Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Sumując- pakiet nie jest zły ! Napisał już Oxy że większość tego typu programów posiada na starcie ustawienia "małpka" by nie angażować przeciętnego usera i to jest "bezpieczne" :). Dociekliwi i kumaci przekopią ustawienia i dostosują program pod swoje wymogi-jeśli nie znajdą tego czego wymagają i potrzebują to rezygnacja i finito.Promo jest fajne bo za free, sam pakiet nie jest w "dziesiątce" ale tuż za nią, false ma na poziomie 3-1 więc nieźle ,0-day na 100% reszta też nieźle-brać jak dają.... mnie jednak nie "porwał" co już jest poza tematem..Pzdr.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Promocja i tak była już nieaktualna. Potestuję go przez te 3 miesiące (bo na promo się nie załapałam), ale używałam różnych i w porównaniu do innych, to jak na razie niezbyt mi się podoba.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1422
Najlepiej gdybyś zapytała o to użytkownika @lugger , on korzysta z tego programu więc jest zapewne kumaty w tej czaczy.
Dzięki Oxy za zaufanie ale niestety w tej czaczy to średnio jestem kumaty. Nigdy nie miałem tego typu problemów z żadnym pakietem IS (a korzystam na różnych lapkach obecnie z Avasta IS i Comodo). W przypadku BG nawet nie zastanawiałem się nad tym problemem co pisze Dorota. Na pewno bym nic nie usuwał a ewentualnie naprawił. Pakiet ma być skuteczny i chodzić cicho. A tak tutaj jest.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
To ja mam akurat odwrotnie, nie lubię jak się tam coś cichaczem, bez mojej wiedzy dzieje. Pakiet ma mnie o wszystko pytać :p
Tak w ogóle, to zainstalowałam go ze względu na zaporę, bo ta której używałam była jakaś ułomna.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
To ja mam akurat odwrotnie, nie lubię jak się tam coś cichaczem, bez mojej wiedzy dzieje. Pakiet ma mnie o wszystko pytać :p
Tak w ogóle, to zainstalowałam go ze względu na zaporę, bo ta której używałam była jakaś ułomna.


Ok, ale czy posiadasz na tyle wystarczającą wiedzę aby rozróżnić co jest dobre a co złe :??
Wiele złośliwego oprogramowania ma lewy podpis cyfrowy który wydaje się prawdziwy, nazwy też mają takie jak bezpieczne programy.Potrafisz odróżnić np: fałszywy plik o nazwie office.exe pod którym kryje się jakiś ransomware od bezpiecznego office.exe, sprawdzasz za każdym razem lokalizację/ścieżkę pliku :?? Jeśli tak to tryb pytający jest dla Ciebie, a jeśli nie to lepiej pozostań przy domyślnych ustawieniach.

Wystarczy jeden błąd aby podłapać jakiś ransomware który zaszyfruje dysk na którym mogą być bardzo cenne dane a ich odzyskanie praktycznie jest zerowe bez płacenia okupu i to niemałego.

Kumaci instalują Appguard'a ( którego obsługi trzeba się nauczyć ) + jakiś skaner + zaporę i odpowiednie filtry w blokerze reklam.

Mniej kumaci lub nie kumaci instalują pakiet IS

Oczywiście dodatkowo dochodzi backup danych na zewnętrznym nośniku.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Sprawdzam ścieżkę, a jak czegoś nie jestem pewna, to szukam w Google. A tak ogólnie to od wieków nie miałam żadnych wirusów, chociaż ostatnio od dłuższego czasu jechałam na MS Security Essentials + PC Tools Firewall Plus. Reinstalacji systemu też nie robiłam od kilku lat.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
To jeszcze dodam nadal w zgodzie co wyżej już napisano- pakiety IS- na domyślnych dla "wygody" a kombinacje AV-zapora-antymalware-plus dla wymagających .Pakiety IS czy tak zwane TotalSecurity po odpowiednim skonfigurowaniu (heh, oprócz paranoi) są już prawie wystarczające- prawie wystarczające bo... przykładowo Comodo, po skonfigurowaniu (na domyślnych słabo) ma bardzo mocnego firewalla łącznie z HIPsem i piaskownicą, natomiast AV jest średni i to nawet w wersji płatnej- lecz zapora po ustawieniu (poradniki co i jak w sieci) i początkowej nauce jest potem "cicha"- natomiast alarmy dają użytkownikowi możliwości decyzji łącznie z cofnięciem operacji. Bitdefender ma dobry AV a średnią zaporę.....itp-itd, można dużo i długo ale to już inny dział. W temacie Bullguard, nie żałować bo idzie "poskładać" lepsze combo i w sumie też za darmola.. ważne jest gdzie śmigamy po sieci i co tam robimy, co kumamy(?) wtedy jednym wystarcza AV z M$ i nakładka na zaporę (albo Linux :) ) a jak jesteśmy hardcor to wskazane lepsze BHP. Pzdr.
 

headge

Świeżak
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
13
Reakcje/Polubienia
5
Chciałabym też dowiedzieć się, jak wyłączyć to blokowanie stron, bo mi przeszkadza a też nie znalazłam takiej opcji. Skoro już zainstalowałam, to chciałam zostawić na ten okres próbny...
OXYGEN THIEF - na tym screenie widać, że właśnie jest wybrana zakładka advanced :p
Możesz kliknąć "More details" na zablokowanej stronie i "Continue to website. Not Recommended".
A jeśli jest to często odwiedzana strona to wejdź w programie w Antivirus - Safe browsing - Manage list i tam dodaj do białej listy adresy stron, które nie będą blokowane.
 

luger

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
169
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Poznań

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10639
Miasto
Somewhere over the rainbow.

luger

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
169
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Poznań
To chyba masz w przeglądarce włączoną wtyczkę WindScribe bo u mnie, po przetłumaczeniu translatorem mam takie coś Należy pamiętać, że ten kod można zarejestrować tylko na Węgrzech . W oparciu o naszą automatyczną weryfikację nie zarejestrowano się na Węgry.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10639
Miasto
Somewhere over the rainbow.
To chyba masz w przeglądarce włączoną wtyczkę WindScribe bo u mnie, po przetłumaczeniu translatorem mam takie coś Należy pamiętać, że ten kod można zarejestrować tylko na Węgrzech . W oparciu o naszą automatyczną weryfikację nie zarejestrowano się na Węgry.

A to się chyba nie zrozumieliśmy. Bez VPNa otrzymałem klucz ale nie rejestrowałem więc nie wiem czy VPN jest potrzebny podczas rejestracji. Skoro piszesz, że jest to pewnie tak właśnie jest. :jaranko
 
Do góry