UWAGA - Nowe zasady uczestnictwa w konkursach

maik76

Wygadany
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
90
Reakcje/Polubienia
0
Witam ,to i ja zabiorę głos w dyskusji.
Może nie udzielam się tak często jak inni ,bo uważam że nie ma sensu kłapać dziobem i pisać aby pisać, ale odwiedzam to forum codziennie w poszukiwaniu informacji o darmowych programach i chyba oto chodzi aby jak najwięcej ludzi miało legalne oprogramowanie a dzięki temu forum można takowe zdobyć.
Chyba że chcecie zrobić forum koleżków którzy będą zgarniali wszystkie programy z konkursów.
Warto się jeszcze zastanowić jak to rozwiązać, no ale to już zostawiam WAM.
 
A

Anonymous

maik76 napisał:
Chyba że chcecie zrobić forum koleżków którzy będą zgarniali wszystkie programy z konkursów

Jakich koleżków?! Do grupy zasłużeni dodawane są osoby, które dają coś od siebie, a nie tylko biorą udział w konkursach, zdobywając w ten sposób licencje. Nie bierzemy tutaj pod uwagę czy kogoś lubimy czy też nie, bo osób, decydujących o dodaniu kogoś do grupy zasłużeni jest sporo i gdybyśmy patrzyli na to, czy kogoś lubimy czy nie to w nowej grupie nie byłoby nikogo gdyż jeden lubi daną osobę, a drugi nie itp. Chcemy, aby było mniej pijawek, przez które osoby, które udzielają się na forum mają mniejszą szansę na wygraną
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Jeżeli osoby aktywne w ogóle coś zgarną dla siebie, a wiele osób tu odwala naprawdę dobrą robotę i nawet licki nie mogą wygrać, a taki jeden sobie wparuje, 1 lepszy konkurs i zdobywa ową lickę i sobie czeka na kolejną nic nie robiąc. To nie jest sprawiedliwe. Wiele userów zgarnia licki, które nawet nie są im potrzebne byle mieć dla zasady, a równie dobrze mogła by tą lickę mieć osoba potrzebująca , która przyczynia się do rozwoju forum :ok Jaki problem choć troszkę dać coś z siebie, jakby każdy chociaż w minimalnym stopniu dał od siebie trochę chęci, wkładu , to nie byłoby problemu z rangami i forum byłoby mocniejsze.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
maik76 napisał:
Witam ,to i ja zabiorę głos w dyskusji.
Może nie udzielam się tak często jak inni ,bo uważam że nie ma sensu kłapać dziobem i pisać aby pisać, ale odwiedzam to forum codziennie w poszukiwaniu informacji o darmowych programach i chyba oto chodzi aby jak najwięcej ludzi miało legalne oprogramowanie a dzięki temu forum można takowe zdobyć.
Chyba że chcecie zrobić forum koleżków którzy będą zgarniali wszystkie programy z konkursów.
Warto się jeszcze zastanowić jak to rozwiązać, no ale to już zostawiam WAM.
Skoro uważasz, że nie ma sensu tutaj "kłapać dziobem... itd." to sobie tutaj dalej zaglądaj spokojnie w poszukiwaniu legalnego oprogramowania. Od pilnowania tego czy ktoś ma legalne licencje są odpowiednie instytucje i służby a nie my tutaj. Jest masa różnych stron, na których można zdobywać licencje bez zbędnego wysiłku, więc szukaj tam szczęścia. My tutaj akurat postanowiliśmy tworzyć forum na wysokim poziomie merytorycznym a nie świadczyć usługi konkursowe dla tylko rządnej ich gawiedzi.
To tak dla Twojej wiadomości jak i dla innych, którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i dalej nie wiedzą co zostało napisane w Nowych zasadach uczestnictwa w konkursach.
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
415
Reakcje/Polubienia
457
Miasto
szczecin
Witam. Obserwuję dyskusję i uśmiecham się, gdy widzę jak Fąfle i Zasłużeni zwierają szeregi. Ale to dobrze. Forum przetrwa. Wpisy uzmysłowiły mi, że jestem <pijawką/wampirem/pasożytem> (niepotrzebne skreślić).. Wpisów nie mam. Pochwał nie mam. I pewnie już tak zostanie. Ale skoro przegrupowanie w szeregach jest już faktem to mam propozycję , aby dla tych co nie chcą brać udziału w konkursach , nie chcą pochwał i nie mają NIC do powiedzenia w temacie oprogramowania stworzyć Grupę <Pijawki> a w perspektywie kilku lat <Zasłużona bądź Honorowa Pijawka> .A tak na poważnie to popieram zmianę w w/w regulaminie, bo demokracja demokracją „ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie….”. Skoro Administrator widzi nieprawidłowości to trzeba to wyprostować. Uszanujmy to, że jest grupa w grupie, czy podforum w forum. I tak jest tu kopalnia wiedzy dla takich „maluczkich” jak ja, nawet jeśli niektóre drzwi są zamknięte. Pozdrawiam. Do usłyszenia za rok. :piwko
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
hocik, wyjaśnienie odnośnie grupy zasłużonych i zasada wstąpienia do owej grupy jest podane na forum i każdy może do niej przystąpić, tzn. aplikować. Przyznam Ci szczerze, że sam swojego czasu (we wczesnych moich początkach) miałem podobne podejście... nie miałem wówczas wystarczającej ilości postów by wziąć udział w konkursie o TheBat! Mogłem wtedy na szybko "nabić" kilkanaście postów i... sprawa by była rozwiązana, ale nie zrobiłem tego, ponieważ uważałem, że to byłoby nie w porządku względem tych, co już coś wnieśli w tą społeczność. Od tamtego czasu zacząłem dokładać te małe cegiełki przy tworzeniu tego forum. Jak już wcześniej wspomniałem, sam bardzo dużo korzystam, ale staram się też czasem pokazać z takiej strony, z jakiej widzę tu innych, czyli z tego że swoją skromną wiedzą też mogę się od czasu do czasu podzielić. Zatem nie sądzę żeby Cię ktoś wykluczał. Ale nikt też nie powiedział, że od dziś wszystko się zmieni... czasem trzeba tylko trochę cierpliwości i ofiarowania siebie ;)
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Myślę że pomysł jest dobry i sprawi że część osób nie będzie czekała aż coś im spadnie z nieba , rozumiem że ktoś ma obowiązki , pracę , szkołę itd ale wykazać się inicjatywą od czasu do czasu można i to będzie brane pod uwagę .
Za inicjatywę nagroda i pochwała oraz większe możliwości / udział w konkursach / , sądzę że pozostali wezmą to do serca :klawik.
 

JanBar

Świeżak
Dołączył
28 Czerwiec 2011
Posty
11
Reakcje/Polubienia
0
Zgadzam się z proponowanymi zmianami, z wyjątkiem kasowania użytkowników z 0-10 postami. Jeśli ktoś się loguję (jak ja) tylko od czasu do czasu, to bym go zostawił. Nie troluje, nie pisze głupot i nie nabija postów. Kasowałbym tylko konta nie aktywne od np. 6 miesięcy i z małą ilością postów. Takie kasowanie aktywnych kont z niską ilością postów, będzie skutkowało ponownym tworzeniem kont przez te osoby. Potem znowu ich kasowanie, otwieranie itd. No chyba że zamkniecie forum, ale wtedy stanie się to tylko "forum koleżków i koleżanek".
Co do brania udziału w konkursach tylko dla zasłużonych, jestem za. Sam nie biorę w nich udziału, ale uważam, że uczciwie będzie udostępnienie tej opcji tylko dla użytkowników, którzy coś wnoszą.

PS. Rzadko odwiedzam te forum, jeszcze rzadziej się udzielam ale bardzo się cieszę że istnieje. Gdyby była opcja dofinansowania serwera (nie potrzebna jest ranga VIP), chętnie bym z niej skorzystał. Nie mam czasu, by stać się bardziej wartościowym użytkownikiem tego forum w inny sposób.

Pozdrawiam
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Nawiązując trochę do postu hocika muszę przyznać, że mam ambiwalentne odczucia po wprowadzeniu nowych zasad na forum. Nie ma nic złego w tym, że pewna grupa dąży do uelitarnienia - zwłaszcza, gdy wiąże się to z jakimiś korzyściami (to nie złośliwość). Nie ma nic złego, ponieważ jakaż ich część tworzy interesujące opisy oprogramowania (moje chapeau bas :hi ) i naprawdę taka minimalna nagroda jak większa szansa na wygranie ciekawego programu, to rzecz godna pochwalenia. Jednak jest i pewna wątpliwość, a mianowicie jakaś część z Was uczestniczy w konkursach na innych stronach na tych zasadach jakie krytykujecie tutaj, tzn. w przeważającej liczbie są to posty konkursowe. Nie krytykuję tego oraz nie uważam tego za coś niedobrego, po prostu piszę tylko o własnych odczuciach. Nie mógłbym aspirować do szacownego grona zasłużonych - nawet jakbym na to zasługiwał (a z pewnością nie zasługuję), ponieważ nie chciałbym być hipokrytą ,bo sam parę "konkursowych"(jedynych) postów np. na malwaretips umieściłem.
Nie mam wielkiego parcia na softy i tutaj brałem udział w co 10 konkursie, a ostatnio prawie w ogóle. Najważniejsza dla mnie na tej stronie była zawsze informacja o tym jak sobie radzicie z programami oraz od czasu do czasu jakaś doraźna pomoc, gdy utknę z powodu małego doświadczenia na rafach softwerowych, a także oczywiście informacja o ciekawych promocjach (zaoszczędziłem parę złotych :yes master). Parę razy skorzystałem z rad i bardzo za nie dziękuję, a wszystkim zainteresowanym i zasłużonym życzę wielu wygranych.
 

maik76

Wygadany
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
90
Reakcje/Polubienia
0
Bizon napisał:
maik76 napisał:
Witam ,to i ja zabiorę głos w dyskusji.
Może nie udzielam się tak często jak inni ,bo uważam że nie ma sensu kłapać dziobem i pisać aby pisać, ale odwiedzam to forum codziennie w poszukiwaniu informacji o darmowych programach i chyba oto chodzi aby jak najwięcej ludzi miało legalne oprogramowanie a dzięki temu forum można takowe zdobyć.
Chyba że chcecie zrobić forum koleżków którzy będą zgarniali wszystkie programy z konkursów.
Warto się jeszcze zastanowić jak to rozwiązać, no ale to już zostawiam WAM.
Skoro uważasz, że nie ma sensu tutaj "kłapać dziobem... itd." to sobie tutaj dalej zaglądaj spokojnie w poszukiwaniu legalnego oprogramowania. Od pilnowania tego czy ktoś ma legalne licencje są odpowiednie instytucje i służby a nie my tutaj. Jest masa różnych stron, na których można zdobywać licencje bez zbędnego wysiłku, więc szukaj tam szczęścia. My tutaj akurat postanowiliśmy tworzyć forum na wysokim poziomie merytorycznym a nie świadczyć usługi konkursowe dla tylko rządnej ich gawiedzi.
To tak dla Twojej wiadomości jak i dla innych, którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i dalej nie wiedzą co zostało napisane w Nowych zasadach uczestnictwa w konkursach.


Coście się tak zjeżyli?
Sam nie brałem i nie biorę udziału w konkursach.
A ze statystycznego punktu widzenia każdy ma takie same szanse na wygranie jeżeli oczywiście bierze udział w konkursie, ale mniejsza z tym może nie do końca jasno się wyraziłem, chodzi tylko o to aby nie kasować kont osób które zaglądają tu w celach informacyjnych i dzięki wam nie muszą przekopywać całego neta aby znaleźć coś dla siebie.
Za to wam chwała :yes master
Macie prawo tworzyć sobie podgrupy jakie chcecie tylko nie mówcie że robicie to dla dobra forum.
Przypominam że każdy z was się kiedyś rejstrował na to forum i nie miał od razu 1000 postów.
Po prostu trzeba uważać aby nie wylewać dziecka z kąpielą.
Pozdrawiam i róbta co chceta :dziękuję
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5477
Reakcje/Polubienia
3991
Miasto
Polska
Czytam wypowiedzi a to o forum koleżków, a to o zwieraniu szeregów przez Fąfli i Zasłużonych, aż puszczają mi ... zwieracze.
Jest administrator, jest regulamin. Żywy, bo sytuacje w życiu są z reguły dynamiczne. Administrator zmienia zapisy regulaminu, dostosowuje je do swojego wyobrażenia o funkcjonowaniu forum. Jego wola. Ma do tego absolutne prawo. Kto nie chce się podporządkować, nie musi. Obowiązku nie ma. Wystarczy przy wejściu na forum „zapomnieć” o loginie, haśle, albo najlepiej w zupełności o jego istnieniu.
Podoba Ci się to forum? Jeśli tak, to dostosuj się do większości. Jak w demokracji, która nie jest najzwyczajniej demokratyczna.
Nie sposób się jednak zgodzić z wypowiedzią jednego z Fąfli, który decyzję powołania nowej grupy Zasłużonych uzasadnił coraz większym brakiem możliwości wygrania licek przez osoby aktywne „odwalające dobrą robotę”, w kontrapunkcie do „takich jednych sobie wparowujących na pierwszy lepszy konkurs, wygrywających lickę, a potem spokojnie czekających na kolejny konkurs nic nie robiąc”.
Za swoje zaangażowanie nikt nie powinien w zamian oczekiwać jakichkolwiek apanaży. Bo jeśli tak, to znowu trzeba będzie pomyśleć o zmianie regulaminu.
Niemniej skłamałbym, gdybym nie przyznał, że rozumiem tych, którzy wolą wejść i napisać jedno, dwa, maksimum trzy zdania/równoważniki zdań, w tym do wyboru:
‘Thanks’.
‘Nice Giveaway’.
‘(Please) Count me in’.
‘Please’ w nawiasie z uwagi na opcjonalne występowanie.
To inne fora tak ich rozbestwiły, a minimalizm to duch współczesnego życia. Po co dawać więcej, skoro się tego nie wymaga?
To forum zaczęło coś wymagać. I to jest budujące...

maik76 napisał:
Coście się tak zjeżyli?

A Ty coś się tak rozindyczył, hę?
 
A

Anonymous

maik76 napisał:
Macie prawo tworzyć sobie podgrupy jakie chcecie tylko nie mówcie że robicie to dla dobra forum.
Przypominam że każdy z was się kiedyś rejstrował na to forum i nie miał od razu 1000 postów

Owszem, tyle, że nie każdy z nas rzucał się od razu na wszystkie możliwe, trwające na forum konkursy...
Ja osobiście, po zarejestrowaniu się zaczęłam pisać posty, przynajmniej starałam się raz lepiej mi to wychodziło raz gorzej, ale starałam się, a jest bardzo wiele osób, które nie robią dosłownie nic, poza braniem udziału w konkursach, które są na forum. Chyba jest różnica między pisaniem postów (ogólnie), a pisaniem postów tylko w tematach konkursowych?
 

przemeq

Wygadany
Dołączył
27 Marzec 2011
Posty
54
Reakcje/Polubienia
2
Ja mam mieszane uczucia... :scratch
Konkursy dla ELIT?
Czego to ludzie nie wymyślą.
 

mayszka1

Wygadany
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
71
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Radlin
Uważam, że zmiany są potrzebne.
Każdy kto poświęca swój czas na rozwój czegokolwiek sensownego powinien być doceniony.

A co do wątpiących może więcej zaufania do twórców i zarządzających forum?
Przecież chyba zależało im aby stworzyć coś dla innych , nazwa tego forum wydaje się aż nadto zbyt wymowna.
 
Do góry