Co czytamy dla odprężenia, wypoczynku

Andy 28 Sierpień 2010

View Users: View Users
  1. [​IMG]

Bardzo ciekawa pozycja o tych którzy nigdy nie szli na żadne układy,obok pomniejszych fikcyjnych postaci cały wachlarz autentycznych uczestników walki (i kolaboracji) z dwoma okupantami.
    W bardzo plastyczny sposób przedstawiony problem który never dies czyli podział : AK-owcy/NSZ-towcy vs współpracownicy Gestapo.

2. Hefajstos

Hefajstos Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    2
    Katarzyna Puzyńska - więcej czerwieni

Marta Guzowska, pisarka, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru

Kod:
    [ Widoczne dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij aby się zarejestrować ]

3. merkaba

merkaba Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    ja kiedys czytałem dzieniczek faustyn kowalskiej po pismie sw jest to druga ksiazka ktura jest drukowana najchetniej
    sa to słowa i jezusa skierowane fo faustyny kowalskiej jezus podał modlitwe koronke do miłosierdzia bozego
    „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę"

Odmawianie koronki jest drogą otwarcia się człowieka na doświadczenie Bożego Miłosierdzia i stanowi istotny element świadczenia miłosierdzia bliźnim, tym bardziej, że z tą modlitwą związane są obietnice Chrystusa: „Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą" (Dz. 1128). Wyjaśnia jednak, że przez koronkę można wyprosić to wszystko, co jest zgodne z wolą Bożą (Dz. 1731). Określenie „wszystko" oznacza w powyższym kontekście zarówno dobra duchowe - zbawcze, jak i doczesne, tak dla całych społeczności, jak i dla indywidualnych osób. Pan Jezus wielokrotnie zachęcał lub wręcz nakazywał „nieustanne" odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Swym zasięgiem mistyczka miała obejmować w czasie modlitwy całą ludzkość: grzeszników, znajdujących się w niebezpieczeństwie popełnienia grzechu, konających, zagrożonych potępieniem, a także osoby nie znające Boga czy też za mało Go kochające (Dz. 929). Chrystus zapewniał ją, że obdarzy łaską nawrócenia i dobrej śmierci umierających, gdy będzie przy nich odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia (Dz. 811). Zapewniał także o swojej obecności przy tych osobach: „Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny" (Dz. 1541). Pan Jezus dał jej poznać, iż w tej koronce jest wielka pomoc dla konających (Dz. 834-835). Odmawianie koronki stanowi nie tylko drogę świadczenia miłosierdzia innym ludziom, ale wiążą się z tym także obietnice Chrystusa w stosunku do osób praktykujących tę modlitwę (Dz. 848). Dotyczą one w szczególny sposób godziny śmierci: „Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinie śmierci (...), niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu" (Dz. 687). Ta wielka obietnica dotyczy z całą pewnością nawrócenia i śmierci w stanie łaski. Chrystus zapewnił mistyczkę, że wszyscy szerzący cześć Bożego Miłosierdzia i odmawiający koronkę „w godzinę śmierci nie doznają przerażenia. Miłosierdzie moje osłoni je w tej ostatniej walce" (Dz. 1540). Powyższa obietnica wskazuje na potrójny wymiar łaski udzielanej umierającym - brak lęku, pokój duszy i spokojną śmierć.

Koronka do Miłosierdzia Bożego
    (do odmawiania na zwykłej cząstce różańca)

Na początku:

Ojcze nasz...
    Zdrowaś Mario...
    Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę
    i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego
    Jezusa Chrystusa, na przebłagania za grzechy nasze
    i świata całego.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas
    i świata całego.

Na zakończenie (3 razy):

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny,
    zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego
    jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufam Tobie"
    (Dzienniczek Bł. s. Faustyny 1,93).

4. Human

Human Świeżak

Otrzymane Polubienia:
    0
    Kryminały oczywiście ale i fantastykę. Jesień szykuje się zacna:

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

A ostatnio czytam R. Hobb, kontynuację Skrytobójcy czyli Misję błazna.

5. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    69
    A ja dzisiaj skończyłem czytać (nie wiem który to już raz) "Manhattan Transfer" Johna Dos Passosa. Bardzo lubię mimo, że ciężko wchodzi

6. ToGor

ToGor Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    5
    Ostatnio preferuję typy:

1. Joanna Chmielewska /niedawno zmarła pisarka - w 2013/ - pominąłem poradniki, książki dla dzieci i pewnie część autobiograficznych.
    Polecam 99,9 % pozostałych - "dla odprężenia i wypoczynku" - taka beletrystyka sensacyjna, najczęściej trochę "na wesoło" ...
    2. Dan Brown - powieści typu Kod Leonarda Da Vinci - w realiach hipotez sztuki, tajemnic teorii spiskowych
    3. Jack Higgins - sensacja i szpiegostwo - trochę podobnie tematycznie jak mistrz Brown powyżej ...
    4.Robert Ludlum - wybiórczo dla zmiany nastroju ... Sensacja i szpiegostwo ...

Ładuję...