Nowości Motoryzacyjne

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' WDo Rosji dotarła popularna na zachodzie moda polegająca na przerabianiu klasycznych modeli tak, by odpowiadały współczesnym warunkom eksploatacji.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o firmie Devorlo z Miami, która zamierza sprzedawać w Rosji ekskluzywne wersje UAZów - m.in. klasycznego modelu Hunter wywodzącego się jeszcze z UAZa 469. Auto otrzymać ma skórzaną tapicerkę, poduszki powietrzne i klimatyzację. Klienci będą mieli do wyboru jednostki napędowe o mocach od 160 do 210 KM.

Szlakiem wytyczonym przez Devorlo podąża rosyjska firma Truck Garage. Pasjonaci z Petersburga planują zbudować limitowaną do 12 egzemplarzy serię ekskluzywnych terenówek bazujących na kultowym modelu GAZ-a - 69.

Samochody, ręcznie, budowane będą od podstaw. Do tej pory powstał pierwszy, pokazowy egzemplarz. Z zewnątrz odświeżony GAZ wyróżnia się m.in. nowymi reflektorami, zderzakami (przedni z wyciągarką), 17-calowymi obręczami kół i miękkimi osłonami pałąków przeciwkapotażowych stanowiących szkielet brezentowego dachu.

Największe zmiany znajdziemy jednak pod maską. W miejsce oryginalnego, benzynowego silnika M20 o pojemności 2,1 l i mocy zaledwie 55 KM trafiła jednostka V8 HEMI rozwijająca... 465 KM. Silnik o pojemności 6,4 l współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. By poradzić sobie z takim przyrostem mocy niezbędny był również nowy, wyposażony w "szperę", tylny dyferencjał.

Przygotowany przez Truck Garage GAZ 69 V8 otrzymał też regulowane zawieszenie, wspomaganie kierownicy i hamulce tarczowe na wszystkich kołach.
Poprawki nie ominęły też - utrzymanego w stylu retro - wnętrza. Trafiły do niego m.in. skórzane, regulowane elektrycznie fotele i system audio z jednostką sterującą stylizowaną na lata sześćdziesiąte.

Klient zamawiający jeden z 12 egzemplarzy limitowanej serii będzie mógł wybierać między różnymi jednostkami napędowymi (od 5,7 do 6,4 l) i otwartym lub zamkniętym (hardtop) nadwoziem. Dla przyszłych nabywców przygotowano też długą listę wyposażenia opcjonalnego. Ceny startować mają z pułapu około 57 tys. dolarów.

źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Firma Continental opracowała szybę samochodową, która samodzielnie przyciemnia się po naciśnięciu guzika. Czy to koniec tradycyjnej folii?


Przyciemniane szyby dają nam większy komfort podróżowania podczas słonecznego dnia oraz dają nam więcej prywatności. Na rynku firmy oferują zabieg piecowego przyciemniania lub naklejenia specjalnej folii.
Continental wpadł na pomysł regulacji przyciemnienia szyby za pomocą jednego przycisku. Powstała szyba pokryta warstwą zawierającą cząstki szkła. Po podłączeniu do prądu cząstki te układają się równolegle, dzięki czemu szyba wydaje się jaśniejsza i bardziej przejrzysta. Gdy odłączymy zasilanie, cząstki ustawiają się nieregularnie, co przyciemnia szybę. Na razie nie wiadomo kiedy wynalazek zostanie wprowadzony do sprzedaży i ile będzie kosztował. Mamy nadzieję, że szyba spełnia wymagania prawne, bo jak wiadomo, w Polsce można stracić dowód za zastosowanie nieodpowiedniego zabiegu przyciemniania szyby samochodowej.
Źródło: Onet
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Volkswagen Budd-e - krok w przyszłość
Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentował pojazd studyjny Budd-e.Samochód został skonstruowany w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB); model ten jest kolejnym wielkim krokiem w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych.
Volkswagen Budd-e wyznacza kolejny krok w kierunku motoryzacji przyszłości. Dzięki nowo opracowanemu elektrycznemu zespołowi napędowemu może osiągnąć zasięg do 533 km (wg NEDC). Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM. Ponieważ akumulatory umieszczono w podłodze, wnętrze pojazdu można było urządzić w zupełnie nowy sposób, bez jakichkolwiek ograniczeń.
Budd jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w nim system ładowania akumulatorów – już po 30 minutach są one ponownie naładowane w 80 procentach.
Źródło: Onet
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Lexus LF-FC - nowoczesny styl i napęd (Detroit 2016)
Na tegorocznym salonie samochodowym w Detroit Lexus zaprezentował model LF-FC, który jest napędzany za pomocą ogniw paliwowych.


Nowe technologie zastosowane w LF-FC najłatwiej zauważyć korzystając z urządzeń w kabinie samochodu. Nowatorski interfejs użytkownika interpretuje gesty – sterowanie wyposażeniem pojazdu nie wymaga dotykania paneli, pokręteł czy przełączników. Holograficzny obraz wyświetlany na centralnej konsoli podpowiada, jak sterować systemem audio czy klimatyzacją.
Sercem Lexusa LF-FC jest wysokowydajny system z ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem. Wytworzona przez nie energia porusza potężny silnik elektryczny napędzający tylne koła oraz dwa silniki elektryczne umieszczone w kołach przednich – LF-FC jest więc pojazdem z napędem na obie osie. Elementy układu napędowego rozmieszczono tak, by uzyskać idealne położenie środka masy samochodu – zestaw ogniw paliwowych znajduje się z tyłu, sterownik mocy z przodu, zbiorniki wodoru umieszczono pod kabiną w układzie litery T.
Samochód wyposażono w pakiet zaawansowanych technologii ułatwiających jego prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo czynne, obejmujący funkcje automatycznego prowadzenia z mechanizmami rozpoznawania sytuacji wokół pojazdu i podejmowania optymalnych decyzji w celu zminimalizowania możliwości zaistnienia wypadku.
Źródło: Onet
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Ford Focus RS - rozpoczęcie produkcji
Pierwsze egzemplarze Focusa RS zjeżdżają z linii produkcyjnej. Wraz z rozpoczęciem jego produkcji Ford wkracza w nowy etap rozwoju samochodów sportowych.

Ford Focus RS jest jednym z 12 nowych Fordów o wysokich osiągach, jakie firma zaproponuje swoim klientom na całym świecie do roku 2020. Opracowany w Europie i Stanach Zjednoczonych przez zespół inżynierów z Ford Performance, nowy model został wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i mocy 350 KM. Focus RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, co czyni tego sportowego hatchbacka najszybszym modelem RS w historii.
Źródło: Onet
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Arrinera Hussarya GT
Pierwsza polska wyścigówka klasy GT została oficjalnie zaprezentowana na Autosport International Racing Car Show w Birmingham.

 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Ford Fusion "przeskoczy" dziury w nawierzchni


Nowy system płynnej kontroli tłumienia został opracowany dla modelu Fusion, a jego działanie opiera się 12 sensorach wysokiej rozdzielczości oraz komputerze pokładowym, który w czasie jazdy na bieżąco analizuje drogę przed pojazdem, badając stan jej nawierzchni.
Gdy pojazd zbliży się do dziury, a system oceni, że może w nią wjechać, wówczas zawieszenie w ciągu zaledwie 2 ms zostanie maksymalnie usztywnione. Dzięki temu nie będzie dużego skoku amortyzatorów i zminimalizowane zostanie ryzyko uszkodzenia elementów podwozia.
System podczas normalnej jazdy będzie zachowywać się jak standardowe adaptacyjne zawieszenie, oferujące tryb komfort dla wygody kierowcy, lub też tryb sportowy, jeśli właściciel auta będzie chciał w pełni wykorzystać zamontowany w nim silnik V6 o mocy 325 KM.
Źródło: gizmag.com
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Wodór w motoryzacji - ogormne przedsięwzięcie

W 2014 roku rozpoczęła się sprzedaż Toyoty Mirai, samochodu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Auto co kilka miesięcy debiutuje na kolejnych rynkach – dziś jest dostępny w 5 krajach, a do końca tego roku trafi do 3 kolejnych.

Samochody wodorowe są praktyczne i wygodne w użyciu.
Samochód elektryczny zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi nie ustępuje pod względem funkcjonalności i łatwości użytkowania pojazdom z napędem konwencjonalnym. Na przykład Toyota Mirai może przejechać na pełnych zbiornikach wodoru dystans od 550 do 850 km, tankowanie trwa zaledwie 3 minuty, a koszty wodoru są porównywalne z kosztami benzyny zużywanej przez średniej wielkości samochód z dwulitrowym silnikiem. Napęd elektryczny zapewnia znakomitą dynamikę, a przy tym pracuje absolutnie bezgłośnie, a dzięki prostej konstrukcji jest niezwykle trwały i niezawodny. Dodatkowo w sytuacjach awaryjnych ogniwa paliwowe samochodu można wykorzystać do zasilania prądem typowego gospodarstwa domowego przez cały tydzień. Tankowanie wodoru wkrótce również w Polsce
Źródło: Materiały prasowe
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
14471
Reakcje/Polubienia
21592
Miasto
Gdzieś w Polsce
Funter, czyli polski pojazd terenowy

Na najtrudniejsze warunki
W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji stworzono niezwykły pojazd. Już sam fakt, że nad Wisłą powstał samochód byłby godzien odnotowania. Tym razem chodzi jednak o coś zupełnie niezwykłego. Auto, które przystosowane jest do radzenia sobie w najtrudniejszym terenie. Prototyp pojazdu robi niesamowite wrażenie i już na pierwszy rzut oka widać, że stanowiłby on łakomy kąsek dla wojska, straży granicznej czy też po prostu miłośników motoryzacyjnych zmagań przeprawowych.
O niezwykłości Funtera stanowią zastosowane tu rozwiązania. Przede wszystkim ważne jest to, że wszystkie cztery koła pojazdu są skrętne. Nie chodzi tu o prawie niezauważalne odchylanie się tylnych kół. Funter potrafi zawrócić niemal w miejscu. System 4WS daje kierowcy niespotykane możliwości i pozwala na skuteczne pokonanie wąskich, a jednocześnie krętych szlaków.
czytaj więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
Audi R8 o mocy 2200 KM


Za minimum 909 tysięcy złotych kierowca może wyjechać z polskiego salonu Audi modelem R8 w wersji V10 Plus. Pod tylną klapą coupe ukrywa się 10-cylindrowy potwór o pojemności 5,2 litra i mocy na poziomie 610 koni mechanicznych. Moment obrotowy dochodzący do 560 Nm sprawia, że Audi osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3,2 sekundy.
Źródło: Onet
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10102
Reakcje/Polubienia
7417
W świecie światła - Philips prezentuje nowości

Philips od lat działa nie tylko na rynku artykułów AGD. Jest również szczególnie aktywny w tworzeniu systemów oświetleniowych skierowanych do rynku motoryzacyjnego. Jakie są nowoczesne trendy? Zdaniem marki światła w samochodach nieubłaganie idą w stronę oświetlania LED-owego. Jakie są przeszkody? W chwili obecnej główną stanowią przepisy europejskie, które ograniczają możliwość uzyskania homologacji przez produkty tego typu.

Czytaj więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
28957
Reakcje/Polubienia
12739
Miasto
Trololololo

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3445
Reakcje/Polubienia
1572
Takie info to też jakaś nowość... :klawik.
 
Do góry