Jaki antywirus, co do czyszczenia, defragmentacji i w ogóle jak?

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Jeszcze trochę i będziesz musiał chyba wystąpić o jakieś danie z Art. 41a KK.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@joa87 , taka mała prośba abyś jakiekolwiek pytania odnośnie programów kierowała na forum, raz że może przydać się to innym w przyszłości a dwa pytanie dodatkowo o to samo w Konwersacjach (PW) i na czacie to już dosłownie absurd.

OK, nie będę już więcej nadużywać PW... Wszystkie zacytowane pytania rzeczywiście dotyczyły programów, które są opisywane w tematach. Przepraszam. :(
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
PS: Joasiu: uzasadnij prosze w TRZECH zdaniach dlaczego MUSISZ miec Win XP a nie W7 lu W 10. Jezeli nie potrafisz tego uzasadnic - przesiadz sie na wspierany system.

@spamtrash wyobraź sobie: trzy komputery z aktualizowanym automatycznie Windows 10 Pro, mimo że tu można odłożyć aktualizacje... Co sześć miesięcy bym instalowała nowe wersje systemu, za każdym razem będzie ryzyko, że aktualizacja położy system... Na wszystkich by było wyłączone UAC, ze względu na moje problemy z pomniejszymi aktualizacjami.

Czemu muszę mieć Windows XP a nie Windows 10:
- system nie jest już wspierany i nie położy go żadna aktualizacja*,
- mogę na razie go zabezpieczyć dzięki radom @ichito oraz @yyy (on mi uzmysłowił że Kasperky Free wspiera XP),
- dawno nie złapałam żadnej infekcji, mam jednego antywirusa, a nie kilka,
- nie wchodzę na niebezpieczne strony, nie ściągam próbek malware,
- ale też na ogół nie loguję się do żadnej poczty, ani nie będę robić zakupów online, używając starszego kompa i nie zaloguję się np. na stronie banku, ani raczej na żadnym forum, bo wiem, że system nie wspierany nie do końca jest bezpieczny.

Miałam plan, że kupię drugi dysk twardy, oraz system Windows 10 Pro i zainstaluję go na tym drugim dysku. Na razie wstrzymałam się z tym planem. Prędzej dołożę RAM do laptopa.


* Mówiąc trochę ironicznie. :D
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@spamtrash, ok, chcę używać kompa z XP, bo:
- nadal można go jakoś zabezpieczyć,
- blokuję reklamy używając rozszerzeń, oraz skrypty używając no script,
- z czystego sentymentu, to mój pierwszy stacjonarny komputer,
- bo chcę czasem pograć w stare gry, np. Jezball, Taipei, Tetris, oraz nowsze: np. Catch Up, które na Windows 10 nie działa, bo Adobe Flash jest wbudowany. Czasem częściej grywam w gry na XP niż na Windows 10.

Gdybym używała Windows 10 na trzecim kompie, to w miarę regularnie bym go aktualizowała, bo uważam że to jest konieczne. Kiedyś miałam odmienne zdanie, wyłączałam Windows Update, używając O&O Shut Up 10, ale potem bywały problemy z aktualizacjami i musiałam je pobierać ręcznie. Na laptopie, gdzie jest raczej mały dysk twardy, w porównaniu z tym na mojej dziesiątce, to bywało problematyczne.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Kabel od sieci jest w takim stanie, że sam się niedługo wykończy. :D Poważnie mówiąc, jak się popsuje, to kupię następny...

@spamtrash, podziwiam Twoje poczucie humoru. :D Dzięki. :)
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Mam mały problem z nakładką na zaporę WFC, ona raczej blokuje filtr SmartScreen... Nie do końca wiem, gdzie on się znajduje... Chcę tak zmienić ustawienia tej zapory, aby ten SmartScreen miał dostęp do internetu... Problem dotyczy mojej dziesiątki.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@spamtrash bardzo dziękuję Ci za pomoc. :) U mnie było troszeńkę inaczej, ale dałam radę...

Jak mam nawracający problem z siecią, odnośnie ustawień IP, to znów muszę na sztywno zmienić te ustawienia? Już kiedyś to rozwiązało mój problem... Ale potem on powrócił, DNS-y nie odpowiadały... OK, sama sobie odpowiem... Zmienię ustawienia IP na takie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wyszukałam kiedyś te ustawienia w Google...
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@Grandalf dzięki za linka... Mam fanboxa od Orange... Na razie przetestuję moje stare ustawienia... Nie wiem skąd się potem brały problemy z DNS... Używam tych od Cloudflare...
 
Do góry