Slimjet konfiguracja

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Tak już sobie poradziłam, ale najwyraźniej jest coś wspólnego dla wszystkich profili, bo nie zlikwidowało to błędu
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Tak już sobie poradziłam, ale najwyraźniej jest coś wspólnego dla wszystkich profili, bo nie zlikwidowało to błędu

Wspólne dla wszystkich profili są zawsze ustawienia Default. Tak jest w każdej przeglądarce.

Profile zapisywane są w: "C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Slimjet\User Data"

A tak poza tym wypróbuj tą wersję portable:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Podczas instalacji wybierasz wersję 32 lub 64 bit.
Sam jej używam i działa jak należy.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam ten Slimjet portable i ku mojemu zdumieniu uruchomił się ze wszystkimi ustawieniami i dodatkami z wersji instalacyjnej. Tak jakby używał tego samego profilu. Jaki to ma sens??
@Edycja:
Ogólnie to podczas instalacji tego portable zaznaczyłam opcję uruchom Slimjet, ale się nie uruchomił. Więc poszłam do folderu SlimjetPortable -> App -> Slimjet64 i tam uruchomiłam plik slimjet.exe. Otworzył się Slimjet na starym profilu. Zamknęłam go więc i zamiast tego uruchomiłam plik SlimjetPotable.exe znajdujący się bezpośrednio w folderze SlimjetPortable. Wtedy wreszcie uruchomił się nowy i czysty, ale wyszukiwanie nadal jest z podpowiedziami, więc i tak coś się musi mieszać, albo jednak ja coś źle ustawiam.
Ale nie wiem już, co miałabym jeszcze odznaczyć, żeby nie było tych podpowiedzi. Mam tak:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zadziwiło mnie również, że nie można jednocześnie uruchomić wersji instalacyjnej i Portable... Przecież powinny działać jak odrębne programy. Nic z tego nie rozumiem :/
A zależało mi, żeby mieć całkiem odrębny profil do testowania dodatków i jednocześnie ten stary, aby po ostatecznym przetestowaniu wszystkich dodatków móc sobie skonfigurować nowy tak samo jak ten stary. A tak, to muszę chyba porobić zrzuty i zapisać odnośniki do pobrania tych wszystkich dodatków i jeszcze wyeksportować ich ustawienia. Bardzo dużo zabawy.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Ogólnie to podczas instalacji tego portable zaznaczyłam opcję uruchom Slimjet, ale się nie uruchomił. Więc poszłam do folderu SlimjetPortable -> App -> Slimjet64 i tam uruchomiłam plik slimjet.exe. Otworzył się Slimjet na starym profilu. Zamknęłam go więc i zamiast tego uruchomiłam plik SlimjetPotable.exe znajdujący się bezpośrednio w folderze SlimjetPortable. Wtedy wreszcie uruchomił się nowy i czysty,

Uruchamiając Slimjet z lokalizacji SlimjetPortable -> App -> Slimjet64 program pobiera dane profilu z "C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Slimjet\User Data" i jeśli masz już tam jakiś stary profil to się do niego odwoła. Natomiast uruchamiając SlimjetPotable.exe program tworzy nowy folder w np. E:\Programy portable\SlimJet Portable\Data\Slimjet i tam przechowuje profil.

Ale nie wiem już, co miałabym jeszcze odznaczyć, żeby nie było tych podpowiedzi. Mam tak:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Spróbuj tak. Zachowaj sobie katalog z ustawieniami E:\Programy portable\SlimJet Portable\Data\Slimjet\System Profile lub C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Slimjet\User Data\System Profile. Usuń poprzednie wersje Slimjet. Zarówno instalacyjną jak i portable. Zainstaluj portable, sprawdź jak działa. Jeśli dobrze to spróbuj scalić zachowany folder System Profile z nowo utworzonym.

Zadziwiło mnie również, że nie można jednocześnie uruchomić wersji instalacyjnej i Portable... Przecież powinny działać jak odrębne programy. Nic z tego nie rozumiem :/

Dzieje się tak, ponieważ nie da się uruchomić dwóch tych samych procesów. Można to zrobić jedynie używając piaskownicy np. Sanboxie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dziękuję, sprawdzę to :)
@Edycja:
Niestety, na nowym profilu też mam te podpowiedzi wyszukiwania :(
Chyba jednak będzie potrzebna reinstalacja :(
Tak już sobie poradziłam, ale najwyraźniej jest coś wspólnego dla wszystkich profili, bo nie zlikwidowało to błędu
Wtedy wreszcie uruchomił się nowy i czysty, ale wyszukiwanie nadal jest z podpowiedziami, więc i tak coś się musi mieszać, albo jednak ja coś źle ustawiam.
Ale nie wiem już, co miałabym jeszcze odznaczyć, żeby nie było tych podpowiedzi. Mam tak:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ustawione (odhaczone) masz dobrze. Zauważ, że sugerowane podpowiedzi opierają się jedynie na Twoich zakładkach i historii przeglądania. Jedyne, co możesz zrobić to ograniczyć liczbę podpowiedzi w Ustawieniach (Zaawansowane) do 5 (liczba minimalna). Oczywiście możesz wpisać w pasek adresu chrome://flags lub slimjet://flags w pole wyszukiwania wpisać "suggestions" i wynikach wszystkie wyłączyć oprócz 1 czy 2 - (pierwszych, eksperymentalnych, teoretycznie służących do wyłączania podpowiedzi), które trzeba włączyć. Uprzedzam jednak, że nic Ci to jednak nie da, bo nie zadziałają.
Cóż - "Dzień dobry!" - witaj w Chromium. Chromium tak ma, to nie FF i jego kuzyni, gdzie takie rzeczy wyłącza się w ustawieniach. :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Zeno - Czyli to jednak nie jest błąd? Nie wiedziałam, że to działa w ten sposób. Szkoda, że nikt wcześniej nie napisał i cały czas myślałam, że mam coś zepsute...
@Edycja:
Kolejny problem :( Skonfigurowałam sobie nowy profil, dodałam rozszerzenia i nagle, ni z gruszki ni z pietruszki, się zepsuł (przestały działać niektóre dodatki). Teraz znów muszę utworzyć nowy. Problem w tym, że mam dużo własnych wyszukiwarek, bo dodałam też zakładki ze słowami kluczowymi (skoro nie ma możliwości dodania tych słów bezpośrednio do zakładek) i teraz ręczne edytowanie i kopiowanie każdej z nich po kolei, a następnie wklejanie na nowym profilu będzie bardzo uciążliwe. Nie znalazłam opcji exportu wyszukiwarek ani dodatku, który oferowałby taką funkcjonalność. Nie udało mi się również znaleźć w profilu pliku, w którym te wyszukiwarki są zapisane. Jak mam je przenieść?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
@ZenoProblem w tym, że mam dużo własnych wyszukiwarek, bo dodałam też zakładki ze słowami kluczowymi (skoro nie ma możliwości dodania tych słów bezpośrednio do zakładek) i teraz ręczne edytowanie i kopiowanie każdej z nich po kolei, a następnie wklejanie na nowym profilu będzie bardzo uciążliwe. Nie znalazłam opcji exportu wyszukiwarek ani dodatku, który oferowałby taką funkcjonalność. Nie udało mi się również znaleźć w profilu pliku, w którym te wyszukiwarki są zapisane. Jak mam je przenieść?

Zakładki możesz exportować do pliku .html używając Menadżera Zakładek i potem importować do dowolnego profilu.

Natomiast wyszukiwarki są zapisane w pliku "Web Data", przykładowa ścieżka E:\Programy portable\SlimJet Portable\Data\Slimjet\Default lub "C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Slimjet\User Data\Default"
Można go edytować np. za pomocą programu SQLite Database Browse. I w sekcji "keywords" są wyszukiwarki.

4vXdrXn.png


Ale tobie raczej wystarczy zrobić kopię pliku "Web Data" i wrzucić do nowego profilu.

Do zarządzania wyszukiwarkami możesz użyć prostego rozszerzenia "All in one web searcher"
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ma opcję exportu/importu ustawień.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Grandalf - faktycznie, ten pliczek przywraca wszystkie wyszukiwarki. Dziękuję :)

A tak ogólnie, to niestety zauważyłam, że Slimjet jakoś ma problem z obsługą dodatków. Ciężko je przetestować, kiedy co trzeci wszystko psuje albo nie chce w ogóle działać lub działa nieprawidłowo. Dopiero po pewnym czasie załapałam, że jak jakiś dodatek nie działa, to jeszcze wcale nie musi oznaczać, że jest do niczego i trzeba po prostu zainstalować go ponownie na nowym profilu. Tylko co, jak ktoś potrzebuje wielu dodatków? Dlaczego to jest takie awaryjne?

Szukam odpowiednika Float Notes z Firefox. Przetestowałam już chyba z 10 notatników i żaden nie działa w taki sposób. Jest kilka podobnych, ale każdy ma jakiś mankament :(
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Udało mi się w końcu znaleźć namiastkę Float Notes, to co mi w nim nie pasowało, poprawiłam za pomocą Stylish.
Teraz szukam zamiennika Re-pagination i niestety też nic nie znajduję :(
Mam również pytanie dotyczące ciasteczek. CCleaner w ogóle nie widzi Slimjeta, a czyszczenie wbudowane w przeglądarkę wyrzuca wszystkie ciasteczka jak leci i nie można sobie zachować wybranych. Czy do tego też trzeba instalować jakieś rozszerzenie?
@Edycja:
Jeszcze jedno pytanie. Jak na stałe wyłączyć ten irytujący pasek, który się wysuwa u dołu okna podczas pobierania plików?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Mam również pytanie dotyczące ciasteczek. CCleaner w ogóle nie widzi Slimjeta, a czyszczenie wbudowane w przeglądarkę wyrzuca wszystkie ciasteczka jak leci i nie można sobie zachować wybranych. Czy do tego też trzeba instalować jakieś rozszerzenie?

Ciasteczka możesz przeglądać, edytować, kasować, dodawać za pomocą programu który podałem powyżej, czyli SQLite Database Browse. Otwierasz w nim plik Cookies z folderu E:\Programy portable\SlimJet Portable\Data\Slimjet\Default

Program jest do pobrania w wersji portale:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


pdNiGBO.png
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Mi raczej chodziło o jakąś wygodną możliwość czyszczenia 1 kliknięciem z pominięciem wybranych ciastek, tak jak w CCleanerze. No chyba, że ten program też tak działa i raz na zawsze zapamiętuje ciasteczka do zachowania? Bo jak za każdym razem miałabym je zaznaczać, to by było zbyt czasochłonne i uciążliwe.
W sumie dziwne, że CCleaner nie widzi Slimjeta, bo Cyberfoxa czyści
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Mi raczej chodziło o jakąś wygodną możliwość czyszczenia 1 kliknięciem z pominięciem wybranych ciastek

Można to zrobić :)

Otwórz w SQLite Database Browse plik Cookies z folderu E:\Programy portable\SlimJet Portable\Data\Slimjet\Default - Najpierw zrób kopie !!!

Przejdź do zakładki Execute SQL i aby przejrzeć pliki cookie do usunięcia, użyj zapytania:

SELECT * FROM cookies

Następnie w następnym wierszu wpisz polecenie które wyświetli ci ciasteczka które chcesz usunąć:

WHERE (host_key NOT LIKE '%facebook%') AND (host_key NOT LIKE '%google%')

GMqXP2I.png


Naciśnij przycisk odtwarzania, aby uruchomić zapytanie. Polecenie SELECT wyświetla wszystkie pliki cookie, które nie są tym, co wskazane w powyższym poleceniu.

Aby usunąć pliki cookie, użyj zapytania:

DELETE FROM Cookies
WHERE (host_key NOT LIKE '%facebook%') AND (host_key NOT LIKE '%google%')


WMotm8f.png


Naciśnij przycisk odtwarzania, aby uruchomić zapytanie. Spowoduje to usunięcie wszystkich plików cookie, które nie zawierają Facebooka ani Google w danych cookie.

Możesz dodać tyle wyjątków, ile chcesz, po prostu muszą być połączone z AND:

WHERE (host_key NOT LIKE '%facebook%') AND (host_key NOT LIKE '%google%') AND (host_key NOT LIKE '%microsoft%') AND (host_key NOT LIKE '%yahoo%')

Upewnij się również, że wszędzie są symbole ('%%'), w przeciwnym razie pojawią się błędy.

UWAGA:

Możesz użyć tylko zapytania DELETE. Wspomniałem o opcji SELECT, aby można było zobaczyć pliki cookie, które zostaną usunięte w przypadku, gdy nie zostały dodane do listy.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
No dobrze, ale będę musiała te długie i skomplikowane polecenia wpisywać za każdym razem podczas czyszczenia, czy program już to zapamięta? Bo jak na coś, co miałabym robić codziennie i czasem 2 x dziennie, to brzmi jak dużo wpisywania i dużo klikania. Nawet jeśli sobie zanotuję gdzieś to polecenie, to i tak będę musiała otwierać notatnik, kopiować, wklejać i zamykać notatnik - za dużo zachodu :p Jeśli można to w tym programie zautomatyzować, to chętnie go zainstaluję, ale jeśli za każdym razem będę musiała po otwarciu programu wgrać plik z ciastkami i wkleić te polecenia, to nie jest ani trochę wygodniejsze od ponownego logowania na kilku stronach. W CCleanerze ustawiam sobie ciastka do zachowania raz na zawsze i tylko klikam wyczyść po uruchomieniu programu.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
No dobrze, ale będę musiała te długie i skomplikowane polecenia wpisywać za każdym razem podczas czyszczenia, czy program już to zapamięta? Bo jak na coś, co miałabym robić codziennie i czasem 2 x dziennie, to brzmi jak dużo wpisywania i dużo klikania. Nawet jeśli sobie zanotuję gdzieś to polecenie, to i tak będę musiała otwierać notatnik, kopiować, wklejać i zamykać notatnik - za dużo zachodu :p Jeśli można to w tym programie zautomatyzować, to chętnie go zainstaluję

W pewnym sensie można sobie to bardzo ułatwić. Otwirasz View/Preferences i ustawiasz:

Default location na "Always use this location" - program zawsze się uruchomi mając domyślną lokalizację (wskazujesz folder z plikiem Cookies).

Xsz03Sn.png


Zapytanie, czyli np.

DELETE FROM Cookies
WHERE (host_key NOT LIKE '%facebook%') AND (host_key NOT LIKE '%google%')


możesz zapisać do pliku .txt i umieścić tam gdzie jest plik Cookies (twoja domyślna lokalizacja). Otwierasz go za pomocą przycisku:

ZgmaGbQ.png


Teraz wszystko sprowadza się do dwóch kliknięć. Wystarczy kliknąć w programie "Open Database" i wskazać plik Cookies, a następnie kliknąć drugi przycisk i wskazać plik .txt z zapytaniem

Jeśli to też dla ciebie za dużo, to szukaj czegoś innego :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
OK, to już pobieram i testuję :)

A z tym zbędnym paskiem ktoś potrafi coś zrobić?
 
Do góry