Trojany, pomocy

jahu

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Listopad 2020
Posty
2
Reakcje/Polubienia
0
Dzień dobry
sprawdzałem prace uczniów, przeoczyłem, chwila nieuwagi i znalazłem tego robala na kompie. Wolałbym go usunąć za pomocą programu Loaris trojan remover, sprawdzałem w wersji demo.
Czy istnieje licencja pełna z kluczem na miesiąc, pół roku, aby wyczyścić?
Proszę o pomoc.
jahu:superman
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Dzień dobry
sprawdzałem prace uczniów, przeoczyłem, chwila nieuwagi i znalazłem tego robala na kompie. Wolałbym go usunąć za pomocą programu Loaris trojan remover, sprawdzałem w wersji demo.
Czy istnieje licencja pełna z kluczem na miesiąc, pół roku, aby wyczyścić?
Proszę o pomoc.
jahu:superman
Sprawdz tym programem czy to na pewno trojan ponieważ Loaris trojan remover pokazuje dużo fałszywych alarmów.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Licencja do loaris trojan jest za darmo jeszcze przez kilka godzin
chociaż nie polecam tego programu, za dużo fałszywych alarmów pokazuje.
 
Ostatnia edycja:

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Ja tam wole Hitman Pro lub Malwarebytes Anti-Malware Premium . Jakość i skuteczność w jednym - polecam jeden z wymienionych ci jahu
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Ja tam wole Hitman Pro lub Malwarebytes Anti-Malware Premium . Jakość i skuteczność w jednym - polecam jeden z wymienionych ci jahu

OK... usystematyzujmy:
1. Prawdopodobnie, jak w przypadku wielu innych darmowych programow mamy do czynienia z fp ktory ma namowic do zakupu programu. Znana metoda;
2. Cokolwiek wybierze jako program do ochrony, nie bedzie to rowne z programem to skanowania, bo to dwie rozne sprawy. Zeby wykluczyc fp, trzeba poznac logi systemowe, a do tego sluza zabawki takie jak farbar (link wyzej), loki (darmowy, nie wymaga rejestracji, stad:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
), spark (oficjalnie nie rozwijany od lipca, nieoficjalnie ostantia wersja z 2 listopada stad:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, wymaga niedostepnej juz darmowej rejestracji, ale patrz thor), thor, ktorego cena jest jakby... troche zaporowa dla przecietnego Kowalskiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Ale istniee darmowa wersja lite:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wymagajaca darmowej rejestracji. UWAGA: plik licencji w folderze sparka odpali go bez problemow.
Po wykonaniu skanowania nalezy przeanalizowac log i przyjrzec sie temu co sie nie zgadza.

Moze najpierw sporobujmy okreslic czy cos ma, a dopiero POTEM zajmijmy sie poradami odnosnie ochrony per se?

3. User zamilkl. Albo cos sobie znalazl i jest happy albo stracil dostep do kompa. Jesli cos znalazl to OK.
Jesli stracil dostep do kompa to klasyka. Dowolny "rescue" i skan zewnetrzny pt: "Ratujmy co sie da".

W tym celu, moim ulubionym narzedziem jest toolkit od Elcomsoft, ale nawet zestaw podstawowy (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
), nie mowiac o niezbednych dodatkach (jak np.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) to jest poza zwyklym userem.

Druie miejsce jako wysoce i szybko oraz latwo modyfikowalny trzyma zestaw od Soroyegi, ktorego normalnie bym tu nie przytoczyl bo uwazam go osobiscie za greyware z uwagi na ilosc nie-darmowych produktow ktore sa zintegrowane na start (np. R-studio, o ktorego skutecznosci jesli pamietam, moze zaswiadczyc @OXYGEN THIEF ). Mozna dodac kupe innych narzedzi np.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Jak pisalem, nie podalbym, gdyby nie fakt ze... jest zamieszczony przez majorgeeks:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Anyway, polecam ze strony autora:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(przy okazji: tam jest przycisk: donate. Nawet niewielka wplata pomoze czlowiekowi ktory NAPRAWDE tworzy cos uzytecznego)

Podsumowujac: potrzebny jest feedback usera czy sobie poradzil. Jesli nie, potrzebny jest skan systemu zeby sie zorientowac co sie dzieje.
Jak go chronic, to piesn przyszlosci :)
 
Do góry