Slimjet konfiguracja

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Co można zrobić, aby odnośniki były otwierane w nowej karcie w tle? Teraz, kiedy otwieram w nowej karcie, to mi od razu do niej przechodzi :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Co można zrobić, aby odnośniki były otwierane w nowej karcie w tle? Teraz, kiedy otwieram w nowej karcie, to mi od razu do niej przechodzi :(
Przejdź do Ustawienia/Zaawansowane i wyłącz opcję "Otwórz nową stronę na pierwszym planie" ;)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
No właśnie mam to wyłączone:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W dodatku na nowym profilu pod PPM nie mam opcji "wyślij link do strony" i też nie wiem dlaczego :(
@Edycja:
Zauważyłam, że tak się dzieje kiedy przeciągam odnośnik na pasek kart. Jeśli wybieram z menu pod PPM, to wtedy otwiera się w tle. Problem w tym, że nie lubię się tak matolić z tym PPM i zazwyczaj używam CTRL+klik, ale na stronie pewnej apteki otwiera mi się wtedy ten odnośnik zarówno w bieżącej jak i w nowej karcie, dlatego łapię link i wrzucam na pasek kart, no ale wtedy znów przechodzi mi od razu do tej karty :/ Przykładowo w Cyberfox kiedy wrzucam link na pasek kart, to otwiera się w tle. W Slimjet wkurza mnie też, że gdy przeciągam zaznaczony tekst na pasek nawigacji, to od razu otwiera mi się w nowej karcie w wynikach wyszukiwania Google, a powinien dopiero po kliknięciu Enter lub wybraniu wyszukiwarki. Często chcę sobie jeszcze coś dopisać do tego tekstu albo wyszukać np. w grafice. Nie wiem czemu to takie powalone, bo w Cyberfox tak nie mam. Wrzucam sobie tekst na pasek nawigacji i dopiero po kliknięciu w Enter przechodzi do wyszukiwania, więc mogę sobie zmienić wyszukiwarkę, dodać słowo kluczowe czy coś dopisać, a tutaj nie :(
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
OK, otwieranie odnośników w nowej karcie w tle udało mi się osiągnąć włączając opcję "Przeciągnij i upuść tekst aby wyszukać lub odnośnik aby otworzyć".
Nadal pozostaje problem braku opcji wysłania odnośnika i tego dziwnego wyszukiwania z paska adresu, w sensie że po przeciągnięciu zaznaczonego tekstu nie mogę nic do niego dopisać ani wybrać wyszukiwarki, bo się automatycznie otwiera w Google. Muszę po zaznaczeniu kopiować i wklejać, aby się tak nie działo :/
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Edit 2: nie wiem gdzie to jest w polskiej wersji jezykowej. W angielskiej idziesz do: settings, WYSZUKUJESZ SEARCH i masz w sekcji: Misc takie: Drag & drop text to search. Drag & drop link to open.
To miałam wcześniej wyłączone, włączyłam dopiero dziś i o tym przecież nawet dopiero co napisałam:
OK, otwieranie odnośników w nowej karcie w tle udało mi się osiągnąć włączając opcję "Przeciągnij i upuść tekst aby wyszukać lub odnośnik aby otworzyć".
Czy jest włączone czy wyłączone, nie ma to żadnego wpływu na ten konkretny problem
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jeszcze raz dla pewności wyłączyłam i sprawdziłam, ale nic się nie zmieniło. Zresztą miałam to wcześniej przez cały czas wyłączone, a i tak od razu przechodziło do Google. Włączenie tej opcji powoduje, że nie trzeba przeciągać odnośników ani zaznaczonego tekstu na pasek nawigacji, tylko wystarczy przeciągnąć odrobinkę w dół i już link się otwiera w nowej karcie w tle, a zaznaczony tekst w wyszukiwarce Google. Kiedy opcja jest wyłączona, trzeba w tym celu przeciągnąć tekst na pasek nawigacji a odnośnik na pasek kart. To jedyna różnica pomiędzy włączeniem a wyłączeniem tej opcji...
A co z brakiem "wyślij link do strony", ktoś coś wie?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zaktualizowałam do najnowszej wersji i nadal nie mam opcji "wyślij link do strony" :( Strasznie mi to przeszkadza, bo bardzo często z niej korzystam. Naprawdę nikt nie wie, jak to możliwe?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Na starym profilu, pod PPM na dowolnej stronie mam opcję "Wyślij link do strony" z ikonką czerwonej koperty i po kliknięciu mogę wysłać mailem adres tej strony, a na nowym tej opcji tam nie ma. Chyba, że to jakiś dodatek mi tę opcję dodał? Ale na Firefox i Cyberfox taka opcja jest normalnie wbudowana.
"Wyślij odnośnik e-mailem" nie mam ani na starym, ani na nowym profilu. Gdzie jej szukać?
 
Do góry