Security Shadow Defender za darmo !

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36112
Reakcje/Polubienia
25237
Miasto
Trololololo
artoor napisał:
No proszę... a ja tu konkurs organizuje :p

to dobrze, ty przynajmniej masz licki lifetime (z tymi promo to nie wiadomo)+ każdy ma inny numerek.

Pytanko do tych co zainstalowali, kluczyk dla wszystkich jest taki sam ??
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
OXYGEN THIEF napisał:
artoor napisał:
No proszę... a ja tu konkurs organizuje :p

to dobrze, ty przynajmniej masz licki lifetime (z tymi promo to nie wiadomo)+ każdy ma inny numerek.

Pytanko do tych co zainstalowali, kluczyk dla wszystkich jest taki sam ??

A gdzie szukać tego klucza ? Zainstalowałem z instalatora Emmersa, to chyba mam klucz jak wszyscy.
Zrobiłem też szybki "test" z przestawieniem daty na 30.05.2015 (plus odcięcie od neta)
i po restarcie Shadow Defender nadal działał i nie upominał się o odnowienie licencji,
natomiast Zemana i Outpost od razu mnie zakrzyczały ;)
Tak więc, to chyba dobrze rokuje :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Z tego co zdążyłem zauważyć jest to specjalna wersja aplikacji napisana dla GOTD i nie wymaga odblokowania funkcji osobnym kluczem, nie pierwszy raz tak się zdarza. Były instalki pełnych wersji Zoner Photo Studio 14 Pro i Home był program NetBalancer i świetny program Bandicam.
Zgłaszają również niektórzy problemy z antywirusem klasyfikującym moje instalki jako malware .
Problem tkwi w antywirusie i w tym, że klasyfikuje instalatory utworzone samodzielnie (bez podpisu cyfrowego) jako pliki podejrzane; to jest właśnie urok antywirusów. Moje wszystkie instalki bazują na oryginalnych plikach programów z GOTD i większość jest utworzona w programie Inno Setup 5. Dzisiejszy instalator jest wyjątkiem ponieważ pliki instalacyjne rozpakowane są do folderu Temp i wystarczy je skopiować i spakować do pliku samorozpakowującego z setup.exe w linii poleceń. Niestety, nie jestem instytucją którą stać na zakup za kilka tysięcy złotych certyfikatu cyfrowego i dodatkowo dodanie takiego certyfikatu do zaufanych certyfikatów znanych producentów programów antywirusowych. Ze swojej strony mogę zapewnić , że instalki są całkowicie bezpieczne, a tej chwili większość antywirusów żąda dodatkowo potwierdzenia wiarygodności w postaci podpisu cyfrowego.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Dziękuję Emmers za instalki.
Mam jednak pytanie - dlaczego nie mogę rozpakować ściągniętego pliku Unwrapperem GOTD? Wyskakuje mi błąd 7zSetup SFX has stopped working.

A Zemana krzyczała, że setup z promocji chce wstrzyknąć jakiś kod z trucizną... :hippie
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Do rozpakowania tego pliku niepotrzebny był uniwrapper. Pliki rozpakowują się domyślnie do folderu Temp w ustawieniach lokalnych bez działania dodatkowych programów.
XP: C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Ustawienia lokalne\Temp
VISTA,7i 8: C:\Users\NAZW UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Temp
folder z rozpakowanymi plikami:7zSF0.tmp
Pliki z tego folderu są plikami instalacyjnymi wystarczającymi do zainstalowania. Jeśli jakiś program antywirusowy lub inny ochronny blokuje instalację to związane jest z nadwrażliwością programu, co w chwili obecnej jest nagminne. Każdy mało popularny program czy instalator traktowany jest jako podejrzany intruz.
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
alberto napisał:
Dziękuję Emmers za instalki.
Mam jednak pytanie - dlaczego nie mogę rozpakować ściągniętego pliku Unwrapperem GOTD? Wyskakuje mi błąd 7zSetup SFX has stopped working.

A Zemana krzyczała, że setup z promocji chce wstrzyknąć jakiś kod z trucizną... :hippie

mam to samo nieda sie tego wypakowac :dziwak Unwrapperem GOTD - Emmers dzieki za wyjasnienie co i jak pozdrawiam
 

gutek85

Wygadany
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
60
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Gdańsk
Widzę, że nie tylko ja miałem problem z rozpakowaniem dzisiejszego GOTD. Na szczęście udało się podobnie, jak w linku wyżej. Podaję linki do obu wersji:

Shadow Defender 1.2.0.376_x32.zip

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Shadow Defender 1.2.0.376_x64.zip

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
W obu uruchamiamy Setup.exe w Win Vista/7/8 jako Administrator.
Pozdr
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36112
Reakcje/Polubienia
25237
Miasto
Trololololo
Klucz w rejestrze pewnie siedzi a raczej na pewno :yes master
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Emmers napisał:
Do rozpakowania tego pliku niepotrzebny był uniwrapper. Pliki rozpakowują się domyślnie do folderu Temp w ustawieniach lokalnych bez działania dodatkowych programów.
XP: C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Ustawienia lokalne\Temp
VISTA,7i 8: C:\Users\NAZW UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Temp
folder z rozpakowanymi plikami:7zSF0.tmp
Pliki z tego folderu są plikami instalacyjnymi wystarczającymi do zainstalowania. Jeśli jakiś program antywirusowy lub inny ochronny blokuje instalację to związane jest z nadwrażliwością programu, co w chwili obecnej jest nagminne. Każdy mało popularny program czy instalator traktowany jest jako podejrzany intruz.


W końcu coś takiego znalazłam. :p
Zainstalowałam z Twojej! :yes master
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Ktoś zadał takie pytanie,może przyda się to również i innym bo mnie na pewno więc umieszczę na forum.Witam.Nigdy nie instalowałam programów do wirtualizacji i mam problem jak to ustawić.
Co zaznaczyć w ustawieniach trybu? Mam u siebie dwie partycje na laptopie. Czy zaznaczyć C systemową? Jeszcze drugie pytanie o listę wyjątków: co tam wpisać,antywirusa czy jakiś inny program,bo nie mam zielonego pojęcia. Nie odsyłajcie mnie do opisu programu bo czytałam, ale mam dalej wątpliwości. Za pomoc dziękuję z góry.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
a ja mam problem z uruchomieniem programu, tzn. ikonka znajduje się z zasobniku, ale jak chcę otworzyć go to ekran pokazuje się na 1 sek. i znika; mam windows 7 x32; zemana+webroot; próbowałem wersje od gutek85 i emmersa
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Osobiście wchodząc w tryb Shadow, mam ustawioną tylko partycję systemową. Dlaczego? Ponieważ, jak ściągam coś z internetu, to nie muszę pamiętać, żeby owe pliki które ściągnąłem przywracać na rzeczywistą partycję. Jest to pewien kompromis, czyli wygoda kosztem bezpieczeństwa. Chociaż z drugiej strony, skoro systemowa partycja jest w trybie chronionym, to tak na dobrą sprawę, znaczną większość zagrożenia się tym eliminuje.
senior38 napisał:
Co zaznaczyć w ustawieniach trybu? Mam u siebie dwie partycje na laptopie. Czy zaznaczyć C systemową?

Jako że korzystam z SD na żądanie, to problem mnie w pewnym sensie nie dotyczy, ale wydaje mi się, że lista wyjątków bardziej ma sens w połączeniu z powyższym pytaniem. Mianowicie, wchodząc w tryb Shadow ze wszystkimi partycjami, można dodać folder do którego przykładowo ściągasz pliki z Internetu - dzięki takiemu podejściu nie utracisz ich podczas restartu systemu i nie musisz pamiętać o przywracaniu ich na rzeczywistą partycję, bo ten folder wykluczony siłą rzeczy funkcjonuje poza Shadow Mode.
Nie korzystam z AV, więc nie wiem jak się mają uaktualniane bazy programu antywirusowego. Jeśli dodasz do wyjątków folder z programem AV i folder z bazami - tak hipotetycznie, to co jeśli po każdym uaktualnieniu bazy jest uaktualniany przykładowo jakiś plik (czy może rejestr?) który jest w trybie Shadow Mode? Po restarcie i tak wszystko pójdzie w niepamięć... Mogę się tu mylić... w razie czego niech mnie ktoś poprawi :)
senior38 napisał:
Jeszcze drugie pytanie o listę wyjątków: co tam wpisać,antywirusa czy jakiś inny program,bo nie mam zielonego pojęcia. Nie odsyłajcie mnie do opisu programu bo czytałam, ale mam dalej wątpliwości. Za pomoc dziękuję z góry.
 

daarkskow

Świeżak
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
12
Reakcje/Polubienia
0
Rzeczywiście jest to pewien problem - jak zachować aktualizacje programów, w tym antywirusowego. Jak ustawić opcje w SD aby nie tracić tych zmian ? Czy po prostu na czas aktualizacji wyłączać SD ? Ze ściąganymi z internetu plikami nie ma problemu bo można je zapisywać na nie chronionej partycji (zresztą wydaje mi sie, że Shadow Mode w przypadku partycji innych niż systemowa nie ma sensu). Możę ktoś doświadczony w używaniu SD podpowie.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Do listy wyjątków warto dodać foldery osobiste do których wrzucamy dokumenty zdjęcia itp...ponieważ w innym wypadku w trybie chronionym te dokumenty i zdjęcia po prostu zostaną skasowane. Każdy ma swoje kryteria ważności i stąd jest możliwość dodania plików i folderów do wyjątków. Tym właśnie różni się dobrze napisany i przemyślany program od byle jakiego stworzonego ad-hoc.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
jak wejść w ustawienia programu, bo ja mam z tym problem, tzn. ikonka programu znajduje się z zasobniku, otwieram z uprawnieniami administratora, ale ekran programu pokazuje się na 1 sek. i znika?
czy pomoże ktoś?
 
Do góry