CCleaner czy warto? [Ankieta]

al 8 Styczeń 2017

?

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

1. TAK

22 głosów
    47.8%
  2. NIE

17 głosów
    37.0%
  3. NIE MAM ZDANIA

7 głosów
    15.2%
View Users: View Users
  1. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    99

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

Jakie są Wasze opinie na temat tego programu? Czy sprawdził się i czy warto go instalować? Wypowiedzcie się w komentarzach i zagłosujcie w ankiecie.

2. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    99
    Osobiście nie wiem za co ten program ma tak wysokie oceny :scratch Ma dobrą prasę i chyba na tym kończą się jego zalety. Czytam często, że niczego w systemie nie popsuje ale to samo można napisać o Aimpie czy Paincie :zaciesz Generalnie to co robi dobrze można spokojnie zrobić samemu - opróżnić kosz, usunąć historię przeglądarki czy skasować kilka pustych folderów. W dodatku ostatnimi czasy na siłę dodali funkcję autostartu.
    Jestem na "Nie" bo spokojnie bez tego programu można się obejść :guma Jest trochę jak witamina C w przeziębieniu - niektórzy dalej wierzą, że pomaga :klawik.

3. helium

helium Bardzo aktywny Ekspert

Otrzymane Polubienia:
    72
    Program nic nie popsuje bo generalnie nic takiego nie czyści żeby miał coś "uwalić". Tak jak już napisano, program ma po prostu dobrą prasę. W mojej ocenie płacenie za wersję pro to strata pieniędzy. Program polecany dla totalnych laików którym się mówi że, żeby opróżnić kosz i wyczyścić pliki tymczasowe to trzeba nacisnąć to i tamto. :dziwak

4. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    221
    Jestem na NIE ponieważ ten program absolutnie niczym nie wyróżnia się spośród wielu innych tego typu programów, a komentarze typu "jest dobry bo jest dobry" jakoś specjalnie do mnie nie przemawiają ale do innych tak i stąd te dobre oceny dla CCleaner'a na wielu stronach.Program instalowałem kilka razy, sprawdzając co w nim jest takiego czego inne programy nie mają, nie doszukałem się niczego extra.

TuneUP Utilities też ma (miał) rewelacyjną opinię najlepszego czyściko-optymalizatora a koniec końców to zajechana i zamulona kobyła pozostawiająca masę śmieci po sobie.

5. tofana

tofana Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    47
    Moim zdaniem: za darmo warto, płacić za wersję Pro nie warto.

6. YYY

yyy Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    10
    Jako free warto jako płatny raczej nie, nie widze tam jakichś specjalnych dodatków wartych dopłaty :) Może z kompa nie zrobi nagle jakieś super rakiety i jak to głoszą niektóre z tych czyścików nie przyśpieszy kompa o 300%, ale jak to piszą ludzie na forach po prostu oczyści kompa ,ze będnego śmiecia i nic nie popsuje :) Uważam więc ,że warto polecić przynajmniej dla mniej obeznanych i leniwców ,wszystkie podstawowe funkcje zebrane w jednym programie i nie trzeba skakać po całym kompie ,zeby ogarnąć autostart ,przeglądarke ,czy na szybko coś odinstalować :)

7. Hefajstos

Hefajstos Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    5
    Zdecydowanie nie polecam. Przywracałem już paru osobom systemy (przeważnie Win7) "usprawnione i przyspieszone" dzięki temu wynalazkowi. No bo kolega/koleżanka poleciła....

8. Don Pedro

Don Pedro Świeżak

Otrzymane Polubienia:
    21
    Kiedyś używałem CCleaner. Zaczęły się problemy z niektórymi programami. Wywaliłem i zainstalowałem Kerish Doctor. Jak na razie spisuje się lepiej niż CCleaner, jednak jakimś sympatykiem " przyspieszaczy " komputera nie jestem.

9. wojtek758 Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    Bo to dobry sofcik jest ...proooosty

10. alojzy Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Prosty program, zaznaczasz i usuwa. Oczywiście wszystko można zrobić "ręcznie", ale po co.

11. plejmix

plejmix Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1
    Program jest darmowy i robi swoje,trudno nim coś popsuć w systemie

12. srstka Świeżak

Otrzymane Polubienia:
    1
    Já používám ccleaner jen v portable verzi a nechávám vše v defauld nastavení.Za mě ano,ale jen na čištění tempt,browser history,atd.

13. waldi

waldi Bardzo aktywny Ekspert

Otrzymane Polubienia:
    161
    Używam od wielu lat w wersji 2.20, potem się rozrósł i stał się ryzykowny dla systemu.

Dzięki niemu mam szybki dostęp do programów startowych, wiem czy coś obcego nie startuje z systemem, sprawdzam i usuwam zbędne ikony w obszarze powiadomień, od czasu do czasu zaznaczam wszystkie możliwości w menu system i bardzo rzadko wchodzę w ustawienia zaawansowane zaznaczając tylko usunięcie starych danych Prefeth (po odinstalowanych programach) i wspomnianą opcję obszaru powiadomień.

Jak do tej pory niczego nie zepsuł w rejestrze, a czy komp jest szybszy po czyszczeniu tego nie zauważyłem.

14. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    103
    Z CCleanera korzystałem lata temu na XP. Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Potem na Win7 wolałem korzystać do czyszczenia z programów o szerszych opcjach optymalizacyjnych jak jv16 PowerTools, WiseCare 365, Glary Utilities, Advanced SystemCare czy Kerish Doctor. Przy czym WiseCare 365, Glary Utilities również posiadają (tak jak CCleaner) wersje Free i podobnie jak Advanced SystemCare oraz Kerish Doctor ich wersje "Pro" często są oferowane w promocjach do bezpłatnego korzystania. Wszystkie uważam za lepsze niż CCleaner, mimo iż ten na przestrzeni lat został rozbudowany o dodatkowe funkcje. Nie podoba mi się również polityka cenowa CCleaner:
    [​IMG][​IMG]
    Ceny mówią same za siebie. Pewnie należą się brawa ich marketingowcom, że potrafią sprzedać ten produkt. Ode mnie jednak - jako użytkownika - :lanie
    Jedyny plus dla nich za pomysł i aplikację CCleaner Cloud. Tutaj jednak trzeba byłoby mieć zaufanie do producenta, że nie będzie zbierał danych na temat użytkowników. Ja takowego nie mam.
    Zagłosowałem na nie.

15. Manila

Manila Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    1
    Używam z CCEnhancerem. Samego pewnie bym wywalił, a tak się czasem przydaje. Jako kontroler autostartu i rejestru to cienizna. Stosuje w tamtych obszarach AnVira oraz RegOrganizera, a tak w ogóle to Kerisha.

Ładuję...