UseCrypt Messenger – polska, szyfrowana alternatywa dla Messengera

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Nie chcem ale muszem. Szczerze pragnalbym uniknac tego wpisu ale sie nie da bo to sensacyjna wiadomosc jest. Z3s zamiescila zgodnie z prawem prasowym sprostowanie do swojego artykulu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Co prawda dosc beloktliwe to jest ale uwaznemu Czytelnikowi nie umknie zapewne podana dobrowolnie przez tworcow informacja zarowno kto napisal samo sprostowanie jak i kto w pewnej czesci stoi za UseLessCrpytem.

Otoz, sa to czlonki polskich naukowcow:
" Autor w negatywnym świetle, stosując niedopowiedzenia i insynuacje, stara się przedstawić dokonania polskich naukowców, których członkami niewątpliwie jesteśmy."
Kwestia czy jadra braly udzial - pozostaje otwarta.

Anyway, musze powiedziec ze cofam zarzuty. Jak na aplikacje napisana przez czlonka polskiego naukowca to jest to naprawde niezle. :szydera
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
No dobrze, rozdybajmy to rdzennie polskie narzedzie, efekt pracy tworczej za ktora czlonki polskich nalukofcuf biera ciezka kase.

W celu tym posluzymy sie:
- zrootowanym S4 z jakims tam ROMem z magisk na pokladzie (zeby udowodnic ze tyn wynalazek pojdzie na roocie. Na SuperSU z suhide tyz idzie, ot tyle z "bezpiecczynstfa")
- MyAndroidTools (ogolnie dostepny narzedz, zeby nie bylo, oczywiscie ze nie z GP:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- ale zeby mnie nie bylo: ojeja, cos kliklem i nie dziala mnie totamto. Nie wiesz co to Service, broadcaster i inne podobne, myslisz ze swiat Androida konczy sie na uprawnieniach, to niech tak zostanie, nie ruszaj)
- AFwall+ (zeby mnie tam czasem ET nie phone home, tak? ROM jest i stary i dziurawy, ale za to AllConnections na nim lataja, tak jak i netstat i pcap)
wiec jedziemy:
1. Services:
a) uzycie RedPhoneSercvice wskazuje jednoznacznie ze dany odryc czlonkow posluguje sie NADAL
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

2 Broadcast Receiver
a) AndroidAutoHeard Receiver, AndroidAutoReplyReceiver, MarkReadReceiver, RemoteReplyReceiver - sa wziete z org.thoughtcrime.securesms - innyi slowy z Signala
b) funkcja przycisku panic jest to PanicResponseListener, wziety z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

3. Activity
poza org.thoughtcrime to ciezko tam znalezc cokolwiek innego...

PS: tak sie broni przed sprawdzeniem ze mi zamulil trupka... S4 jest po pelnym resecie (system, data, inne takie) i po wgraniu nowego ROMu

PPS: to zaiste godne czlonkow... powiedzialbym nawet: to zaprawde czlonkowy dewelopment: wziac kilka apek z otwartym kodem z githuba, skompilowac do kupy, zaplacic paru Adramelechom za sciborzenie po katach i zbijac kase. Poprzednio sie szo doszukac ze starego Signala uzywaja, teraz to sprtyki czlonkowe ukryli.

PPS: ja tam nie wiem jak czlonki polskich naukofcuf, ale moj czuje sie bardziej zabezpieczony dziurexem...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55906
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Oświadczenie Zaufanej Trzeciej Strony, Niebezpiecznka i Informatyka Zakładowego w sprawie wymierzonej w nich kampanii oszczerstw w związku z artykułem na temat WCCrypt

to jakis stek bzdur jest... wszyscy (TU) wiedza ze ja leniwy jestem i by zacytowac kogos tam z Mr and Mrs Smith: za mniej niz pol miliona nie wstaje z lozka :szydera

W pracy mi powiedzieli ze mossad za mna lazi :gosć... Zymianie sie wkurzyli?
Bo Andzeja nie podejrzewam? :D:D

PS: @OXYGEN THIEF a PZD mialo pisma? bo jak nie to walne focha... zrobcie moze jakies canary o userach :szydera
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Na PZD mogą pisać ile chcą, będzie czym w biurze ściany wykładać. Ewentualne odszkodowania wrzucę w koszty.
Napisałbym że jesteśmy niezależnym forum ale osobiście stosuję konstruktywną cenzurę więc napisać tego nie mogę :gosć
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
no wiec tak, mamy sytuacje jakby wyjasniona (pozwole sobie urozmaicic wypowiedz cytatami z pop kultury, bo cytaty cynia clowieka ocytanym):

1. Patryk Vega nie reklamuje uselesssitta, robi to w ramach kampanii spolecznej. Wiecie, glodny Patryk cos tam mowi, a uny mu rzucaja ogryzki (podobno jak Vega przechodzi kolo stawu to mu kaczki chleb rzucaja, a jak byly mrozy to i sikorki wieszaly mu slonine na balkonie)
2. Alkibiklkaka wsrod komunikatorow nie jest w ogole oplska aplikacja bo zostala calkowicie sprzedana Zymianom (innymi slowy to o polskich serwerach to pewnie ciepla wodka byla)
3. Panic code jest unikalny, a obecnosc pakietu od guardian project w srodku aplikacji mozna wytlumaczyc tylko: "wrogowie podrzucili", cytujac Jakuba Wedrowycza pytanego o pochodzenie bimbru w chlewiku
4. Signal jest be bo wykorzystuje, tu uzyje cudzyslowu zeby nie bylo ze jestem akurat pod wplywem (a zaluje czytajac pewne bzdety), "kodek dzwiekowy WebRTC", a akbikokolokocrypt uzywa wlasnego serwera dzwiekowego (znaczy wicie: takie cos jak tamtam, tylko tututu);
5. NIGDY i NIGDZIE nie powstal wiecej niz JEDEN material krytyczny o Ulalalcostam poza materialem w informatyku zakladowym, a ten artykul zreszta byl nieprawdziwy, co sprostowaly czlonki naukowcow skads tam;
6. Na zarzuty odnosnie usealbikoko odpowiadaja rowniez Zymianie i to pod glebokim wplywem, na co wskazuja potworki gramatyczne typu " Usecrypt wskazywał abuzywn polityk prywatności innych komunikatorów, zostały potwierdzone poprzez ich zmiany i/lub zapowiedź " ktore to zdanie wymage przynajmniej setki by dorownac umyslowo czlonkom naukowcow;
7. Firma stojaca... wroc: lezaca za ruinami albikocrypta wysyla filmy emailem (" Film BBC wraz z Privacy International (w mailu)") co IMHO wskazuje na ich silne zwiazki z miastem Lodzia, bo jak wszyscy wiemy, "
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
" - a to mi sie jakos laczy w podobny poziom;
8. Spolka (A przynajmniej jej PR) cpia na potege co przeklada sie w przyspieszonym Alzheimerze: piszac zakonczenie powiedzmy p 7 zapominaja co stanowilo zakonczenie p 2.
9. nie ogarniaja rankingu googla...

Zrodlo, z ktorego czerpie te przecudowne informacje i spostrzezenia? Emm... ablocrypt:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


nie mam pojecia jak sie zachowal czytajac to ktos z antyweb, ja bym sie posikal.... :szydera


PS juz bardziej powaznie. Pewna nerwowosc dzialan moze byc zwiazana np. z koniecznoscia oplacenia reklam telewizyjnych, a spodziewanego super zysku jakby nie ma:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55906
Taka ciekawostka. Na SpiderWeb swego czasu (20 września 2020) był sobie artykuł "Służby Izraela zachwycają się naszą kryptografią. Polski Usecrypt trafił na listę rekomendowanych aplikacji izraelskiego MON-u"

Teraz kliknięcie na link do tegoż artykułu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
przenosi nas do artykułu zalecającego używanie Signala :szydera

Artykuł o UC nadal można przeczytać tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
P.S. Zastanawia mnie cisza u MŚcibora III. Czyżby zbierał myśli:??

Mysli na ile nas pozwac. ze go szantazowalim.

Tego... to ja tak wstydliwie.... zainstalowalem bylem usesesecrypta (na zrutowanym fonie, nim mom nierutowanych a odrutowywac mi sie nie chce - pisalem ze leniwy jestem, nie?) i polecialem kombo:
-
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

-
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

-
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

(celowo wybralem autorow zeby wywlac alergie polsko-hamerykansko-zymianskiego produktu, pewie mnie ktos znowu bedzie wpieral ze mam jednostronne zrodla).

Efekt: hajduszoboszlocrypt radosnie zasuwal i zapewnial ze telefon to tak bezpieczny jest jak cnota poslanki Pawlowicz.

Matko bosko... poprosze sete i chipsy :kwiczy2
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Umcy, umcy, mozna zmienic topic. alkobiklocryptocostam juz nie polskie a hamerykanskie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

ale w miedzyczasie usiluje sie dobrac do watpiow informatyka zakladowego za to ze bezczelnie zwrocil uwage ze ne zaprasza sie znajomych po http, a wykorzystywanie hobbystycznego serwera ktory przestal byc uaktualniany lat temu x tez nie swiadczy o profesce.

chodzi o ten artykul:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a jego skutki widoczne tutaj:
zIFgLFx.png


Zasadniczo to ja doradzam Tomaszowi ogarniecie jakichs Wolodii za wino marki Arizona, bo go nowi wlasciciele komunikatora opracowanego przez czlonkow polskich naukofcuf porwa do Guantanamo.

Po glebszym zastanowieniu sie : transfer to Ameryki MA sens... apka w jakis sposob kojarzy mi sie ze spojnoscia i logika wypowiedzi aktualnego przywodcy US...

anyway: IMHO topic do zmiany, proponuje "na leniwca": wstawic "juz nie" przed "polska" i bedzie git ;)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Mogę zmienić tytuł na ".... prapolska z pradziada od dziada dla dziadów.... "
Od razu będzie nawiązanie do Mickiewicza.
 
Do góry