Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
1842
@spamtrash Era tych programów skończyła się dawno, do XP, może Vista miała rację bytu.
Widze ze zadaes sobie wiele trudu analizujac liste ktora skompilowalem.
Ale zeby uproscis sprawe, chcialbym teraz prosic Cie o odniesienie sie do JEDNEGO z wymienionych przeze mnie, a przewijajacych sie w tym watku:

uzasadnij prose Twoje twierdzenie ze Kaspersky Internet Security nie nadaje sie do niczego wyzej niz Windows Vista.

Jezeli nie potrafisz uzasadnic, to moze przemysl co wypisujesz, nie wiem, popros kogos starszego o porade jak masz problemy ze zrozumieniem, albo co...?

joa87

Bardzo aktywny
Polubienia
103
Autor tematu #272
Wprawdzie SimpleWall jest rzeczywiście prosta w obsłudze, to zastanawiam się czy warto ją jednak zamienić na zaporę do której mam trochę większe zaufanie, czyli Comodo Firewall, z włączoną ochroną pro-aktywną... Zwłaszcza że produkt firmy Comodo pamięta swoją poprzednią konfigurację... Więc nie zaczynałabym do zera.

Na lapku zainstalowałam OSArmor, wpierw miałam problem z pobraniem jej instalki, bo w Firefox blokował je Bitdefender Free, ale dałam radę dzięki Operze. Czyli czasem przydaje się inna przeglądarka... Czasem używam Microsoft Edge, ale wolę od niej Firefox i Operę.

Na XP odpowiada mi ostatnia darmowa wersja Kerio Personal Firewall. Ona nawet informuje że dana gra, np. Catch Up próbuje się łączyć ze stroną swego producenta, w celach statystycznych. Przed tym nie ostrzegał mnie pakiet Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej. Mam więc większą kontrolę nad tym co ma mieć dostęp do internetu.

Na mojej dziesiątce jestem zadowolona z Windows Firewall Control, ona chyba się automatycznie aktualizuje.

Cieszę się, że nie mam już dwóch antywirusów, oraz paru programów anty-malware. Bunkrowałam mój komputer... A i tak żadne zabezpieczenia nie pomogą, jeżeli użytkownik nie będzie działał z głową i np. będzie klikał na dziwne odnośniki w mailach. No i trzeba na bieżąco aktualizować system... Taka jest w każdym razie moja opinia.