Ważna uwaga dotycząca moderacji na forum

Status
Zamknięty.

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Wczoraj napisałem post w temacie "Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn- gdzie obejrzeć?", dotyczył on powiązań polityczno-biznesowych, towarzyszących odkodowaniu finału siatkarskich MŚ. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś zobaczyłem, że napisana przeze mnie opinia została usunięta.

Doprawdy, nie chcę wiedzieć, czy ktoś z moderatorów ma w tym jakiś osobisty cel, że może dla kogoś ta opinia była zwyczajnie niewygodna. Nie będę pisał o niby istniejącej wolności słowa, o swobodzie wyrażania poglądów itd., itp...

Bardziej drażni mnie to, że zarówno po działaniu moderatora, jak i po mojej opinii, nie pozostało żadnego śladu, co jest w zasadzie nie do wyobrażenia na żadnym szanującym się forum. W zdecydowanej większości przypadków nieregulaminowe posty przenoszone są do forumowego śmietnika, a użytkownik zostaje poinformowany przez moderatora o podjętym wobec niego działaniu.

Miałem tą przyjemność być moderatorem na kilku forach, tych większych i tych mniejszych, i zawsze, niezależnie od sytuacji, informowałem osobę o każdej zastosowanej wobec niej czynności, zresztą nawet nie wyobrażałem sobie, że mógłbym wprowadzać jakąś samowolkę. Dzięki temu osoba ta wiedziała kto jest odpowiedzialny za podjęte działanie i do kogo może się zwrócić w razie zastrzeżeń.

Uważam, że jest to forum na naprawdę wysokim poziomie oraz że udzielają się tu ciekawi ludzie. Zaznaczam, że nie zamierzam zmieniać zdania w tej kwestii. Proszę potraktować tę uwagę jako cenną wskazówkę w drodze dążenia do doskonałości. Pozdrawiam.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
:england ależ to ja, tak to ja skasowałem twój wpis dotyczący powiązań gitary z mandoliną czy cokolwiek innego tam było.
Jak sam napisałeś, wpis
dotyczył on powiązań polityczno-biznesowych, towarzyszących odkodowaniu finału siatkarskich MŚ.
więc odsyłam na fora gdzie zajmują się takimi sprawami, kto, gdzie i za ile i tyle w tym temacie.

Każdy wpis miaucząco płaczący (dotyczący polityki i takich tam) zostanie skasowany bo pzd to nie miejsce na takie wpisy.

Ciao i miłego :francuz
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
:zaciesz Ciekawe co będzie dalej - stwórzmy ankietę:

1. Delete
2. Shift + Delete

:szydera
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
I o co to larum? O jeden post??? Nie macie większych problemów? Aaa, prawda, szkoły wolne mają :zaciesz
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Popisałeś sobie? I starczy. Luzuj majty, wiosna wraca :D
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
No proszę i kolejny przykład na idiotyczną moderację na forum:
wyleciało kilka ostatnich postów (nawet niepowiąznych) z tematu "Nieśmieszne" jak leci, bez żadnego ładu i skaładu.
m1zxpnc.png

To ja chciałbym teraz poznać tego "Bohatera domu" i jego uzasadnienie podjętych działań.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
No proszę i kolejny przykład na idiotyczną moderację na forum:
wyleciało kilka ostatnich postów (nawet niepowiąznych) z tematu "Nieśmieszne" jak leci, bez żadnego ładu i skaładu.
m1zxpnc.png

To ja chciałbym teraz poznać tego "Bohatera domu" i jego uzasadnienie podjętych działań.
@Zeno posty są skasowane więc nie wiem za bardzo co tam pisałeś, a to że @MLJ napisał o lansie toć przecież prawda, bez różnicy co za Partyja :kwiczy2 .

Temat jest zamknięty dla wszystkich, na jak długo tego nie wiem gdyż to nie ja cykłem.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
screena nie wstawie ale ja tez tak mam...
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@Zeno posty są skasowane więc nie wiem za bardzo co tam pisałeś, a to że @MLJ napisał o lansie toć przecież prawda, bez różnicy co za Partyja :kwiczy2 .

Temat jest zamknięty dla wszystkich, na jak długo tego nie wiem gdyż to nie ja cykłem.
@OXYGEN THIEF jesteś jedynym moderatorem, który na tym forum ma odwagę przyznać się, że coś skasował lub nie i jakoś skrótowo to uzasadnić. To jednak nie wystarczy. Pozostali "moderatorzy" takiej odwagi cywilnej już nie mają. Sytucja ta powtarza się od lat i nie sposób jej dłużej ignorować. Wielu zasłużonych userów z tego powodu zamilkło lub odeszło z forum. Będzie jeszcze gorzej.
Wracając do tematu ja również napisałem o lansie. Jeśli napisałem nieprawdę. to proszę zacytować moją wypowiedź i uzasadnić, w którym miejscu mijam się z prawdą. Skasowanie tych postów było zwyczajnie złośliwe i żałosne.
Ps. I co @MLJ zadowolony teraz jesteś, bo nikt nie może ci wytknąć idiotycznego komentarza... Wspaniała nagroda..:szydera
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2406
Reakcje/Polubienia
2861
@OXYGEN THIEF jesteś jedynym moderatorem, który na tym forum ma odwagę przyznać się, że coś skasował lub nie i jakoś skrótowo to uzasadnić. To jednak nie wystarczy. Pozostali "moderatorzy" takiej odwagi cywilnej już nie mają. Sytucja ta powtarza się od lat i nie sposób jej dłużej ignorować. Wielu zasłużonych userów z tego powodu zamilkło lub odeszło z forum. Będzie jeszcze gorzej.
Wracając do tematu ja również napisałem o lansie. Jeśli napisałem nieprawdę. to proszę zacytować moją wypowiedź i uzasadnić, w którym miejscu mijam się z prawdą. Skasowanie tych postów było zwyczajnie złośliwe i żałosne.
Ps. I co @MLJ zadowolony teraz jesteś, bo nikt nie może ci wytknąć idiotycznego komentarza... Wspaniała nagroda..:szydera

Tworzysz jakieś posty - riposty na pół strony, pół dnia spędzasz na szukaniu odpowiednich memów, a później płaczesz w kolejnym temacie że ktoś przyszedł i Ci to wszystko skasował. I kto tu sadzi idiotyzmy ?
Get a life..
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10464
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja mam czasem odwagę cywilną się przyznać ale nawet jak piszę, że nie kasowałem to i tak jest na mnie :foch więc mam to (właśnie tam) jak ktoś miauczy.
Niektóre osoby tylko czekają jak ktoś poruszy polityczny temat i zaczynają się sprzeczki który mądrzejszy, która partia lepsza.
Skasowałem posty bo dotyczyły spraw niezwiązanych z tematyką forum. Zostawiłem posta @MLJ bo jako jedyny jest w kontrze do pozostałych 999k "Śmiesznych". W kółko trzaskacie posty na jedno kopyto więc będzie też coś ośmieszające drugą stronę. Taki pluralizm forumowy. Chyba dobrze będzie :scratch
Aktualnie każdy polityk próbuje wejść na plecy niepełnosprawnemu i zrobić sobie z nim zdjęcie. Niektórzy są na wózkach to spokojnie na jednego wejdzie dwóch. Z lewa i z prawa. Dziwne, że ta opozycja, która chce "dobrze" dla niepełnosprawnych jak rządziła to nie widziała potrzeby żeby tym ludziom pomóc.

:francuz
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ja mam czasem odwagę cywilną się przyznać ale nawet jak piszę, że nie kasowałem to i tak jest na mnie :foch więc mam to (właśnie tam) jak ktoś miauczy.
Niektóre osoby tylko czekają jak ktoś poruszy polityczny temat i zaczynają się sprzeczki który mądrzejszy, która partia lepsza.
Skasowałem posty bo dotyczyły spraw niezwiązanych z tematyką forum. Zostawiłem posta @MLJ bo jako jedyny jest w kontrze do pozostałych 999k "Śmiesznych". W kółko trzaskacie posty na jedno kopyto więc będzie też coś ośmieszające drugą stronę. Taki pluralizm forumowy. Chyba dobrze będzie :scratch
Aktualnie każdy polityk próbuje wejść na plecy niepełnosprawnemu i zrobić sobie z nim zdjęcie. Niektórzy są na wózkach to spokojnie na jednego wejdzie dwóch. Z lewa i z prawa. Dziwne, że ta opozycja, która chce "dobrze" dla niepełnosprawnych jak rządziła to nie widziała potrzeby żeby tym ludziom pomóc.

:francuz
Post MLJ jest idiotyczny ponieważ jego sedno sprowadza się do tego, że pojawienie się w towarzystwie protestujących niepełnosprawnych jest lansem. Jeśli jest lansem to również te osoby są lanserami:


Ja nie płaczę, bo mi skasowano posta, tylko domagam się szacunku dla pracy userów na tym forum. @al twoje uzasadnienie jest idiotyczne z kilku powodów i świadczy o braku pojęcia na czym polega praca moderatora, co cie w tej roli całkowicie dyskwalifikuje:
1. Nie jesteś tutaj od zapewniania przeciwagi dla czegokolwiek lub jakiegokolwiek pluralizmu politycznego. Ty nawet nie masz zielonego pojęcia na czym polega pluralizm. Pluralizm zakłada swobodę wypowiedzi, a ty swoim działaniem właśnie wystąpiłeś przeciw jakiemukolwiek pluralizmowi . Czy ja zabroniłem MLJ pisać postów. Nie, ja polemizuję z sądami przez niego głoszonymi na forum.
2. Skoro posty niedotyczyły tematyki forum to skasuj całe działy z muzyczką, śmiesznymi, kilkaset tematów w pogadankach.
3. Przedstaw skasowane posty w tym temacie, aby dać innym userom mozliwość wyrobienia sobie własnej opinii.
4. Moderator jest od tego, aby sprawdzić czy post jest rzetelny, czy nie zawiera wulgaryzmów itp., a nie od tego żeby decydować, czy poist mu pasuje, czy nie.
5. @OXYGEN obiecałeś mi że @al nie będzie moderował moich postów. Wychodzi na to, że Twoje obietnice są jak gruszki na wierzbie...
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Zeno, przeginasz...I skończ jednak te dziecinne płaczki. Czy pobyt na tym forum jest przymusowy?
 
Status
Zamknięty.
Do góry