni dodać do instalatora wymagane ponowne uruchomienie komputera po instalacji programu. :ok
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
OXYGEN THIEF napisał:
Dev napisał coś innego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Tak wiem...Pbust "wydał oświadczenie" w tej sprawie, ale sam jest przykładem autora programu, który został przejęty przez Malwarebytes - do tej pory zresztą używa skrótu nazwy swojego poprzedniego projektu (ZeroVulnerabilityLabs ExploitShield) jako nika na Wildersach. Pomijając jednak personalne sprawy mało prawdopodobne wydaje mi się, że autor poprzednio CM, a teraz MBAR nie zastosował stworzonych wcześniej i skutecznych rozwiązań w projekcie rozwijanym pod szyldem innej firmy. Zmiana interfejsu nie świadczy o tym, że program jest czymś innym, a nawiązania do poprzednika (CM) są raczej oczywiste...możemy się jedynie spodziewać, że program będzie działał przede wszystkim stabilnie...bo wygląda na to, że jeszcze ma sporo tu do zrobienia...a przede wszystkim skutecznie jako ochrona sytemu i danych. Pbust twierdzi, że MBAR ma wiele zalet w stosunku do CM...zobaczymy :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Beta2 was just released
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Known Issue:
• If installing the upgrade on Windows 8.1 x64 over a previous Beta, the service may not start automatically. In this case, simply click Start Protection on the Malwarebytes Anti-Ransomware dashboard or run the Beta installer a second time.

Improvements:
• Improved rules to prevent false positives on legitimate software

Issues Fixed:
• Fixed issue that interfered with proper detection of latest CryptoWall 4 variant
• Fixed issue where incorrect product version showed in Change Log


Download and install over the top or wait for the automatic upgrade to prompt you to apply the upgrade.
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Po aktualizacji do beta 2 nie uruchamia sie wogóle usługa tegoż programu. Dłuuuuuga droga do wydania stabilnej wersji programu.
 
A

Anonymous

SKIBA napisał:
Po aktualizacji do beta 2 nie uruchamia sie wogóle usługa tegoż programu. Dłuuuuuga droga do wydania stabilnej wersji programu.
Known Issue:
• If installing the upgrade on Windows 8.1 x64 over a previous Beta, the service may not start automatically. In this case, simply click Start Protection on the Malwarebytes Anti-Ransomware dashboard or run the Beta installer a second time.
:scratch
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
ktośtam napisał:
SKIBA napisał:
Po aktualizacji do beta 2 nie uruchamia sie wogóle usługa tegoż programu. Dłuuuuuga droga do wydania stabilnej wersji programu.
Known Issue:
• If installing the upgrade on Windows 8.1 x64 over a previous Beta, the service may not start automatically. In this case, simply click Start Protection on the Malwarebytes Anti-Ransomware dashboard or run the Beta installer a second time.
:scratch
Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem i działa. :yahoo
 
Do góry