Slimjet obsługa cookies

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
Przekierowanie jest blokowane przez uBlocka.
Sprawdź dodatkowo jaka reguła to blokuje. Czyli otwórz rejestrator w ublocku:

PD2VY4D.png

Odśwież i poszukaj reguły blokującej oraz źródło filtra. Może to również pomóc w nakierowaniu problemu.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Jak tylko uda mi się to znów przydybać, to sprawdzę, dzięki :)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
Jak tylko uda mi się to znów przydybać, to sprawdzę, dzięki :)
Byłbym zapomniał, warto mieć zawsze kopię przeglądarki. Ja trzymam kilka ;)

5JN0aKp.png

W razie jakiegoś padu przywracam. Nie, nie miewam nigdy przekierować, wyskakujących muszek, itp. ;) Pisząc pad miałem na myśli błąd po aktualizacji.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nooo tak, czasem robię te kopie, ale niekiedy mi się zapomina na dłużej :p A jak mam jakąś starą, to przywrócenie może coś pochachmęcić
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
1. kopia zapasowa to jest to.
2. Masz @d0r0t@ 100% racji. Prywatnie wole zaszyfrowany badziew niz badziew pojawiajacy sie okresowo, moze potrzymaj eksperymentalnie pare dni "cos innego" jako domyslny browser?

Jakos nie jestem przekonany do dodatku... z drugiej strony walenie farbarem w weeked...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Oki, potrzymam. Na razie przeglądam Allegro na Slimjet i też cisza. Właśnie to jest najbardziej wkurzające, że nie ma żadnej reguły i czasami się to przekierowanie pojawia, a czasami nie
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Dopiero dziś szkodnik znów się odezwał, kiedy przeglądałam Allegro. Slimjet wciąż nie jest domyślną przeglądarką, a mimo to problem nadal jest tylko w Slimjet. Komunikat z uBlocka wygląda tak:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Natomiast dziennik żądań nie pokazuje nic, pomimo odświeżania :(
Dodatek od ciasteczek też nie wykrył żadnego takiego ciasteczka ani na tej zablokowanej stronie, z której wkleiłam zrzut z komunikatem, ani na stronie, z której nastąpiło przekierowanie. Teraz nawet CCleaner nie pokazuje żadnego takiego ciastka, a przy przekierowaniu na
"b.xfreeservice.com" pokazywał ciastko z xfreeservice w nazwie. Po powrocie do strony, na której kliknęłam w link i ponownym kliknięciu już normalnie przeniosło mnie do żądanej strony.
Jeszcze raz przeszukałam dysk C oraz rejestr wpisując to całe "clkuk.tradedoubler", ale nic nie znalazłam. Przejrzałam też procesy, plik Hosts i zainstalowane programy, nadal bez rezultatu. Nie mam pojęcia skąd się to bierze...
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
A, czyli to akurat chamskie zagrywki Allegro. Myślałam, że to ten sam problem, co wcześniej, bo pamiętałam, że te przekierowania były właśnie nie tylko do xfreeservice.com
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
A, czyli to akurat chamskie zagrywki Allegro.
Tak, a dokładnie odwołania są w tym skrypcie:
https://assets.allegrostatic.com/opbox-advertisement-box/index_81395474.js

Zablokuj go i jak nie będzie problemu ze stroną to będzie ok.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
OK, to teraz taka zagwozdka
Kiedy chcę skopiować odnośnik z wyników wyszukiwania Google, to mi się kopiuje adres widoczny na różowym pasku:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Czyli znów ten nieszczęsny xfreeservice.com, o którym pisałam na początku, ALE...
Kiedy klikam w ten odnośnik, to przenosi mnie do strony zablokowanej przez uBlock, dokładnie tej samej co ostatnio z Allegro, czyli tradedoubler:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Mam rozumieć, że Google, tudzież Ceneo też współpracują z tym serwisem? I teraz będę mieć nieustannie takie przekierowania z Google, Ceneo, Allegro i Play (póki co, zdarza się to tylko w tych serwisach)??

W dodatku CCleaner pokazuje mi teraz ciastko z b.xfreeservice.com, a dodatek do edycji ciastek pokazuje mi na stronie wyszukiwania Google tylko jakieś bezsensowne ciągi znaków i w ogóle nie wiem, co to za ciastka i które z nich jest z tego xfreeservice.com, bo wszystkie rzekomo są z google.com :/ To jak mam to ciastko znaleźć i zablokować?? Dlaczego jak przeszukuję dysk C wpisując frazę b.xfreeservice.com, to wyszukiwarka nic mi nie znajduje, ani systemowa ani FileSearchy? To skąd ten CCleaner to wziął?
Nawet nie mogę używać wyszukiwarki Google, to się robi naprawdę męczące. Nie mogę wejść w wynik wyszukiwania, bo link jest podmieniany na to gunwo :(
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
Mam rozumieć, że Google, tudzież Ceneo też współpracują z tym serwisem?
Google raczej nie współpracuje, to coś u ciebie siedzi.
Dlaczego jak przeszukuję dysk C wpisując frazę b.xfreeservice.com, to wyszukiwarka nic mi nie znajduje, ani systemowa ani FileSearchy? To skąd ten CCleaner to wziął?
Przy wyszukiwaniu plików odznacz najpierw w opcjach folderów i wyszukiwania "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego", oraz zaznacz "Pokaż ukryte pliki,foldery". Możliwe, że się ukrył.

Co do CCleaner, to on listę ciasteczek pobiera z pliku Cookies z folderu \Data\Slimjet\Default

Ponadto sprawdź, czy nie masz podmienionego stringu wyszukiwarki google w chrome://settings/searchEngines, lub czy nie została dodana jakaś złośliwa.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
W wyszukiwarce google mam:
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dziwne, że nie mogę tego edytować, bo jest wyszarzone.
Pozostałe wyszukiwarki wydają się być OK. Tylko z nieznanych przyczyn wciąż samoczynnie dodaje mi się wyszukiwarka facebooka. Co ją usunę, to znów się pojawia. Nie wiem o co chodzi...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Z dodatków do fb mam tylko F.B.Purity i wątpię, żeby coś takiego robił.
A jak właściwie mogę zablokować ciasteczka z tego xfreeservice.com za pomocą EditThisCookie? Ten dodatek nie pokazuje tego ciasteczka na stronie wyszukiwania Google
 
Do góry