Nowy teścik programów IS - wykrywanie dynamiczne

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
A ja załuje,że nikt nie przeprowadza pożadnych testów na false positive:D Kaspersky, Comodo i Ikarus byliby niechlubnymi mistrzami:D Zdecydowanie. A to tez wazny aspekt.
Ktoś tu ciekawie madrze i napisał porównując przykłady Kis, F secure i Aviry . Zgadzam sie w stu procentach. Bo co z tego,ze Mcafee czy Avira nawykrywaja wiekszośc zagrozen, skoro po uruchomieniu reszty zlosliwych plikow praktycznie kazdy jest przepuszczany (ale producenci uparcie twierdza ,ze te softy maja bardzo dobra heurystykę). Nie wierze:D
Z drugiej strony kazdy soft jest testowany na okreslonej ilosci sampli i zaden test nie jest calkowicie miarodajny. Da sie obejśc heurystyke ustawiona na maxa Kasperskiego, ale dokładnie mozna to samo zrobić z kazdym innym programem.
PS. wiekszosc uzytkownikow nie zmienia ustawien domyslnych.
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
alex1155 napisał:
A ja załuje,że nikt nie przeprowadza pożadnych testów na false positive:D Kaspersky, Comodo i Ikarus byliby niechlubnymi mistrzami:D Zdecydowanie. A to tez wazny aspekt.
Ktoś tu ciekawie madrze i napisał porównując przykłady Kis, F secure i Aviry . Zgadzam sie w stu procentach. Bo co z tego,ze Mcafee czy Avira nawykrywaja wiekszośc zagrozen, skoro po uruchomieniu reszty zlosliwych plikow praktycznie kazdy jest przepuszczany (ale producenci uparcie twierdza ,ze te softy maja bardzo dobra heurystykę). Nie wierze:D
Z drugiej strony kazdy soft jest testowany na okreslonej ilosci sampli i zaden test nie jest calkowicie miarodajny. Da sie obejśc heurystyke ustawiona na maxa Kasperskiego, ale dokładnie mozna to samo zrobić z kazdym innym programem.
PS. wiekszosc uzytkownikow nie zmienia ustawien domyslnych.


No właśnie, dlatego prymitywne skanowanie trzeba traktować z przymrużeniem oka, to było dobre dawniej, dlatego po co testować manikalnie paczki skoro to mało lub nic nie daje i wydawać dzięki nim opinii jaki program jesb blee jak tylko część niego jest wykorzystywana, jedna z technik....
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
@Likwis ,ale mimo wszystko nalezy pamietac o uzytkownikach nieznajacych sie na temacie Security (99.9%:D).
Sa to ludzie dla ktorych av ma sie nie odzywac, nie alertowac i w ogole najlepiej nic (z doswiadczenia pisze niestety). I tu baza wirusow , ta stara, podstawowa, przydaje sie mocno. Hips w wiekszosci przypadkow oznacza pytanie o decyzje, pytanie o decyzje powoduje z kolei usuniecie softu z komputera . Po prostu.
Dlatego o ile rozumiem z punktu bezpieczenstwa rozwijanie heurystyki etc. , o tyle z punktu marketingowego zaniedbywanie definicji budzi moje zdziwienie:D
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
No tak większość się nie zna i nie chce znać, nie interesuje ich to, ale ja tłumaczę to osobom co są userami forum, które zajmuje się tą tematyką, tłumaczę prostym językiem, a to nie powinno mieć miejsca skoro są aktywnymi userami a gadają jak potłuczeni , jakby byli w amoku, paradoks jak cholera . Urodzili się parę lat za późno lub za późno zaczęli się interesować tymi rzeczami, aby to miało sens te ich skany :jezyk . Jak się im nudzi niech skanują, jak nie mają nic innego do roboty, nie bronię im tego, ale rusza mnie to,że dyskwalifikują program przez to,że nie wykrywa przy skanie metodą, która jest przestarzała :ok

Co do Hipsów i innych technologii , to też kwestia samozaparcia, kto chce się nauczy, a z obawy, lub wygodnictwa że coś zepsują tkwią w martwym punkcie :) Ja mam tego Eseta, ale tak z nudów, a wcale nie jest mi potrzebny, nawet pełnego skanu nim nie zrobiłem :)
 

polak900

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
558
Reakcje/Polubienia
0
o eseta a czemu nie masz kasperskiego? co się stało?
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
polak900 napisał:
o eseta a czemu nie masz kasperskiego? co się stało?


A coś musi się stać?? Nie mogę czegoś innego używać? :dziwak a Ty polak powiedź, czemu Ty wiecznie używasz DWPF :D ? Wiesz ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem uwiązany do 1 programu, nie każdy musi zostać drogi polaku fanboyem :D :D
 
A

Anonymous

A po co ty Likwis używasz wogóle programu zabezpieczającego?

Ja jakbym miał taką wiedze na temat bezpieczeństwa jak ty to bym nie używał!
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
byku81 napisał:
A po co ty Likwis używasz wogóle programu zabezpieczającego?

Ja jakbym miał taką wiedze na temat bezpieczeństwa jak ty to bym nie używał!


Coś Ci ten sarkazm nie wychodzi . Twoja mowa jest gumowa :jezyk Idź lepiej poskanuj paczki , następnie na jej podstawie wydaj opinie, i ocen program na Dp jaki on jest . To będzie bardzo profesjonalne i fachowe podejście :szydera :szydera
 
A

Anonymous

Oj Likwis nie wiem ile ty masz lat ale wiecej jak 20 ci nie daje.

Chłopie żyj i nie przejmuj sie tak wszystkim,życie nie polega tylko na antywirusie,śmiesznych paczkach z SG czy nawet na kompie.

Jest wiele innych rzeczy którymi człowiek powinien sie przejmować.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Normalnie jak dzieci..Wezcie zabawki i idzczie do piaskownicy..choc moze lepiej sanki ...po co staracie sie udowodnic przed soba ze jeden jest madrzejszy od drugiego???I tak w porownaniu do Chucka Norrisa jestescie jak dzieci :)
A tak serio to zaden program w 100 % procentach nie ochroni przed syfem jesli w glowie nic sie nie ma : ) Ja was pogodze...na wirusy najlepszy jest linuks badz tez brak komputera ot co !!
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Dobra koniec tematu, każdy wie swoje i nic się nie zmieni :jezyk
 
A

Anonymous

No i wpadł Securitas i zepsuł cała zabawę!

Koniec tematu bo taka dyskusja jest bez sensu i każdy będzie bronił tego co używa!

P.S A co myślicie o nortonie?

ZARTOWAŁEM :szydera :szydera

Pozdro.
 

polak900

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
558
Reakcje/Polubienia
0
używam trzech programów jakbyś nie zauważył
a wiesz dlaczego bo mam na dwa z nich legalną licencję.
poco mi wydawać kasę na co innego jak to się sprawdza.
pozdro likwis
 
Do góry