UseCrypt Messenger – polska, szyfrowana alternatywa dla Messengera

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
:jaranko
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
A ja ciemna masa mialem nadzieje ze sobie dali siana z "kreatywnym marketnigiem"... ale jak widze Janusze IT z usecrypt kontynuuja...

Zeby nie byc goloslownym: jakis typ zmienia imie, plec i inne takie i wali fake opinie na dp, na co skarza sie tamtejsi modzi (i slusznie poniekad, powinni pokazac ze TAK prostacko sie w wala zrobic NIE dadza):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Z powyzszego wynika ze trolle pracujace na rzecz usecrypta sa albo dumnymi absolwentami Panstwowego Przedszkola Specjalnego numer 8 po najtansiejszych kosztach (ale zalozenie o cieciu kosztow niejako wyklucza ponizszy przyklad - * -....) albo tez ze sa to pracownicy. Jesli sa to pracownicy to... to serdecznie NIE polecam korzystania z tworu kogos kto dba o prywatnosc i bezieczenstwo a nie wie co to VPN...

Przyklad drugi, i tu mamy dublet - za jednym zamachem usecrypt oraz pan Sprzedajny Scibor z avlab.pl
Zapomnialo sie chlopu napisac ze popelnil potworka sponsorowanego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

No dobrze, co wynika z artykulu:
1. Albo usecrypt nie oszczedza na agresywnym markeingu, albo Pan Scibor pisze za flaszke (co z kolei wyklucza opcje z * wyzej);
2. Wszystkie komunikatory sa zle, tylko usecrypt jest cacy (ZADEN, powtorze: ZADEN inny komunikator NIE dostal dwoch zielonych w testach)
3. Metoda szyfrowania w usecrypcie, ktora korzysta z przestarzalego protokolu szyfrowania Signala SPRZED jego zalatania Boziu bron wspomniana nie zostala, bo po co?
4. Byc moze sie myle zakladajac podejscie czysto komercyjne typu: CEO usecrypta do Pana Scibora: Scibor, wez nasciboz cos ze my cacy a inni be - za flaszke? Pan Scibor: scibu, scibu, flaszka na Swieta sie przyda. Mozliwe ze Autor artykulu/testu, imiennik naszego Pana Prezydenta zaklada skrajny debilizm oraz galopujaca degrengolade (byc moze wywolana nadmierna konsumpcja najtanszego alkoholu ufundowanego przez wzmiankowanego CEO UseCrypta) skutkujaca osiagnieciem IQ o wartosci jednocyfrowej u swoich Czytelnikow. Dlaczego tak mniemam? Ano, pod swoim artykulem byl uprzejmy zapodac (po spozyciu):
"Adrian Ścibor pon., 09-12-2019 - 07:51
Lepiej jest korzystać z Signal czy Threema niż z WhatsApp. Jednak z drugiej strony przestawienie się nietechnicznych użytkowników z Messengera czy właśnie WhatsApp, nawet na darmowego Signala, może graniczyć z cudem. To bardzo trudne zadanie, herkulesowa praca do wykonania. Trzeba próbować.
"

Z powyzszego wynika iz Adrian sadzi jakoby uzytkownicy Signala to elita intelektualna, wybrancy swiata IT, orly, sokoly i geniusze. Moze tez wynikac ze Adrianowi sie nie udalo, pomimo wzmozonych i wielokrotnych prob i wysilkow.

Coz... useryptowi gratuluje wytrwalosci we wciskaniu gniota, ednoczesnie chcialbym podkreslic ze docenilbym odrobine wysilku i finezji, jak np:
- zastosowanie najnowszego protokolu Signala w usekrypcie anie jego przestarzalej wersji;
- wyedukowanie swoich pracownikow/trolli w zakresie zmian IP, stosowania VPN i innych takich pierdol ktore sa oczywiste dla napalonego 13 letniego Brajanka przedstawiajacego sie jako 19latnia Karyna na Tinderze

Adrianowi... Adrianowi gratuluje:
- zniechecenia mnie calkowicie do odwiedzania avlab oraz checklab dzieki przedstawieniu mi niezbitych dowodow ze wyniki prezentowanych "testow" to artykuly sponsorowane za (sadzac po jakosci materialu) flaszke taniej wody pedzonej na spirytusie do czyszczenia torped;
- unaocznienia mi ze uwaza ze wszyscy Czytelnicy jego portalu to idioci i imbecyle nie portafiacy sciagnac i uruchomic Signala (z czym jak pisze: sam ma klopoty - "trzeba probowac"). Jako ze umiem - nie zamierzam odwiedzac ponownie tego... hmmm... nazwijmy rzecz po imieniu: portalu gdzie mozna kupic najbardziej absurdalne fake tresci i przedstawic je jako wynik obiektywnego i rzetelnego testu.
- watroby. Biorac pod uwage ile testow opisal - musial chlop przyjac koszmarne ilosci tego mozgotrzepa od rozmaitych sponsorow.
- przekonania mnie ze roznica miedzy avlab.pl a showup.tv to semantyka. I tu i tam siedza cybedziwki sprzedajace namiastke czegos prawdziwego.
Troche szkoda bo mogl byc fajny portal....


PS: to oczywista bzdura: test 6 artykulu twierdzi ze usecrypta NIE mozna uruchomic na fonie z rootem:
AVLab_Porownanie_mobilnych_komunikatorow_w_prawdziwych_scenariuszach_atakow_listopad_2019_6_0.jpg


Przetestowalo mi sie i dziala zarowno ze starym dobrym suhide na roocie z SuperSU jak i z magisk hide na roocie z magiskiem. I tak na wszelki wypadek: jezeli uzytkownik zrootowal telefon to w przeciwienstwie do Adriana NIE zakladam ze dokopanie sie jak ukryc roota tak by fon przeszedl SafetyNet check to "herkulesowa praca" ktorej nie ogarnie srednio rozwiniety dumny absolwent Szkoly Podstawowej.
Przetestowane na zrootowanych: Galaxy S4, S7, S9, Xiaomi Mi 9 (co mi wpadlo w rece ;) ).
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Pobawie sie w proroka: patrzac na:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
popelnione prze Arkadiusza smiem twierdzic ze wali mi - jak rybacki kuter wracajacy po dwumiesiecznym polowie dorszem - wstepem do kolejnego peanu na czesc usecrypta.
Dobrze wiec, to ze to wstep do kryptoreklamy - juz ustalone. Nasuwa sie pytanie: Ile Arek przytulil za dwuetapowa reklame?

PS: Artykul Arkadiuszka cytuje niebezpiecznik. Niebezpiecznik nie zostawia na artykule suchej nitki:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a usecrypt wali to lokowanie produktu: łęłemef efę :yahoo

PS: jedyna osoba ktora jest w stanie we wlasciwy sposob ocenic truecrypt w RMF jest Pan Olbratowski. W charakterystyczny dla siebie sposob.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Izraelski MON rekomenduje aplikację Usecrypt jako bezpieczną :szydera
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jest to w pelni uzasadnione.... z uwagi na powiazania tfurcuf tego potworka, jest o n w pelni bezpieczny... dla IZRAELSKIEGO MONu ;)

Swoja droga to interesujace jak bardzo Żymianie zaangazowali sie w rozne Pegasusy i Usecrypty...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
@spamtrash MŚcibo postanowił powiadomić bezinteresownie wszech i wobec, że UseCrypt Messenger pozytywnie przeszedł audyt bezpieczeństwa. Audyt jest chyba tajny, bo żadnej wzmianki (oprócz mściba, interii i coś tam jeszcze) w zagranicznych mediach nie uświadczysz. Nawet eksperci tworzący raport nie pokusili się, aby umieścić jakieś informacje na ten temat.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ale niby można się zapisać na udostępnienie raportu, po uprzednim kontakcie z producentem UseCrypt :szydera
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....

A mialem nie czytac jego wypocin bo tego sie nie da odzobaczyc... slaby charakter mam, a moze to jakies krypto sklonnosci do masochizmu...
Anyway 5 min rzut okiem mi wystarczyl...
ma unikalne podejscie do wszystkiego, jak mniemam... ostatnio avlab w jego osobie popelnil cos o safe, tyz od tych samych. Po angielsku.
W wykonaniu tego czlowieka tekst po angielsku wyglada tak:

Encryption type½ na lokalnym komputerze i ½ w chmurze producenta

ja juz abstrahuje tutaj od stwierdzenia ze szyfrowanie w polowie odbywa sie na maszynie klienta, a w polowie w chmurze producenta (choc to akurat mnie urzeklo: pierwsze 50% bajtow sie szyfruje lokalnie, a pozostale leci niezaszyfrowane do chmury, gdzie szyfrowana jest reszta. Co jesli ilosc bajtow jest nieparzysta, to pewnie wejdziemy w bity. Smiechlem troszke, ale probujac zachowac powage mam wrazenie ze Aksel wyrosl na oslawionym magazynie hackin9, bo od razu przed oczami stanal mi
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
).
Pozostanmy przy tlumaczeniu ktore oczywiscie kazdy rodak Williama S przeczyta z pelnym zrozumieniem.

Niewazne. Wrocmy do "AUDYTUTUTUTU".
Wazne sa... powiazania. Raport zostal napisany na zamowienie wlasciciela UseCrypta. Wlasciciel, jako pelnokrwisty Zymianin, zamowil audit w firmie ze swojego kraju, co dosc oczywiste. Zamowienie na napisanie raportu (prosze nie mylic z przeprowadzeniem auditu. Tytul raportu mowi wyraznie i szczegolowo: penetration testing report, innymi slowy w luznym tlumaczeniu na polski: nie chcialo nam sie mulic nad kodem to poleciellismy Kalim na Galaxy S4 i nic nie znalezlim, sadly) trafilo do Zymianskiej firmy Check Point Software Technology z siedziba w stolicy Zymu, Tel-Awiwie.

Podkresle jeszcze raz: z AUDYTEM kodu to to nie mialo nic wpsolnego i stanowi co najwyzej dowod na to ze autorom raportu nie udalo sie czegos tam rozdybac. Albo ze ne udalo im sie znalezc backdoora. Co nie dziwi, bo jak napisalem wczesniej, nie byl to audyt kodu, o czym zreszta byl uprzejmym nasciborzyc sam Ahmed: " Po wykonaniu inżynierii wstecznej aplikacji ".

Przerasta na chwile obecna moje moliwosci detekcji (a pisalem kiedys ze leniwy jestem???) kto pieprzy glupoty: Andzej czy autorzy raportu na zamowienie (nie mylic z audytem), w kazdym razie zdanie:
" Autorzy raportu dodają, że połączenie głosowe w UseCrypt są realizowane przy użyciu protokołu ZRTP, który jest protokołem o bardzo wysokim standardzie bezpieczeństwa. " ma tyle samo sensu co powiedzenie ze samochod napedzany jest za pomoca ruchow kierownicy.
ZRTP to niestety nie jest protokol polaczen glosowych a protokol wymiany kluczy...

Osobna sprawa jest twerdzenie ze ZRTP ktory
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
do ktorej dodano jeszcze w 2017
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to takie supcio bezpieczne (dlatego m.in Signal z niego zrezygnowal, ale to bylo ZANIM usecrypt podpieprzyl otwarte zrodla Signala i zaczal je wykorzystywac komercyjnie wiec zostali z raczkami w lepkim. Signal odszedl od ZRTP opartego na D-h i zastapil go "swoim" protokolem opartym na X3DH z wykorzystaniem Double Ratchet).

Moglbym ciagnac, bo cokolwiek Abelard nasciborzy to przysparza mi niesamowitej rozrywki, ale ... leniwy jestem.

Chcialbym podsumowac takim stwierdzeniem: Zymska firma bedaca wlascicielem UseCrypta uzyskala od Zymskiego MON oswiadczenie ze jest supcio bezpieczne, po czym zlecila innej Zymskiej firmie napisanie RAPORTU z proby wlamania. Jak to miedzy Zymianami bywa, brak wzajemnego zaufania i talent do sprzedazy z zyskiem czegokolwiek co wpadnie w rece spowodowaly (prawdopodobnie) brak kodu zrodlowego w calym zamieszaniu. Jezeli przewinac wypociny Andzeja do konca i samego dolu, to mozemy zobaczyc ze ta sama Zymska firma wymieniona jest jako jeden z partnerow avlab, innymi slowy: jest chlebodawca Adama.

a Ananiasz, jak to on, nasciborzyl cos tam na zamowienie nie zastanawiajac sie zbyt dlugo nad sensem...


Audyt... jezus maria (tez Zymianie), to ma tyle wspolnego z audytem co Rockwool z Rocquefortem, Cheddar z serem a tapir z tapicerka.

JA przepraszam, ja musze zastosowac :piwko:piwek bo...:facepalm

:szydera
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Jezus, Maria, Jozefie (sami Zymianie)....:jaranko no wiec tak. Myslalem ze znanego z niniejszego watku osobnika ktory nasciborzy cokolwiek za miske chinskiej zupki z Biedronki (ewentualnie za kebsa nia cienkim) nikt i nic nie przebije w ramach tworzenia nonsensopedii za kase.
Mylilem sie... mea clupa (literowka zamierzona).
Otoz, niejakiego sciboratora przebil niniejszym minister zdrowia Rzeczypospolitej, niejaki (P)acan zwany Adasiem Niezgodka z Pana Kleksa, tj wroc, Adam Niedzielski.
Otoz pajac ten, w wysokim stadium zbecwalenia porownywalnym tylko do jednej z kochanek porucznika Lukasza, ktora byla uprzejma wsadzic sobie w tylek ogonek od sledzia, wskoczyc na stol i radosnie oznajmic zgromadzonym: "jestem syrena" (copyright J. Hasek) oznajmil otoz swiatu ze Polska dokonala przelomowego odkrycia w swiecie medycyny:
otoz pulsoksymetr (uznany za innowacyjna metode, owszem, cos tak od okolo roku Panskiego 1935, wynaleziony przez znanego polskiego wynalazce i lekarza, Karla Matthesa urodzonego w rdzennie polskim miescie Jena, zmarly w 1962 w jeszcze rdzenniej polskim Heidelbergu) w polaczeniu z NADER innowacyjna metoda sledzenia pacjenta z uzyciem aplikacji PulsoCare (zywcem i niemal wprost zerznietej z apki do uzycia
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- oczywiscie pomijam element sledzacy pacjenta, w nieprawomyslenj niemieckiej apce go nie ma ale to JEDYNY mozna rzec innowacyjny dodatek do zerznietej z lidlowej apki [po jej rozdybaniu i porownaniu z tzw innowacyjna polska, ja bym sie spodziewal niemieckich pozwow]) stanowi zdaniem Adasia przelom w polskiej medycynie:


Tu nasuwaja sie DWA pytania:
1. Czy Mnister Zdrowia Rzeczypospolitej koniecznie MUSI reklamowac niemiecka apke z niemieckim hardwarem z dodanym polskim modulem sledzacym jako przelomowe POLSKIE odkrycie? Nie baja sie pozwow? Ot, scibor jeden....
2. Adas, Matka wie ze cpiesz?

Summa sumarum: Scibor - przebili Cie. Staraj sie chlopie, inaczej spadniesz w moim personalnym rankingu


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Widziałem reklamę tego komunikatora w telewizorze, głównie informowali - usecrypt messenger sprawdzi czy twój telefon jest zhackowany - :madafaka
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Widziałem reklamę tego komunikatora w telewizorze, głównie informowali - usecrypt messenger sprawdzi czy twój telefon jest zhackowany - :madafaka
A ja Cie mialem za czlowieka ktory uwaza na to co oglada....:szydera

Anyway, jako ze porzadny obywatel jestem i nie lubie jak mi Żymiańska aplikacja wmawia ze polska jest i inne kocopoly to poczulem sie w obowiazku wypelnic wniosek pt:
Wysoka Obstrukcjo, uprzejmnie nieniejszym donaszam albowiem poczuwam uzasadnione mniemanie ze bo gdyz poniewaz albowiem w zwiazku z czym i umiescilem tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Na pierwszy rzut oka nie ma powiazania z koronawirusem, ale kolega tez ogladal ta reklame i sie tak zaczal smiac ze az go gardlo rozbolalo i czasowo (dobry) smak utracil, co moze wskazywac na infekcje medialna. :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
A ja Cie mialem za czlowieka ktory uwaza na to co oglada....:szydera

Anyway, jako ze porzadny obywatel jestem i nie lubie jak mi Żymiańska aplikacja wmawia ze polska jest i inne kocopoly to poczulem sie w obowiazku wypelnic wniosek pt:
Wysoka Obstrukcjo, uprzejmnie nieniejszym donaszam albowiem poczuwam uzasadnione mniemanie ze bo gdyz poniewaz albowiem w zwiazku z czym i umiescilem tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Na pierwszy rzut oka nie ma powiazania z koronawirusem, ale kolega tez ogladal ta reklame i sie tak zaczal smiac ze az go gardlo rozbolalo i czasowo (dobry) smak utracil, co moze wskazywac na infekcje medialna. :dziwak
kurcze doprecyzuję, w sklepie byłem i to tam w telewizorze widziałem.TV nie oglądam bo nie mam telewizora :)
 
Do góry