Status
Zamknięty.

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37889
Reakcje/Polubienia
33975
Esz, link z Instalki prowadził do zakładki Features i w życiu by mi do głowy nie przyszło, że porównanie będzie w Pricing :p
Kurcze, że też trzeba się naczytać tyle artykułów, bo nikt nie może na jedno proste pytanie dać prostej odpowiedzi. Program jest w dziale "Ulubione Programy" - chyba nie rozumiem zasad tego działu :/ Skoro to czyjś ulubiony program, to chyba go używa i zna takie szczegóły? No chyba, że tu tak na pałę wklejają jakieś programy znalezione w Google, a wcale ich nie używają? Trochę nie kumam jaki w tym sens...
A z tego porównania w Pricing nic się nie dowiedziałam, bo nie ma tam nic o przewijaniu. Chyba, że translator coś źle przetłumaczył...
Zobacz jeszcze
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
No i nie powinno być tego tutaj od razu w pierwszym poście?
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Czy ten program tworzy również zrzuty przewijanych okien? W sensie, że przewija sobie okno i zrzuca całą jego zawartość, a nie tylko część aktualnie widoczną na ekranie.
Z darmowych najlepiej przewijane zrzuty robi u mnie picpick ,bo niestety darmowy faststone na nowych przeglądarkach już nie działa za dobrze z przewijaniem.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Z darmowych najlepiej przewijane zrzuty robi u mnie picpick ,bo niestety darmowy faststone na nowych przeglądarkach już nie działa za dobrze z przewijaniem.
No właśnie ja mam FastStone Capture i ma problemy nie tylko z przeglądarką ale ogólnie z innymi oknami też. Czasem mu się uda i zrobi ten zrzut, a czasami w ogóle nie chce przewijać okna. Dlatego szukam czegoś w zamian. Już kiedyś szukałam, ale nic mi nie odpowiadało, bo albo było zbyt skomplikowane w obsłudze (w sensie mało ergonomiczne, za dużo klikania wymagało) albo nie chciało działać prawidłowo. To obczaję też ten pickpick, dzięki :)
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
No właśnie ja mam FastStone Capture i ma problemy nie tylko z przeglądarką ale ogólnie z innymi oknami też. Czasem mu się uda i zrobi ten zrzut, a czasami w ogóle nie chce przewijać okna. Dlatego szukam czegoś w zamian. Już kiedyś szukałam, ale nic mi nie odpowiadało, bo albo było zbyt skomplikowane w obsłudze (w sensie mało ergonomiczne, za dużo klikania wymagało) albo nie chciało działać prawidłowo. To obczaję też ten pickpick, dzięki :)
Screenpresso też niby potrafi przewijane okno zrobić ,ale działa to dokładnie tak jak to ładnie opisałaś wyżej :) Pick pick też nie wszystko zrobi ,ale działa to prosto i jak na razie najlepiej z przetestowanych przeze mnie programów za free ,jednak tak czy owak mam w planie zakup faststone :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Dzięki, wobec tego jednak najpierw pobiorę pick pick ;)
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Esz, link z Instalki prowadził do zakładki Features i w życiu by mi do głowy nie przyszło, że porównanie będzie w Pricing :p
Kurcze, że też trzeba się naczytać tyle artykułów, bo nikt nie może na jedno proste pytanie dać prostej odpowiedzi. Program jest w dziale "Ulubione Programy" - chyba nie rozumiem zasad tego działu :/ Skoro to czyjś ulubiony program, to chyba go używa i zna takie szczegóły? No chyba, że tu tak na pałę wklejają jakieś programy znalezione w Google, a wcale ich nie używają? Trochę nie kumam jaki w tym sens...
{...]
Uff, ile to się trzeba było naszukać i naczytać. Chyba nie tak powinno wyglądać przedstawienie ulubionego programu, żeby ktoś musiał później mozolnie szukać szczegółowych informacji?
Ależ Ty marudzisz... To że ktoś używa tego programu jako ulubiony, nie oznacza że szukał w nim tego, czego Ty tu szukasz i że musi znać wszystkie jego opcje. Poza tym ten który umieścił informacje o tym programie, zrobił to 7 lat temu (prawie 8 już)! Nie sądzisz że przez ten czas program mógł się zmienić?

No i nie powinno być tego tutaj od razu w pierwszym poście?
To nie jest dział Poradniki / Tutoriale https://programyzadarmo.net.pl/forums/poradniki-tutoriale.25/ tylko Ulubione Programy / Favorite Programs.
Rzeczywiście, trzeba się naszukać...

Pozdrawiam
mądrala, czyli ja :p
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
@Jarom - skoro jest to czyjś ulubiony program, to powinien jednak coś od siebie o nim napisać, bo inaczej jaki to w ogóle ma sens? Do czego może mi się przydać wiedza, że taki a taki użytkownik lubi jakiś tam program? I po co w takim razie inne osoby wstawiają linki do nowych wersji? To również ich ulubiony program? Jakoś nie kumam tego systemu i nie widzę w nim sensu. Nie oczekuję, że ktoś napisze jakiś elaborat, ale wystarczyło podać odnośnik do opisu ze strony domowej lub innej w j.polskim i uzupełnić o brakujące szczegóły. Napisać od siebie ze 2-3 zdania, np. dlaczego ktoś właśnie ten program wybrał i w czym wg niego jest lepszy od innych tego typu albo chociaż wymienić kilka największych jego zdaniem zalet i ew. wad. To nie jest tak wiele. A skoro ktoś podaje tylko nazwę i bardzo skąpy opis, to po co w ogóle ten dział nazywa się "Ulubione programy"? Gdyby się zwał "Darmowe programy" to nie miałabym takich oczekiwań. Gdyby to był mój ulubiony program i chciałabym go polecić innym, to na pewno coś od siebie bym o nim napisała i tego spodziewałam się po wpisach w tym dziale. A podać linka i wkleić skopiowany opis, to każdy potrafi, tylko po co? Przecież jak wpiszę w Google "free screenshot program" to będę mieć całą masę wyników. I co, też mam tu wklejać pierwsze lepsze znalezione ze skopiowanym opisem?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@d0r0t@ czasem jak sobie coś wymyślisz to musi być tylko tak jak Ty chcesz i nie akceptujesz innych opcji i możliwości. Temat nazywa się jak nazywa i umieszczamy w nim programy, które znajdziemy i które mogą się komuś przydać. Jak szukasz jakiegoś konkretnego programu to zadaj pytanie tu https://programyzadarmo.net.pl/forums/szukasz-programu-masz-pytania-napisz-software.15/
jak szukasz opisu jakiegoś programu to zajrzyj tu https://programyzadarmo.net.pl/forums/opisy-programów-wykonane-przez-forumowiczów.46/ a jeśli jakiegoś poradnika to możesz znaleźć tutaj https://programyzadarmo.net.pl/forums/poradniki-tutoriale.25/

Taki ciągłe narzekanie naprawdę niczemu nie służy i nie jest w ogóle związane z tematem, w którym piszesz. Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące forum to możesz je umieścić tutaj https://programyzadarmo.net.pl/forums/opinie-uwagi-informacje-comments-problems.9/

Forum jest zbudowane w taki sposób i jakoś od kilku lat tak funkcjonuje i nie będziemy tego zmieniać.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
@al - ja tylko zauważam, że tytuł działu jest mylący. Chyba nie powiesz, że tak nie jest? A z drugiej strony szkoda, że nie ma właśnie takiego czegoś jak faktycznie ulubione programy, gdzie ludzie pisaliby o czymś, czego naprawdę używają, lubią i polecają. Nie sądzisz, że takie wątki były by dużo bardziej wartościowe?
 
  • Lubię to
Reactions: yyy

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@al - ja tylko zauważam, że tytuł działu jest mylący. Chyba nie powiesz, że tak nie jest? A z drugiej strony szkoda, że nie ma właśnie takiego czegoś jak faktycznie ulubione programy, gdzie ludzie pisaliby o czymś, czego naprawdę używają, lubią i polecają. Nie sądzisz, że takie wątki były by dużo bardziej wartościowe?

Nie wiem czy jest mylący bo jesteś jedyną osobą, która o tym wspomina. Jeśli chcesz dowiedzieć się czego używają inni użytkownicy to załóż taki temat.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
@al - ja tylko zauważam, że tytuł działu jest mylący. Chyba nie powiesz, że tak nie jest? A z drugiej strony szkoda, że nie ma właśnie takiego czegoś jak faktycznie ulubione programy, gdzie ludzie pisaliby o czymś, czego naprawdę używają, lubią i polecają. Nie sądzisz, że takie wątki były by dużo bardziej wartościowe?
Nikt nie będzie pisał o takich rzeczach bo większość tylko czeka na promocje i konkursy :bea
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Nie wiem czy jest mylący bo jesteś jedyną osobą, która o tym wspomina..
No jeśli ktoś wrzuca program, którego nawet nie używa i wcale nie jest jego ulubionym programem, to jak to się ma do "ulubione" w tytule? W takim razie do czego to ulubione się odnosi?

Nikt nie będzie pisał o takich rzeczach bo większość tylko czeka na promocje i konkursy :bea
A to ciekawe, bo ja akurat chętnie bym poczytała opinie o różnych programach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
No jeśli ktoś wrzuca program, którego nawet nie używa i wcale nie jest jego ulubionym programem, to jak to się ma do "ulubione" w tytule? W takim razie do czego to ulubione się odnosi?
Ten dział służy też do nabijania postów i czasami do wylewania swoich żali :wariat
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Moje posty można przenieść lub usunąć. Nie zależy mi na ilości napisanych postów. Chciałam tylko zwrócić uwagę na problem
 
Status
Zamknięty.
Do góry