ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
I tak i nie, zalezy do czego sie uzywa (zestaw do zabawy w domu moim skromnym zdaniem - i znowu to nieprawilne myslenie - nie wymaga zabezpieczenia detekcji intruza na poziomie THORa od BSK Consulting [o, ten:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
], ale czy ja komu bronie jak ma ochote?).

Poza tym, wiele popularnych zabezpieczen ma niezalatane dziury od np. 2015 roku

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
czy nawet wczesniej.

Natomiast shade ma jedna niezaprzeczalna zalete: jest na tyle niszowe, ze nie oplaca sie pisac exploita specjalnie dla niego, chyba ze ktos ma na oko atak specyficznego indywidualnego targetu i wie ze cel uzywa shade.
I tu wracamy do poczatku zasady cause-effect: o ile nie ma dostepnych popularnych exploitow, to po cholere podnosic numerek wersji? Zeby pokazac: o prosze, wypuscilismy wersje pierdyliard osiem kropka pisiont cy, ktora ma w prawym dolnym rogu emblemat Prawdziwego Polaka (Kaczka pasaca sie posrod 3 brzoz Smolenskich z Zachodzacym Sloneczkiem Polskich Sil Zbrojnych, zwanym Antonim o szerokim spojrzeniu w tle) o wymiarach 1.2x1.3 pixela? Dla chwaly i zasady? To nie antywir zeby mu co fefnascie minut odnawiac definicje.

Na wszelki wypadek jest oczywiscie mozliwosc ustawienia np. prosiaczka tak by informowal o wszystkim co opuszcza piaskownice i zaczyna dzialac poza nia (zreszta wspomniany wyzej exe radar tez moze to zrobic przy odpowiednich ustawieniach).Ale NIE robimy tego zakladajac inny program robiacy to samo, tak?

Jak sam sie przekonales w pazdzierniku 2015, np. Shade gryzie sie w niektorych przypadkach z HIPS SpySheltera, co jak byc moze pamietasz, spowodowalo Ci znaczace spowolnienie startu tej Twojej Visty (mam nadziej ze jako milosnik aktualizacji, pozbyles sie dziada) oraz start i prace programow.

Tak przy okazji mam nadzieje ze rozwiales swoje watpliwosci co sie z czym laczy z Twojej maszyny, jest do tego kilkaset programow a i prawie 2.5 roku od momentu kiedy pytales o pomoc z tymi watpliwosciami to chyba dosc czasu by zaspokoic ciekawosc?
Jaaajjj...no nie wiedziałem, że mam "wielbiciela", który pamięta moje kłopoty sprzed lat :D Ja już nawet nie wiem, o co wtedy chodziło...pewnie za dużo innych kłopotów :) W każdym razie podziękowania szczere :D
Ale do rzeczy...fakt, że Shade to niszowa i mało znana piaskownica, ale najważniejsze, że nie rozwijana, choć nie powiem sam od czasu do czasu korzystam z GeSWall, który poniekąd piaskownicą jakąś jest i to raczej "wiekową". Ale...ale robię to świadomie, wiedząc na co mogę się narazić, a poza tym stosuję dodatkowe technologie, które minimalizują ewentualne szkodliwe skutki - SD i Keriver. Jeśli nie znam poziomu obeznania tematu i umiejętności użytkownika po drugiej stronie ekranu, to zwyczajnie zalecam ostrożność. Podobnie nie zdarza mi się raczej nakłaniać do porzucania programów AV, choć nie używam takowych od wielu lat...ale tu znów zastrzeżenie jak wyżej.
Co do Shade jeszcze...exploity raczej wykorzystują wspólne mechanizmy, a nie unikalne dla wybranych softów, choć i takie oczywiście są...tu mowa o programach zabezpieczających, a nie luce w systemie czy w takim "cudzie" jak Java czy Flash. Może o tym świadczyć wynik tego testu, który choć sprzed 5 lat, to jest ostatnim znanym mi miarodajnym testem dla piaskownic
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Podsumowując - Shade niezły jest, ale trzeba mieć na uwadze jego potencjalne słabości, które mogą zostać wykorzystane przez najnowsze szkodniki, któych rozwój w miejscu raczej nie stoi. Amen :)
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Dżizzzz...ja nie pamiętam, żebym coś sprzedawał w sieci!...ja nawet rzadko w sieci kupuję, a co dopiero sprzedawać?! Musi to jakaś nie moja oferta chyba...albo mam swoje "alter ego" jakieś?
Wracając do aplikacji i bezpieczeństwa...tak SpyShelter to mój faworyt i nie znalazłem wśród teraz rozwijanych coś równie sprytnego...dobrego...a może nawet powinienem powiedzieć "doskonałego" w tym zakresie? Wiem, że ludzie narzekają na wsparcie producenta...że mieszają ostatnio z wersjami darmowymi i "cichymi"...ale SS w wersji z zaporą jest po prostu wielki...jest unikalny i nie ma odpowiednika...i basta :) Słowa cytowane przez Ciebie - "SpyShelter in the right hands is more powerful than any internet security suite could ever be." to prawda zwłaszcza jeśli pochodzą od człowieka, który reprezentuje firmę z listy 25 najlepszych firm "security" w skali globalnej
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a pochodzą z wątku na temat combo SS wraz z SD...to najlepszy wg mnie zestaw...i mam go od lat :)
A propos SS na koniec...nie wiem, czy to już linkowałem...moja krótka recenzja SS...taka moja prywata dla zainteresowanych :p
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Mam pytanie o co kaman z tymi Pandami? Kiedyś była Panda Global Protection, IS, Gold Protection itp. Teraz na stronie głównej są jakieś Panda Dome Essential, Premium itp.. Softpedia zamieniła nazwy ale nie zrobili tego wszyscy.. Nic nie idzie znaleźć informacji
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24603
Miasto
Trololololo
Mam pytanie o co kaman z tymi Pandami? Kiedyś była Panda Global Protection, IS, Gold Protection itp. Teraz na stronie głównej są jakieś Panda Dome Essential, Premium itp.. Softpedia zamieniła nazwy ale nie zrobili tego wszyscy.. Nic nie idzie znaleźć informacji
Softpedia zmieniła nazwy bo jest na bieżąco i uaktualniają, inne strony zrobią to zapewne jak im ktoś przypomni.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Tak tak ale skąd oni np wiedzą, że Panda Antivirus Pro to Panda Dome Essentials? Nigdzie nie ma o tym informacji
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9848
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tak tak ale skąd oni np wiedzą, że Panda Antivirus Pro to Panda Dome Essentials? Nigdzie nie ma o tym informacji

Wiedzą bo Dome Essential ma te same funkcje, które miała Panda Antivirus.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24603
Miasto
Trololololo
Właśnie wrzuciłem sobie HitmanPro.Alert i zobaczymy jak to usprawnili :)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9848
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W sumie chyba nigdy nie pisałem z czego korzystam. No więc tak:

Głównie AG. Na kompach gdzie nie ma AG jest Voodoo. Do tego Hitman albo Zemana (ale pomału wymieniam na Hitmana). W zestawie także Shadow Defender i cosik do backupu (Acronis albo Rollack + Bvckup). Na podstawowym kompie dodatkowo Webroot.
 

rowerzysta

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Maj 2018
Posty
6
Reakcje/Polubienia
3
Mozilla + noscript + avira ( guard ) + IOLO Phoenix ( payed ) + MKS_VIR 2003 = duży spokój !!!
einige Fragen? Questions? jakieś pytania ?
PS: odnośnie szubrawcy typu kookle zmienić ustawienia na Kaczora tzn. duckduckGO, można śmiało baraszkować po świecie.
czasami wchodzę Avirą Phantomem tam gdzie nie lubią patriotów z Polski
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Znudzony moim poprzednim zestawem do ochrony, dzisiaj zainstalowałem sobie Kaspersky Internet Security :klawik
 

marsellusaliveinНиш

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
21 Grudnia 2014
Posty
339
Reakcje/Polubienia
37
U mnie po latach używania zestawu AppGuard PC Tools Firewall + WinPatrol, duża zmiana:szok
Tera: Comodo Firewall 11 + Malwarebytes Browser Extension:klawik
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24603
Miasto
Trololololo

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Moją dziesiątkę zabezpieczam za pomocą wielu, wypróbowanych przeze mnie programów. Oto one: Emsisoft AntiMalware, Xvirus Personal Firewall Pro, SpyShelter Premium, Malwarebytes Premium, Zemana AntiMalware, WinPatrol, AdGuard, Unchecky, MCShield, oraz rzadko przeze mnie używany ShadowDefender.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9848
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Moją dziesiątkę zabezpieczam za pomocą wielu, wypróbowanych przeze mnie programów. Oto one: Emsisoft AntiMalware, Xvirus Personal Firewall Pro, SpyShelter Premium, Malwarebytes Premium, Zemana AntiMalware, WinPatrol, AdGuard, Unchecky, MCShield, oraz rzadko przeze mnie używany ShadowDefender.

I to wszystko w jednym czasie na jednym komputerze :??:strach
 
Do góry