spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Publiczne usprawiedliwianie ,pochwalanie piractwa jest tak samo traktowane jak nawoływanie do popełnienia przestępstwa.
Aktywacja a legalność to są dwa różne pojęcia
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zglosiles to wreszcie czy dalej bijesz piane ze nie wspierasz a mnie ukrywasz?
Ja rozumiem ze wzbraniasz sie przed kontaktami z organami, ze szczegolnym uwzglednieniem organow sprawiedliwosci ale nie masz moralnego prawa napominania innych jesli sam w swoim przekonaniu pasywnie wspierasz piractwo z uporem wielblada odmawiajac formalnego zlozenia doniesienia na mnie i innych.

Podpowiem, mozesz zaczac od:
Wysoka Obstrukcjo, uprzejmnie donaszam ze piraty tu som.
(dalej mam nadzieje sobie poradzisz).
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
bezpłatne uaktualnienie z Win7 do Win10 - termin upłynął


źródło
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Oczywiście jak zwykle Microsoft toleruje takie uaktualnienia do dziś dzień.
Bez problemu mógłby to narzędzie zablokować. Z jakichś jednak względów tego nie robi co nie znaczy jednak iż takie uaktualnienie jest zgodne z postanowieniami licencyjnymi producenta.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Jak zwał tak zwał :) jednak ja bym tego nie nazywał "tolerancją producenta i zarazem wydawcy" czyli co (?) toleruje taki rodzaj hmmm...piractwa.Na info M$ taką drogę wskazano jak piszesz powyżej-pobrać MCT ze strony M$, następnie za jego pomocą utworzyć nośnik itp, podczas instalacji podać numer z posiadanego legalnego Win7 lub 8 i finito. Taka rozmowa z infolinią M$ była około dwa miesiące temu i takie wskazówki otrzymano więc co- pierwsze wyklucza drugie-drugie nie wyklucza pierwszego? Hmmm, może te wskazówki z info to taki "automat" sprzed lipca 2016 bo ja tu nadal nie rozumiem, czy M$ świadomie i celowo wpuszcza userów na minę, by potem wszystkich po 2016 tolerancyjnie za piractwo,heh. Może jednak to jest "tolerancja" jak już kiedyś tam przedstawiciel M$ powiedział coś koło tego-nieważne że Windows piracki na PC, ważne by to był Windows :). Teraz trzeba by uczciwie przestać "ścigać" kolegów z Forum a zacząć panów-panie z infolini bo przecież podają swoje nazwiska i nagrywają rozmowy i patrz panie- namawiają do instalki Windows 10 :) na koniec Wszystkim -mniej spiny bo zamkniecie źródełko kochanemu dostawcy ukochanego systemu- pyrsk ludkowie.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Niegodzien jestem ale napisze: kolego @Camel1965 , z iscie wielbladzim uporem zminusowales mi moje wpisy w ktorych nawoluje Cie do zaprzestania lamania prawa i zlozenia doniesienia do wlasciwej Ci terytorialnie Prokuratury Rejonowej odnosnie psiadanej przez Ciebie wiedzy o popelnianiu przestepstwa piractwa przez userow PZD.
Ja wie, rozumiem: w swoim rozumowaniu "lapka w dol" jest rownoznaczna ze wskazaniem: to pszestepca, proszem mnie tu natychmniast przyjechac na pzd i dokonac arestowania ale... ale musze Cie rozczarowac - to tak nie dziala.
Formalny wniosek, zalacz skan jak mozesz (oczywiscie usuwajac swoje dane, jako oskarzony i tak je poznam) i przestan udawac osobe o odmiennych stanch swiadomosci:
albo potepiasz popelnianie przestepstwa i postepujesz zgodnie z prawem skladajac donos, albo uwazasz ze nikt nie popelnia przestepstwa (wliczajac w to hakerska firme Microsoft ktora wspoldzialajac z piratamy umozliwia im lamanie prawa) i wchodzac pod stol odszczekujesz pierdoly.

Dopoki nie wykonasz jednej z ww czynnosci bede Cie traktowal jak osobe z rozdwojeniem osobowosci i traktowal odpowiednio do tego stanu.

Milego dnia.

Innym chcialbym przypomniec ze firmy DBAJA o zamykanie okien nader podobnych do tego z Windowsem bo jest to trywialna czynnosc (z punktu widzenia implementacji), czego jaskrawe przykladyy mamy nawet na PZD. O ile sie nie myle gdzies w 2016 byla promo na abbyy w ramach wspolpracy z teatrem bolshoi (wymagane bylo IP z Federacji Rosyjskiej). Okno zostalo zamkniete po osiagnieciu etapu II projektu, innymi slowy oprogramowanie dizala(lo) bo byl to lifetime, ale obecnie zainstalowac lub reinstalowac otrzymanym wowczas kluczem sie nie da.
Podobnie bylo z Adobe IX, gdzie program/serwer przez pare lat radosnie akceptowal Jedyny Pierscien (klucz znaczy), ale potem Frodo... znaczy: adobe klucz zablokowal bo uznali ze starczy tej zabawy (o czym napisali zreszta oficjalnie).
Mozna wspomniec na "wieczna promo" EASEUS users na glary, ktora tez zakonczyla zywot jakos tak chyba w dwa czy trzy lata po oficjalnej dacie (tu zreszta z innych powodow, glary zbiera tyle danych ze... ale to jesta nother story).
Tak wiec: firma ktorej zalezy na uszczelnieniu po prostu to robi, a nie pisze pierdoly podczas gdy Support zaleca dzialanie "stara sciezka" a swerwery radosnie przyjmuja kody i generuja licencje.
Quod erat demonstrandum.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Polecam artykuł, który rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wpleciono rozmowę z kolejnymi działami supportu Microsoft.
Artykuł między innymi informuje iż dział techniczny nie jest działem prawnym i nie może informować o pełnym zakresie kwestii legalności.
Od tego jest specjalny dział "Aktywacji i Licencji". I w końcu o tym, że nawet jeśli system operacyjny wyświetla się jako „Aktywowany”, nie świadczy o tym, że jest legalny.
Zachęcam do lektury.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Polecam artykuł, ...
Artykul konczy sie w sumie jak wszystkie dywagacje:
- stwierdzeniem ze dzial techniczny/supportu pomaga w uzyskaniu "nielegalnego", aczkolwiek aktywowanego "droga legalna" produktu, niejako wspierajac stwierdzenie ze "microsoft pomaga piratom"
- odeslaniem do "How to tell", z ktorego jak moge zaobserwowac - nikomu nie udalo sie uzyskac oficjalnego stanowiska.

Natomiast z rozkosza przeczytalbym oficjalna wypowiedz rzecznika microsoftu na temat dlaczego dzial support/techniczny oraz sama infrastruktura MS wspiera ta metode an uzyskanie "nielegalnej" aktywacji?
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@spamtrash Autor artykułu wyciągnął wniosek z rozmowy telefonicznej z przedstawicielem "How to tell". Nie było przy tym fanfar i szampana jednak jest to stanowisko Microsoftu. Nie zamieścił nagrania rozmowy telefonicznej, a nawet gdyby to zrobił przedstawiłbyś tezę iż nagranie jest spreparowane bo nie ma dowodu na jego autentyczność. Możesz trwać przy swoim, nikt Ci tego nie zabroni. To wszystko z mojej strony.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
@spamtrash Autor artykułu wyciągnął wniosek z rozmowy telefonicznej z przedstawicielem "How to tell".
Autor również napisał:
Powyższy materiał został wysłany do firmy Microsoft z prośbą o ustosunkowanie się do informacji i pytań zgromadzonych podczas mojego „małego śledztwa”. Niestety, Microsoft, zamiast udzielić treściwej i merytorycznej odpowiedzi odpisał jedynie zwięzłe - „Nie komentujemy tego typu tematów”...
Skąd więc możemy mieć pewność, że pracownik "How to tell" ma rację i nie informuje błędnie. Zamęt w tej kwestii powinien oficjalnie rozwiać MS.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Dodam na koniec tematu bo tak jak_by już "wyczerpany" za i przeciw :) jak na siły sprawcze M$ zacznie "naciskać więcej oburzonych prawych i świętych" to być może wzorem powyżej opisanym zamkną te "ścieżki i możliwości wejścia w posiadanie Win 10 za free" mimo że to "darmowe" jest też dyskusyjne, bo w końcu trzeba za Win 7 czy 8 wcześniej zapłacić ale, skończy się darmówka i skończy się dywagacja legalności(?) tak jak_by :) Pomni przestróg naszych obrońców, w temacie szemranych poczynań M$ -doradzam -nie przegapcie teraz terminów darmowego przejścia na Windows 11 :) ! Tym optymistycznym, wszystkim-wszystkiego Naj!
 
Do góry