Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy...

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
446
Reakcje/Polubienia
81
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Przebudzenie - Awake (2007)

awake-767239.jpeg


Świadoma narkoza to rzadkie, aczkolwiek występujące w medycynie zjawisko polegające na podaniu niewystarczającej ilości narkozy przy znieczuleniu ogólnym. Pacjent wówczas może słyszeć głosy lekarzy, co często pozostaje w podświadomości w postaci szoku pourazowego, objawiającego się często lękami, które można leczyć z pomocą specjalisty. Najbardziej jednak traumatycznym przeżyciem jest pełna świadomość, przy czym pacjent może odczuwać nawet ból, każde nacięcie skalpela, jednak nie może niczemu zapobiec, gdyż jest w stanie paraliżu (zwiotczenia wszystkich mięśni szkieletowych). To są fakty. Zatem co nam serwuje Joby Harold?

W swoim pierwszym filmie Harold próbuje przedstawić ten medyczny fenomen. Kreuje postać młodego Claytona (Hayden Christensen), który pragnąc wzorować się na swoim ojcu, wspina się po szczeblach kariery. Jego najlepszy przyjaciel, a zarazem lekarz, Jack (Terrence Howard) mówi wręcz, że prawie całe miasto do niego należy. Nasz bohater ma wszystko, czego mógłby tylko zapragnąć: pieniądze, piękną narzeczoną (Jessica Alba), życzliwych ludzi wobec siebie. Cóż więc zaprząta mu głowę? Okazuje się, że jest poważnie chory i jedynym sposobem na wyzdrowienie jest transplantacja serca.

Wraz z dniem, gdy Clay i Sam biorą ślub, zaczyna się wielka gra. Zarówno o życie, jak i o sprawiedliwość. Joby Harold nie połasił się bowiem jedynie na zobrazowanie problemu świadomej narkozy. Wplótł również intrygę,która z jednej strony trzyma w napięciu, z drugiej całkowicie oddala od głównego tematu filmu.
Szczegółów zdradzać nie będę, gdyż odebrałoby to całkowitą przyjemność oglądania, lecz skupię się na samym zjawisku „przebudzenia”.

Harold nagle przenosi widza z rzeczywistości, o której na codzień się nie mówi, w świat rzekłabym mistyczny. Duchy wychodzą z ciał (prawie jak w "Tata duch" z ’90 roku), potem się ze sobą spotykają i rozmawiają,j eszcze innym razem spacerują po ulicach miasta, by potem przenieść się w czasie i „powspominać” stare dzieje. Czyżby reżyser chciał nawiązać do kolejnego niewyjaśnionego zjawiska, jakim jest OOBE (out of body experience), odmiennego stanu świadomości, gdzie można przemieszczać się i komunikować niezależnie od swojego fizycznego ciała?
Z thrillera, który miał opowiedzieć nam prawdę(?) o świadomym „uczestniczeniu” w operacji, zrobił bajkę, która nie do końca jest dobrze zrealizowana.

Pomijając fakt, że niewiele dowiadujemy się o owym „przebudzeniu”, trzeba zaznaczyć, że Hayden Christensen jak zwykle jest niewinny i uroczy, ponadto naiwny. Chyba jako jeden z niewielu do roli Claytona pasuje! A Jessica Alba? Cóż, uczta dla oczu. Jej urok i uroda robią swoje.

Z pewnością film warto obejrzeć, choć z przymrużeniem oka, bo niewiele ma wspólnego z prawdą, choć nierzadko widz poczuje się „zrobiony w konia”, co jest niezaprzeczalnie plusem tej produkcji.
Autor recenzji: valkiria
Źródło: filmweb.pl

Alba jest po prostu znakomita :ok
Polecam :)
 

tedii

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
236
Reakcje/Polubienia
5
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

"Wszystko może się przytrafić"

Film dokumentalny z 1995 r. przedstawia 6-letniego chłopca zagadującego starsze osoby w parku. Głębokie - szczere rozmowy na temat życia, starości itp. Polecam, w 4 częściach można obejżeć na youtube. Dla mnie jeden z lepszych filmów dokumentalnych jakie widziałem.
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1141
Reakcje/Polubienia
1277
Miasto
Kraków
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Atlas Chmur premiera 8.IX.2012 -świat 23.XI.2012-Polska , trwa aż 3 godziny

0YqfUO3.jpg


Zwiastun filmu


opisy filmu ze strony flmweb.pl
Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Philip K. Dick.
W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. "Atlas chmur" jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

[opis dystrybutora kino]

"Cloud Atlas" to epicka opowieść o ludziach zwykłych, a jednak niesamowitych. Poczynając od XIX wieku poznajemy amerykańskiego notariusza - członka ekspedycji podróżującej przez Pacyfik, biseksualnego muzyka z lat 30. XX wieku, dziennikarkę żyjącą w Kalifornii w latach 70., współczesnego wydawcę z Londynu, by przenieść się do futurystycznej metropolii, gdzie bohaterami są klon oraz człowiek ocalały z apokalipsy. Film ukazuje poczynania różnych - obcych, żyjących w różnych czasach ludzi - których działania mają wpływ na przeszłe, teraźniejsze i przyszłe wydarzenia. Jak dobry uczynek może w dalekiej przyszłości doprowadzić do rewolucji, a na pozór zwykły morderca może okazać się bohaterem.


Rok 1849. Notariusz Adam Ewing zapada na ciężką chorobę podczas podróży z wysp Pacyfiku do San Francisco. Nawiązuje przyjaźń ze zbiegłym niewolnikiem.
Rok 1936. Młody muzyk Robert Frobisher zatrudnia się u światowej sławy kompozytora. Po pewnym czasie zaczyna tworzyć własne arcydzieło.
Rok 1973. Dziennikarka Luisa Rey szuka prawdy o intrydze szefa elektrowni atomowej, czym ściąga na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
Rok 2012. Wydawca Timothy Cavendish wpada w kłopoty finansowe. Wskutek intrygi brata zostaje uwięziony w domu starców.
Rok 2154. Genetycznie zmodyfikowana kelnerka Sonmi-451 oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. Opowiada służącemu systemowi Archiwiście historię swojej przemiany.
106 lat po Upadku. Zachariasz próbuje chronić swych bliskich przed kanibalami
Kona. Jego życie zmienia pojawienie się tajemniczej Meronym.

W „Atlasie Chmur”rodzeństwo Wachowskich sięgnęło po swoje ulubione tematy .Ale tak pokręconego filmu twórcy „Matrixa”jeszcze nie zrobili. Nie bez znaczenia jest kapitalna obsada filmu / Tom Hanks,Hally Berry,Hugo Veaving,Doona Bae/.

„Atlas chmur” jest trochę jak „Źródło” Darrena Aronofsky’ego – także opowiada kilka historii, w których pojawiają się postacie z różnych epok, grane przez tych samych aktorów; także stara się mówić o rzeczach, które od zarania dziejów stanowiły dla ludzkości sens egzystencji.

Główna myśl „Atlasu chmur” mówi po prostu, że nasze doświadczenia, przeżycia i emocje są czymś powtarzalnym, czymś, co odczuwały już miliony ludzi przed nami i co kolejne miliony będą w przyszłości odczuwać; że pewne schematy działań powtarzają się bezustannie w toku dziejów i na tym polega – jeśli można to tak górnolotnie określić – sens wszechświata.

Dodatkowo twórcy filmu starają się mówić o wszystkich kwestiach, których nazwy zwykło się pisać dużymi literami – Miłości, Odpowiedzialności, Wolności i Przyjaźni.

Od widza zależy jak odbierze przesłanie filmu czy w kategoriach egzystencjalnych czy wprost jako historię o tym,ze wszystko co robimy ma sens ,a jedno wydarzenie może zmienić bieg historii.

Wady ,a który film ich nie ma .Ten np. nadmiernie moralizuje .Wdać to w scenie, w której jeden z bohaterów wygłasza płomienną przemową na temat równości ras /w zbyt prosty i infantylny sposób/.Zabawa konwencją również może być odbierana jako wada filmu.

Myślę ,że to niezwykle urokliwy film i osoby które podobnie emocjonalnie odebrały film „ Źródło” Darrena Aronofsky’ego , powinny go koniecznie zobaczyć, a na pewno nie będą rozczarowane.

Oglądałam go z wielką przyjemnością ze względu na jego niejednoznaczność,a przede wszystkim zgadzam się z tym o czym mówi i wiem, że jeszcze do niego wrócę ,niemniej nie jest to film dla każdego .

Ciekawostka
W Chinach film został dość mocno ocenzurowany ,usunięto wszystkie sceny z wątku homoseksualnego tym samym skracając go o 39 min.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
:) :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
42288
Reakcje/Polubienia
29988
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Blob (1988)
the-blob-1988.jpg

"Blob" jest remakiem filmu z 1958 roku ze Stevem McQueenem. Dokładnie trzydzieści lat po premierze oryginału Chuck Russell prezentuje odświeżoną wersję tego horroru.


Akcja toczy się w spokojnym miasteczku Arboville, które stanie się świadkiem dramatycznych wydarzeń. A wszystko zapoczątkuje pewna noc, podczas której na Arboville spadnie meteoryt. Wydobywająca się z niego dziwna plazma barwy różowej najpierw zabija starego włóczęgę. Śluzowaty organizm nie dość, że potrafi się przemieszczać, to w dodatku powiększa swoje rozmiary, a wszystko zależy od ilości ofiar, jakie pochłonie. Gdy ginie coraz więcej osób, a potwór nieustannie się powiększa, w Arboville wybucha panika. Do akcji wkracza ekipa zwalczająca zagrożenia biologiczne. Jak się okaże, to oni odpowiadają za całą tragedię.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Koszmar matki / A Mother's Nightmare


beWofWv.jpg



Nastoletni Chris Stewart osiąga doskonałe wyniki w nauce i ma wielu przyjaciół. Pewnego dnia w jego szkole pojawia się nowa uczennica. Atrakcyjna dziewczyna robi wszystko, by rozkochać w sobie Chrisa. Kiedy osiąga cel, staje się bardzo zaborcza. Nastolatek stopniowo oddala się od znajomych i rodziny. Matkę chłopaka zaczyna niepokoić ta dziwna relacja. Wkrótce przekonuje się ona, że ukochana jej syna skrywa pewien mroczny sekret
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
42288
Reakcje/Polubienia
29988
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Room 237 (2012)
7432948.3.jpg

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o "Lśnieniu", ale baliście się zapytać.
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Obława (2012)

FSKFvVJ.jpg


II wojna światowa. Kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością

Wszyscy konfrontują ten film z Różą Smarzowskiego,jeszcze nie oglądałem więc nie porównuję.
Do obsady i gry aktorskiej-zero zastrzeżeń.Bożyszcze wszystkich kobiet Dorociński w roli egzekutora leśnego oddziału,Maciej "Bitwa pod Cedynią" Stuhr tym razem nie jako strażnik Żydowskiej pamięci tylko konfident i szmata,Bohosiewicz,Rosati ( bez make-up'u :eek: ) i Bartek ""Cycu" Żukowski w roli podwładnego "Wydry" zagrali na wysokim poziomie.
Film ciężki i depresyjny w swoim przesłaniu,zderzenie wyborów i zachowań w ekstremalnych czasach.
Niezłomność charakteru,bezkompromisowość i dochowanie wierności ideałom kontra zezwierzęcenie i chęć przeżycia za wszelką cenę.Jest głęboka psychologia,analiza ludzkich postaw i dowód na to,że potrafimy kręcić na tylko komedie dla Lemingów ale także filmy dla osób myślących.
BTW.A spożywanie przez SS-manów zupy na bazie : sromotników i obciętej głowy swojego kolegi to pomysł którego nie powstydziłby się Hannibal Lecter.
BTW.2-I jeszcze jedna ciekawostka : nigdy nie widziałem kobiety depilującej się brzytwą :ok (patrz trailer)
 

ZgredekLCD

Wygadany
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
69
Reakcje/Polubienia
23
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Czarnobyl. Reaktor strachu
7460021.3.jpg

Sześcioro młodych ludzi, szukających ekstremalnych wrażeń, wynajmuje przewodnika. Ten, mimo surowych zakazów, zabiera ich do owianego tajemnicą miasta-widmo.
 

Piotr13

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
165
Reakcje/Polubienia
65
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Flight 2012 (Lot)

7516625.3.jpg


William "Whip" Whitaker zostaje okrzyknięty bohaterem, gdy szczęśliwie ląduje uszkodzonym samolotem. Śledztwo ujawnia, że siadł za stery pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1141
Reakcje/Polubienia
1277
Miasto
Kraków
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Cannibal Holocaust ,1980 r.
mNmx30Y.jpg



Nadzy i rozszarpani (oryg. Cannibal Holocaust) to kontrowersyjny włosko-kolumbijski film z 1980 roku w reżyserii Ruggera Deodato, zakazany w kilkunastu krajach, także w rodzimych Włoszech. Przez wielu zaliczany jest jako przedstawiciel „kina śmietnikowego”, jednak wśród fanów horroru uzyskał status kultowego. W Polsce film wydany został jedynie na kasetach VHS; polski tytuł stanowi dosłowne tłumaczenie tytułu niemieckiego, Nackt und zerfleischt. Czasem spotykany jest również pod nieoficjalnymi tytułami Kanibalistyczny holokaust bądź Holokaust kanibali, stanowiącymi fanowskie tłumaczenia oryginalnego tytułu.

Opis fabuły

Film składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia wyprawę ekipy ratowniczej poszukującej grupy filmowców. Filmowcy wyruszyli do amazońskich lasów deszczowych, aby stworzyć materiał filmowy o życiu i obyczajach ludności praktykujących kanibalizm. Druga część przenosi widza do studia w Nowym Jorku, gdzie grupa osób ogląda odnalezione taśmy, stanowiące zapis podróży badaczy. Oglądający doznają szoku, kiedy trafią na sceny, w których badacze epatując przemocą znęcają się nad plemieniem (podpalanie wioski, groźby, gwałt), a następnie - tracąc czujność - zostają zaatakowani przez kanibali i zjedzeni przez nich żywcem. Pojawia się wówczas niepokojące pytanie - kto był bardziej brutalny i mniej "cywilizowany"?

O filmie

Nadzy i rozszarpani byli filmem przełomowym w historii gatunku gore, a zarazem przełomem w horrorze filmowym. Wraz z premierą filmu rozpoczął się boom na kino kanibalistyczne – w ciągu kilku lat powstało wiele filmów poświęconych kanibalom, powielających ten sam schemat: grupa osób zapuszcza się w dżunglę, gdzie zostaje zaatakowana i zjedzona przez kanibali. Pojawiły się filmy w miarę pozytywnie przyjęte przez widzów, np. Cannibal ferox: Niech umierają powoli, oraz takie, które zmieszano z błotem, jak nieoficjalna kontynuacja Nagich i rozszarpanych, zatytułowana Natura contro (znana również pod nazwami Cannibal Holocaust II i The Green Inferno), czy horror erotyczny z czarną Emanuelle (gwiazdą filmów dla dorosłych) Emanuelle i ostatni kanibale w reżyserii Joego D’Amanto.
Reżyser zdecydował się na stworzenie filmu po obejrzeniu wiadomości telewizyjnych, w których usłyszał o brutalnych morderstwach. Bardzo ciekawiła go reakcja publiczności. Z tą było różnie: fani horroru przyjęli film raczej entuzjastycznie, zawodowi krytycy nie szczędzili mu gorzkich słów. Mimo wszystko film sprzedał się dobrze, np. do dziś jest najlepiej zarabiającym filmem w Japonii. Nie obyło się też bez afer: aby zwiększyć realizm, na planie mordowano zwierzęta, za co reżyser pociągnięty został do odpowiedzialności karnej. Dodatkowo sceny morderstw były tak realistyczne, że zaczęły krążyć plotki o tym, że na planie naprawdę mordowano ludzi. Aby temu zaprzeczyć, Deodato musiał publicznie pokazywać się z aktorami, a także udowodnić przed sądem, że wszystko – ludzkie wnętrzności, krew itd. – są sztuczne. Zabijanie zwierząt usprawiedliwiano tym że zwierzęta te zostały później zjedzone przez niektórych członków ekipy.
Zarys fabularny filmu po dwudziestu latach ponownie wykorzystano w kinie. Twórcy filmu Blair Witch Project wykorzystali podobny schemat: grupa osób wyrusza do lasu, aby stworzyć dokument filmowy o legendarnej wiedźmie Blair, a słuch o nich zaginął. Po roku odnalezione zostają jedynie taśmy, stanowiące zapis ekspedycji trójki filmowców.
W 2005 roku pojawiły się informacje, jakoby po ćwierć wieku Ruggero Deodato zainteresował się nakręceniem kolejnego filmu o kanibalach, oficjalnej kontynuacji filmu, roboczo mającej nazywać się Cannibal metropolitana. Jego akcja ma rozgrywać się we współczesnym Rzymie. Deodata zainspirowała wielokulturowość współczesnego Rzymu . Premiera filmu, ostatecznie nazwanego Cannibals, planowana jest na 2010 rok.

źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Obejrzałam ten film niedawno przypadkowo i dziś nie jestem pewna ,czy znając opinie o tym filmie zdecydowałabym się na to Jest to film pełen sadyzmu i okrucieństwa ,ociekający przemocą i pełen scen wszystkiego co najgorsze ,co ludzie mogą zrobić ludziom i zwierzętom .
Jest to najokrutniejszy film jaki obejrzałam w swoim życiu ,stanowczo odradzam ,aby oglądały go osoby wrażliwe .
Film został zakazany w prawie sześćdziesięciu krajach, w tym w rodzimych Włoszech.

Teraz czytając opinie o filmie dowiedziałam się ,że w założeniu miał piętnować hipokryzję mediów i barbarzyńskie zapędy współczesnej cywilizacji, którą uosabiali młodzi antropolodzy.
Film konfrontuje różnice kulturowe między cywilizacjami : naszą konsumpcyjną i cywilizacją ludów pierwotnych .

A pytania, co właściwie oznacza „cywilizowany” i kto tak naprawdę jest kanibalem – my czy oni? – pozostały bez odpowiedzi , takie new age’owe przesłanie.

Film stał się legendą , przeznaczony jest dla fanów filmów gore . Bardzo mocną stroną filmu jest stopniowane napięcie ,dużo efektów specjalnych i klasyczna filmowa muzyka instrumentalna Riz'a Ortolani .

Film znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów w Japonii.

Soundtracks z „Cannibal Holocaust”

 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1370
Reakcje/Polubienia
355
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

1408

7177616.3.jpg




Bohaterem jest jak zwykle nękany demonami przeszłości pisarz (dobry John Cusack), który po śmierci córki rozmienił talent na drobne i zajął się pisaniem dochodowych przewodników po rzekomo nawiedzonych miejscach. Duszę Mike'a Enslina do cna przeżarł cynizm – nie wierzy w Boga i ludzi, a egzystencjalne bóle próbuje zabić gorzałą. Tacy jak on zawsze otrzymują jednak od losu szansę na poprawę. Bohater dostaje cynk o nawiedzonym pokoju w nowojorskim hotelu Delfin. Choć kierownik przybytku (Samuel L. Jackson) wszelkimi sposobami próbuje go odwieść od zamieszkania na jedną noc w piekielnym lokum pod numerem 1408, Mike pozostaje nieugięty. Wkrótce okaże się, że pogłoski o morderczych właściwościach pokoju nie są wcale wymysłem strachliwych plotkarzy.

Pomieszczenie na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Reżyser z lubością wydobywa jego klaustrofobiczny charakter, by za chwilę przyłożyć po uszach widza niespodziewanymi odgłosami. Do zastraszania może służyć wszystko, co tylko twórcy znajdą pod ręką: telewizor, budzik i psychopata z nożem w dłoni. Chwyty wyciągnięte z gatunkowej rupieciarni nie starczają jednak na długo, a film pogrąża się w nieefektywnej grze z podświadomością Mike'a. Grzesznik z oporami przyjmuje obecność sił wyższych – nadprzyrodzone rekolekcje nie poszły więc na marne. Czy widz również dostąpił łaski nawrócenia? Jeśli tak, to Kościół powinien odprawić mszę dziękczynną w intencji twórców.

Niezwykle interesująco prezentuje się wydanie DVD. Na płycie, obok standardowego dokumentu na temat realizacji filmu, znajdziemy również Johna Cusacka, który opowiada o swojej roli w "1408". Dwa alternatywne zakończenia pozwolą wam zastanowić się, co by było, gdyby... Do tego niewykorzystane sceny oraz materiały opowiadające o postaciach, reżyserze czy też efektach specjalnych. Nie zapomnijcie zajrzeć do dodatku pt. "Tajemnice 1408" - prawda, że brzmi groźnie? Film zaopatrzono w napisy i polskiego lektora, dźwięk – DD 5.1, obraz w formacie 16:9.
 

Piotr13

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
165
Reakcje/Polubienia
65
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Jack Reacher: Jednym strzałem (2012)

7504444.3.jpg

W Pittsburghu snajper zabija pięć przypadkowych osób. Policja szybko aresztuje jedynego podejrzanego, byłego strzelca wyborowego Jamesa Barra, i oskarża go o popełnienie tych morderstw. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. W trakcie śledztwa godzi się na adwokata, ambitną prawniczkę Helen Rodin (Rosamund Pike), ale kategorycznie żąda też spotkania z tajemniczym outsiderem, Jackiem Reacherem (Tom Cruise). Ten dawny znajomy Jamesa, były oficer amerykańskiej żandarmerii wojskowej, jest mistrzem walki wręcz, a do rozwiązywania zagadek kryminalnych stosuje metody matematyczne i fizyczne. Teraz podejmuje się wyjaśnienia sprawy Barra. Sądzi początkowo, że wina Jamesa nie budzi żadnych wątpliwości. Szybko natyka się jednak na ślad intrygi, w którą zamieszani są pewien zawodowy zabójca i rosyjski bandyta znany jako Zec (Werner Herzog). Ktoś jednak próbuje odsunąć Reachera od sprawy...

 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
42288
Reakcje/Polubienia
29988
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Maniac (2012)
Maniac-2012-poster.jpg

Kiedy się już wydawało, że ulice są bezpieczne, do Nowego Jorku powraca skalpujący swe ofiary seryjny morderca, gotowy rozpocząć kolejne polowanie. Tymczasem w sklepie z manekinami, który prowadzi cichy i spokojny Frank (Elijah Wood), pojawia się młoda artystka Anna (Nora Arnezeder) szukająca pomocy przy swojej wystawie. Między tymi dwojga rozwija się uczucie, które powoduje, że obsesja Franka nasila się z każdym dniem, wywołując od dawna stłumione emocje...
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

(500) Days of Summer (2009)

bXQ9zFI.png


Tom jest nieszczęśliwym i niepoprawnym romantykiem, który zarabia na życie wymyślając teksty na pocztówki z życzeniami. Gdy jego dziewczyna, Summer, odchodzi od niego, zrozpaczony postanawia wrócić myślami do ich 500 dni razem, aby odkryć, co poszło źle. Ostatecznie refleksje Toma pozwolą mu na nowo odkryć jego prawdziwą życiową pasję
Autor filmu miał chyba jakieś osobiste doświadczenia w tej sferze życia skoro pierwsze napisy brzmią :

Przedstawiona historia jest fikcją.Podobieństwo do prawdziwych osób jest przypadkowe.W szczególności do ciebie Jenny Beckman.Suka. :gwizdek
Streszczają w skrócie obraz jest o tym,że : "Człowieka trzeba widzieć takim, jakim on jest, a nie takim, jakim by się chciało, żeby był",wiele osób się bardzo przejechało nie stosując tej maksymy w życiu...
 
Do góry