Win 10 problem z zrzutami ekranu

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Niedawno zmieniłem Win Xp na Win 10. Było trudno się przyzwyczaić ale już prawie jest ok. Niestety ale chyba po ostatniej aktualizacji mam problem z robieniem zrzutów z ekranu, tak jak widać na załączonych fotkach ciągle mam zamiast białego tła zupełnie inne. Nie ma znaczenia czym robię zrzuty czy z win lub innym programem efekt jest taki sam. Prośba o pomoc za którą z góry dziękuję...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25046
Miasto
Trololololo
Niedawno zmieniłem Win Xp na Win 10. Było trudno się przyzwyczaić ale już prawie jest ok. Niestety ale chyba po ostatniej aktualizacji mam problem z robieniem zrzutów z ekranu, tak jak widać na załączonych fotkach ciągle mam zamiast białego tła zupełnie inne. Nie ma znaczenia czym robię zrzuty czy z win lub innym programem efekt jest taki sam. Prośba o pomoc za którą z góry dziękuję...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Robiłeś jakieś aktualizacje systemu :??
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Niestety ale chyba po ostatniej aktualizacji mam problem z robieniem zrzutów z ekranu, tak jak widać na załączonych fotkach ciągle mam zamiast białego tła zupełnie inne.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie tylko ciebie dotknął ten problem.
Ale jak piszą na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wystarczy zaktualizować sterowniki grafiki.
If you find yourself staring at an unsightly off-color screen, don't worry, there's an easy fix. Just update your computer's graphics drivers by visiting the manufacturer's support site or the driver pages of graphics manufacturers
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
or
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(depending on your computer's GPU).
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Ok dzięki znalazłem to chyba to: za dużo tych nowości kurde...
Błąd systemu Windows 10 zmienia kolor na pomarańczowy: jak go naprawić...
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Odinstalowałem te ostatnie aktualizacje ale dalej jest tło pomarańczowe, chciałem zaktualizować sterowniki karty graficznej komputera, Intel, ale jest info: Sorry, no software updates are available.
<a href=
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
>Intel.jpg</a>
może jakieś pomysły?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
może jakieś pomysły?
Punkt przywracania systemu?

Wyglada ze Intel zaprzestal wydawania poprawek do sterownikow 2giej generacji jakis czas temu.
Polecam sprawdzic czy przywracanie systemu cos pomoze. Jezeli nie, to na chwile obecna nie mam pomyslu.

Jezeli tak, to zalecenie: po przywroceniu systemu wykonaj procedure ze spoilera ktora blokuje aktualizacje konkretnego sterownika przez szalona 10, wykonaj punkt przywracania i sprobuj zrobic aktualizacje ponownie.

Problem polega na tym ze bez aktualizacji zbiorczej nie masz latek bezpieczenstwa, a aktualizacje zbiorcze potrafia spaprac sterownik.

Jezeli pomimo wykonania blokady aktualizacji sterownika po aktualizacji zbiorczej problem powroci - to MS za gleboko namieszal zeby cos ad hoc wydumac samemu. PRzywroc system ponownie i poczekaj az Malymietki posprzata baagan ktory narobil.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2652
Reakcje/Polubienia
3131
Gdyby nie była to taka intensywna pomarańcz, to takie trochę nocne wyświetlanie 24/7 :)
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Niestety okazuje się że nie mogę przywrócić systemu do stanu z przed aktualizacją bo nie mam skonfigurowanego narzędzia Kopia zapasowa. Nawet nie wiem jak ją utworzyć. W XP kilka razy z kopi zapasowej korzystałem ale tam ona po prostu była hmm. Wygląda na to że muszę czekać na wydanie jakieś poprawki..
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Tak jak napisałem wcześniej,
Odinstalowałem te ostatnie aktualizacje ale dalej jest tło pomarańczowe, chciałem zaktualizować sterowniki karty graficznej komputera, Intel, ale jest info: Sorry, no software updates are available.
Tło zrobiło się białe po jakimś czasie ale naprawdę nie wiem dlaczego..Teraz chciałem wyłączyć kompa ale się upomina o aktualizacje hmmm i kurde znowu mi namiesza, po tych aktualizacjach poprzednio komputer jakby zrobił się wolniejszy, przynajmniej takie mam wrażenie.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
T... się upomina o aktualizacje hmmm i kurde znowu mi namiesza, po tych aktualizacjach poprzednio komputer jakby zrobił się wolniejszy, przynajmniej takie mam wrażenie.
1. w moim poscie powyzej masz opisana procedure (tak, wiem, troche uperdliwa ale innej nie ma) ktora blokuje aktualizacje sterownikow okreslonego typu hardware w Win 10.
2. Nie uciekniesz. Niestety MalyMietki ma ideefixe ze aktualizacje sa all in one (na polski: aktualizacje bezpieczenstwa razem z gownem ktore powoduje problemy w systemie). Zrob procedure z p1, zrob punkt przywracania systemu, i zrob aktualizacje. Najwyzej przywrocisz.
3. Mozliwa przyczyna ze Ci komp zwolnil jest to, ze ostatnia poprawka niweluje (podobno) skutki poprzedniej, czyli nadmierne obciazenie procka procesem wyszukiwania i indeksowania. Skoro odinstalowales poprawke - to moze byc to.
3a. Istnieje tez szansa ze system MOGL Ci zwolnic w wyniku radosnego latania przeroznych odmian meltdown, spectre i innych takich.

JA, o czym Ty byc moze jeszcze nie wiesz jestem cholernie leniwy i nie chce mi sie szukac (z gory przepraszam) ale o ile mnie pamiec nie zawodzi to kolega @Grandalf chyba jakos niedawno cosik skrobal o takim narzedziu ktore wyswietla jakie zabezpieczenia masz poinstalowane, i pozwala (ponownie jesli pamiec nie zawodzi) na ich deinstalacje. Jako ze ataki wykorzystujace te luki nie naleza raczej do popularnych i poki co sa ... eee... znaczy ja nie mowie ze sa wykorzystywane jedynie w ukierunkowanych atakach przez firmy ktore kupuja np. Pegasusa bo przeciez nie wiem, nie? Anyway, ataki sa rzadko spotykane i tailorowane do celu, w zwiazku z czym mozna przyjac ze niektore z tych zabezpieczen mozesz wyciac bez wiekszych obaw. Inna inszosc ze musisz pamietac ze MalyMietki ci je zas wrzuci przy kolejnej aktualizacji, ot takie uszczesliwianie na sile...


PS: przepraszam ze na raty ale cos mi strzelilo do lba... nie masz czasem Vantage? To wywal na probe, co?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Włącz Ustawienia/System i wyłącz wyświetlanie nocne...
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Oświetlenie nocne mam wyłączone ale i tak jest nie aktywne nie można go włączyć. Chyba na razie dam spokój, aktualizacja tak jak pisałem w poście powyżej uszczęśliwiła mnie powtórnie przy wyłączaniu kompa wbrew mojej woli się zainstalowała(wczoraj ją odinstalowałem) tło jest dalej białe..Dzięki za pomoc :england
 
Do góry