d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ale co to ma do rzeczy? Ja chcę mieć możliwośc decydowania, czy chcę aby plik został usunięty/naprawiony czy zignorowany. Mój dysk i moje pliki i nie będzie jakiś antywirus decydował za mnie, co ma mi usuwać.
Blokowanie stron też mi się nie podoba. Powinien ew. tylko wyświetlać ostrzeżenie. Chyba jak wchodzę na taką stronę, to świadomie. I nawet nie wiadomo, gdzie to globalnie wyłączyć
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
@d0r0t@ , Wykluczanie plików działa na innej zasadzie, jeśli antywirus wykrył jakiegoś intruza a Ty jesteś pewna że nie jest to intruz to wtedy robisz wykluczenie tego pliku.Jeśli nie jesteś pewna to po prostu sprawdzasz ten plik innym programem czyli skanerem antywirusowym lub wrzucasz ten plik do analizy na VirusTotal
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
No więc tak jak pisałam wcześniej, po wykryciu pliku nie było możliwości wyboru braku działania/zignorowania tego pliku. Nie mogłam go odznaczyć a do wyboru miałam tylko "napraw" i "usuń". Nie miałam opcji "ignoruj". Nie wiedziałam czy "usuń" doda ten plik do kwarantanny czy całkiem skasuje, więc wybrałam naprawę, po której w kwarantannie znalazłam tylko 3 z pięciu znalezionych zagrożeń. Te 3 przywróciłam, a nie wiem co się stało z pozostałymi dwoma :(
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Ale co to ma do rzeczy? Ja chcę mieć możliwośc decydowania, czy chcę aby plik został usunięty/naprawiony czy zignorowany. Mój dysk i moje pliki i nie będzie jakiś antywirus decydował za mnie, co ma mi usuwać.
Blokowanie stron też mi się nie podoba. Powinien ew. tylko wyświetlać ostrzeżenie. Chyba jak wchodzę na taką stronę, to świadomie. I nawet nie wiadomo, gdzie to globalnie wyłączyć
Zapewne taką możliwość masz, tylko musisz coś poprzestawiać w opcjach tak aby pytał Ciebie o podjęcie decyzji.

Spójrz na to z innej strony, producenci programów antywirusowych tworzą oprogramowanie które ma nie zadręczać użytkownika pytaniami tylko ma działać bo typowy użytkownik nie ma pojęcia ( i pewnie też ochoty ) na sprawdzanie plików dodatkowymi skanerami.Zawsze lepiej gdy antywirus zablokuje za dużo niż przepuści jakieś złośliwe oprogramowanie.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie znalazłam nic takiego w opcjach, żeby mnie pytał. Jest tylko to:
TAYqUvY.png

Tyle, że tutaj zamiast "cancel" jest "block", a w okienku które wyświetliło się po zakończeniu skanowania było "cancel" i "fix"
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Nie znalazłam nic takiego w opcjach, żeby mnie pytał. Jest tylko to:
TAYqUvY.png

Tyle, że tutaj zamiast "cancel" jest "block".
Najlepiej gdybyś zapytała o to użytkownika @lugger , on korzysta z tego programu więc jest zapewne kumaty w tej czaczy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
@d0r0t@ , na tym screenie widzę opcje Basic i Advanced - kliknij Advanced i powinno ukazać się więcej opcji.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Chciałabym też dowiedzieć się, jak wyłączyć to blokowanie stron, bo mi przeszkadza a też nie znalazłam takiej opcji. Skoro już zainstalowałam, to chciałam zostawić na ten okres próbny...
OXYGEN THIEF
- na tym screenie widać, że właśnie jest wybrana zakładka advanced :p
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Chciałabym też dowiedzieć się, jak wyłączyć to blokowanie stron, bo mi przeszkadza a też nie znalazłam takiej opcji. Skoro już zainstalowałam, to chciałam zostawić na ten okres próbny...
zrób to co napisałem powyżej i dopiero szukaj, zapewne będzie tam o wiele więcej opcji, jak nie będziesz czegoś kumała to zawsze możesz porobić screeny, wstawić je tutaj i zapewne jakiś użytkownik pomoże.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Przecież już odpisałam na to co powyżej. Na zrzucie widać ustawienia zaawansowane.
Znalazłam jak wyłączyć blokowanie stron, ale nie ma opcji "pytaj" w ustawieniach antywirusa. Z tym, że odnośnie stron www, to po prostu trzeba wyłączyć całą ochronę. Nie da się samego blokowania
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
@d0r0t@

chwila szukania w google i znalazłem
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


AV55


a jednak jest w opcjach możliwość ustawienia tak aby pytał :klawik , ba możesz nawet zaraportować im że to fałszywy alarm.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Mi takie okienko po skanowaniu nie wyskoczyło (wyskoczyło inne, gdzie było tylko "cancel" i "fix"), chociaż powinno to tak właśnie wyglądać i nie znalazłam opcji "pytaj" w zakładce zaawansowane. Jest do wyboru tylko to, co pokazałam na zrzucie. Może trial ma jakieś ograniczenia? Byłoby to dziwne...
Oki, wczytam się w te instrukcje, może coś tam znajdę, ale nigdy nie potrzebowałam czytać instrukcji, a miałam już wiele różnych antywirusów. Ten najwyraźniej nie jest zbyt intuicyjny albo po części to kwestia tego, że jest po angielsku i nie wszystko rozumiem. Chociaż po angielsku też już miewałam...
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Mi takie okienko po skanowaniu nie wyskoczyło (wyskoczyło inne, gdzie było tylko "cancel" i "fix"), chociaż powinno to tak właśnie wyglądać i nie znalazłam opcji "pytaj" w zakładce zaawansowane. Jest do wyboru tylko to, co pokazałam na zrzucie. Może trial ma jakieś ograniczenia? Byłoby to dziwne...
Oki, wczytam się w te instrukcje, może coś tam znajdę, ale nigdy nie potrzebowałam czytać instrukcji, a miałam już wiele różnych antywirusów. Ten najwyraźniej nie jest zbyt intuicyjny albo po części to kwestia tego, że jest po angielsku i nie wszystko rozumiem. Chociaż po angielsku też już miewałam...
Tak, nie wyskoczyło ponieważ takie ustawienie nie jest domyślne, musisz to ustawić i program będzie pytał.Wszystko jest w linku który podałem wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
A powinno być domyślnie. Nie chce mi się tego studiować, ale w wolnej chwili wrzucę w translator. W sumie to po prostu powinno być do wyboru w tych ustawieniach, co pokazałam na zrzucie jako trzecia opcja "pytaj". Skoro tam nie ma, to musi być gdzieś zakopane, a nie powinno
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
A powinno być domyślnie. Nie chce mi się tego studiować, ale w wolnej chwili wrzucę w translator. W sumie to po prostu powinno być do wyboru w tych ustawieniach, co pokazałam na zrzucie jako trzecia opcja "pytaj". Skoro tam nie ma, to musi być gdzieś zakopane, a nie powinno

Nie powinno być domyślnie, ponieważ takie domyślne ustawienie zrobiło by więcej szkody niż pożytku.

Wyobraź sobie użytkownika który nie ma pojęcia o podejmowaniu decyzji, nie wie że należy pliki skanować dodatkowymi skanerami itd.Taki użytkownik będzie chciał bardzo np: zagrać w świeżo ściągniętą grę z forum warezowego więc to jego "chcenie" zagrania w grę będzie ważniejsze niż jakiś tam antywirus i jego jakieś niezrozumiałe dla niego pytania, taki użytkownik pomimo wykrycia wirusa przez jego program antywirusowy kliknie na "Zezwól" i w większości przypadków otworzy to wrota do zainfekowania jego komputera a potem właśnie ten użytkownik który miał w głębokim poważaniu to co jego antywirus chciał zablokować ale nie mógł, będzie pisał na różnych forach internetowych bzdury typu " ten antywirus jest słaby" , "przepuścił mi wirusa"

Ustawienia domyślne są ok, ponieważ są przeznaczone dla większości, a większość nie kuma czaczy
 
Do góry