AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Witam pnie i panowie . Ostatnio co jakiś czas zawiesza mi się przeglądarka i wyskakuje komunikat że flash przestał działać . Prawdopodobni jest to wina AG ponieważ po wyłączeniu AG działa . Jakieś podpowiedzi ? Z góry dziękuję
D053S45.png
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2085
Reakcje/Polubienia
320
Miasto
Nagykutas
Też to samo mam czasami ale jeszcze nie doszedłem, że to może być wina AG. :scratch
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
U mnie to samo kilka razy dziennie a nie mam AG więc to nie jego wina.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
senior38 napisał:
Pytanie odnośnie tego programu.Co mam zrobić, żeby AG nie blokował instalacji aktualizacji systemu?

To proste na czas instalacji aktualizacji zejdź do poziomu install albo off potem jak już wszystko się zaktualizuje przywróć poziom Locked Down ( klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonę AG i wybierasz to co napisałem czyli install albo off )
 

jerzy601

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
187
Reakcje/Polubienia
56
poprostu wyłącz go zanim będziesz aktualizował cokolwiek ,a po aktualizacjach lub instalacji cokolwiek to go włącz.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Tak w tej chwili to robię.Myślałem że jest na to inny sposób,automatyczny.Dziękuję za wyjaśnienie. :)
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
senior mialem dokladnie to samo, po jakims czasie przestal wyskakiwac mi ten komunikat a w zamian dostalem ,, ftyczka nieznana spowalnia prace komputera...i cos tam dalej.
Mimo czyszczenia kompa, wylaczenia AG dalej mi to wyskakuje wiec chyba nie w tym problem.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Prawdopodobnie appguard blokuje mi zaporę windows. Pomimo włączenia jej w ustawieniach, po restarcie systemu zapora ponownie jest wyłączona?
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Dawno kupiony, ale dopiero teraz AG zainstalowany i od razu problem.
AG blokuje mi program do szyfrowania GiliSoft File Lock Pro:

QvT73icwkXxP.jpg


Lz_QOw2vBi21.jpg


Ktoś wie co z tym fantem zrobić. Nic nie jest aktualnie zaszyfrowane, a programik jest zainstalowany na innej partycji niż systemowa. Nie mogę na razie nic uruchomić w Locked Down przez tamta blokadę (tzn. mogę, ale prześladuje natrętnie tamten komunikat :( ). Wstawić dwa pliki (FileLock.exe oraz FileLockAgent64.exe) do Power Apps, czy zadziałać w innej lokalizacji ?
Jeśli nikt nie wie, to poczekam na Oxy'ego :szef, to może on coś poradzi.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36183
Reakcje/Polubienia
25297
Miasto
Trololololo
:england
blokuje ponieważ masz zainstalowanego tego szyfratora na partycji D, zrób dla tego programu (cały folder) wykluczenie i będzie działać.
czyli dodajesz do User Space (klikasz na Add i dodajesz) a potem ustawiasz na NO.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Na początek dodaj d:\aplikacje zainstalowane\ w zakładce User Space jako Include=>No. Niżej masz Publishers, przez Browse... dodaj program którym startuje jako Guarded: No, Privacy: Off, Install: Allow, Level: --.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Miałem wstawiony cały folder do User Space, ale nie zmieniłem na "No".
Wpisałem teraz wszystko jak trzeba i działa. Dzięki.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Taka mała ciekawostka dotycząca kopii zapasowej ustawień przy reinstalacji programu

Currently there is no feature within AppGuard to automatically import/export settings but I believe it can be done, albeit somewhat clumsily, as follows.

The settings are held within two policy files named AppGuardPolicy.xml. They are located in the Application Data\Blue Ridge Networks\AppGuard folder within the user profiles on Windows XP. There will be one within the administrator profile used to install AppGuard and another within the All Users profile. You need to backup both of them. The folders on Windows 7 may be different from Windows XP but the file names will be the same so just search for any AppGuardPolicy.xml files and copy them away somewhere.

I suggest the following procedure when restoring them. In the Advanced tab, temporarily uncheck the "Stop Self Protection (TamperGuard)" checkbox. Next set the Protection Level to Off and uncheck the "Re-enable <xxxx> level after <xx> minutes" checkbox so that AppGuard protection isn't automatically re-enabled on the next restart. Now copy the backed up policy files back to their original locations and restart the PC. All being well, the backed up settings should now be active again. Don't forget to re-enable the previous Protection Level and TamperGuard when done. If that doesn't work, try restarting the PC with AppGuard protection off before restoring the backed up policy files.

info

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry