CCleaner czy warto? [Ankieta]

al 8 Styczeń 2017

?

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

1. TAK

22 głosów
    47.8%
  2. NIE

17 głosów
    37.0%
  3. NIE MAM ZDANIA

7 głosów
    15.2%
View Users: View Users
  1. ichito

ichito Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1
    Używam od ponad 11 lat od wersji 1."naście" i o ile pamiętam zawsze w wersji "portable"...i podobnie jak "srstka" używam do czyszczenia plików tymczasowych głównie, historii przeglądarek, systemu , otwieranych dokumentów, itp. W tym CCleaner jest skuteczny, zwłaszcza jeśli samemu doda się jakieś własne lokalizacje lub korzysta z dodatku.
    Przydatne też mogę być funkcje związane z autostartem, dodatkami/pluginami w przeglądarkach czy wyszukiwaniem/filtrowaniem plików. Czyszczenie rejestru nie jest bardzo dogłebne, bo o ile pamiętam związane tylko z użytkownikiem, więc nie ma niebezpieczeństwa, że coś poważnego zostanie uszkodzone.

2. zmij

zmij Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    Tak jak pisze Ichito , do podstawowych funkcji czyszczenia wystarczający.

A propos: może ktoś podpowie co bezpiecznie zaznaczyć w zaawansowanych, bo tu zdania są podzielone?

3. Orion

Orion Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    11
    Moim zdaniem CCleaner jest dobry dla początkującego użytkownika bo tak jak tu już wspominano-nie ma co zepsuć w systemie. Ja go używam z CCEnhancerem ale głównym programem optymalizującym jest u mnie Kerish.

4. wacek_1984

wacek_1984 Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    6
    Ot taki program by na szybko i by bezproblemowo coś tam niby naprawić, używałem czasami dla ściemy by użytkownicy myśleli że się coś robi, bo im komp wolno działał. Po czyszczeniu CC nabierał wiatru w żagle. Zdecydowanie bardziej wolę inne programy.

5. ToGor

ToGor Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    6
    Używałem wcześniej - skuteczny był ... Potem trafiłem na JetClean z BlueSprig-a /wersja 1 rok promo/ i u mnie lepiej się sprawdził. Prawdę mówiąc wolałbym chyba nawet bardziej niż obecny Kerish Doctor. Zaznaczę "Nie mam zdania", ale tylko dlatego, że jeśli miałbym rekomendować tego typu program - wybrałbym jednak JetClean-a /niestety - nie ma wersji pod Win 10/.
    P.S. Jeśli mógłbym zasugerować - rekomendacje przyznawałbym wyłącznie programom, które mają u Nas konkursy. Szanujmy tych, którzy szanują innych ... /w tym wypadku - stronę PZD/ :papież

Last edited: 18 Marzec 2017
Ładuję...